Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом квітня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Хвороба Гоффа на МРТ

МРТ діагностика хвороби Гоффа вважається золотим стандартом, адже обстеження дозволяє чітко візуалізувати ділянки набряклості, здавлювання та деформації тканин. При цьому проведення МРТ займає мінімальну кількість часу та є абсолютно безболісним для пацієнта.

Що таке захворювання Гоффа?

Хвороба Гоффа – назва для ураження структур колінного суглоба, внаслідок чого він втрачає природну рухливість. Патологічний стан так називається, тому що жирові клітини, що уражуються, в капсулі називаються тілом Гоффа.

МРТ при хворобі Гоффа є продуктивним діагностичним обстеженням, що дозволяє оцінити стан структур колінного суглоба. Дослідження виявляє запальний процес, травми та інші проблемні моменти.

Симптоми хвороби Гоффа

Ознаки хвороби Гоффа характеризуються поступовим наростанням при ігноруванні проблеми та відсутності звернення до лікаря. Можна виділити такі симптоми захворювання:

  • запальний процес та набряклість коліна;
  • больовий синдром при русі, спробах зігнути ногу;
  • хрумкі звуки при натисканні на колінний суглоб;
  • надмірне випрямлення коліна.

Руйнування жирової подушки колінного суглоба прогресує і потребує оперативного лікування, якщо людина хоче зберегти можливість безболісно пересуватися. Для грамотної терапії важливо відрізнити хворобу Гоффа від інших патологічних уражень колінних структур.

Діагностика хвороби Гоффа на МРТ

МРТ діагностика хвороби Гоффа вважається золотим стандартом, адже обстеження дозволяє чітко візуалізувати ділянки набряклості, здавлювання та деформації тканин. При цьому проведення МРТ займає мінімальну кількість часу та є абсолютно безболісним для пацієнта.

Хвороба Гоффа на МРТ виявляється на томографах потужністю від 1,5 Тесла та вище. Це дозволяє диференціювати патологію від інших захворювань колінного суглоба, що може мати схожі симптоматичні прояви.

Висновок

На питання чи показує МРТ хвороба Гоффа можна дати впевнено позитивну відповідь. Важливе значення має використання перевіреної та ефективної техніки, грамотне розшифрування отриманих даних фахівцями. Рекомендується проходити магнітно-резонансну томографію колінного суглоба при виявленні перших хворобливих відчуттів та неприродного хрускоту в коліні.

Від грамотно проведеної діагностики залежить успішність лікування, адже для різних захворювань колінного суглоба підбирається різна тактика. У деяких ситуаціях можна обійтися медикаментозним лікуванням, в інших доведеться вдаватися до хірургічного втручання.

Інформація та запис на прийом