Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом травня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Кіста Бейкера на МРТ

Кіста Бейкера на МРТ добре видно - лікар може встановити структуру новоутворення, його локалізацію і кількість синовіальної рідини, що накопичилася. Для встановлення діагнозу необхідно використовувати томографи потужністю 1,5 Тесла і вище, отримувати Т2 зважені зображення.

Що таке кіста Бейкера?

Кіста Бейкера – це запальна поразка задньої частини колінного суглоба (так званої міжсухожильної сумки). Воно проявляється скупченням синовіальної рідини, внаслідок чого сумка збільшується у розмірі, наростає біль, а пацієнт стикається з труднощами пересування.

МРТ при кісті Бейкера є одним із ефективних способів виявити патологічну структуру та розробити індивідуальний лікувальний план. Захворювання схильне до прогресування, а при ігноруванні симптомів кіста може розірватися з попаданням рідини в черевце литкового м’яза.

Симптоми кісти Бейкера

Розвиток кісти Брейкера суттєво ускладнює життя людини. Якщо на початкових стадіях новоутворення лише візуально заважає пацієнтові, то згодом виявляються такі ознаки кісти Бейкера:

  • запалення та почервоніння шкіри в задній частині колінного суглоба;
  • больові відчуття в коліні, які посилюються під час руху;
  • обмеженість рухів, неможливість нормально сісти;
  • порушення струму крові, припухлість задньої поверхні гомілки.

Симптоматика посилюється поступово, дедалі більше ускладнюючи рухову активність людини. Щоб уникнути розриву кісти та серйозних ускладнень, потрібно якнайшвидше пройти діагностику та розпочати терапію.

Діагностика кісти Бейкера на МРТ

Кіста Бейкера на МРТ добре видно – лікар може встановити структуру новоутворення, його локалізацію і кількість синовіальної рідини, що накопичилася. Для встановлення діагнозу необхідно використовувати томографи потужністю 1,5 Тесла і вище, отримувати Т2 зважені зображення.

Однак симптоматика хвороби схожа на інші пухлини колінного суглоба, тому для уточнення діагнозу МРТ діагностика кісти Бейкера доповнюється УЗД коліна, рентгенографією, іншими інструментальними обстеженнями.

Висновок

Кіста Бейкера – захворювання ревматичного характеру, яке може серйозно ускладнити життя при його ігноруванні. Можна дати ствердну відповідь на запитання, чи МРТ показує кісту Бейкера. Як тільки ви стикаєтеся з болем у коліні або бачите ззаду під коліном виступаючий запалений горбок – це явна причина звернутися до лікаря та пройти діагностику.

Якщо вчасно звернутися за допомогою, можна обійтись медикаментозним лікуванням. В інших випадках виконується пункція (відсмоктування рідини) або хірургічне видалення кісти Бейкера.

5/5 - (1 vote)

Інформація та запис на прийом