Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом травня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!
Статті

Розсіяний склероз на МРТ

Як розсіяний склероз проявляється на МРТ-скануванні та як часто людині з розсіяним склерозом необхідно проходити МРТ-сканування.

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) — це неінвазивний метод візуалізації, який медичні працівники використовують для виявлення активності розсіяного склерозу в головному та спинному мозку. МРТ є найкращим інструментом візуалізації, доступним як для діагностики, так і для моніторингу запалення в центральній нервовій системі.

МРТ дозволяє виявити активність розсіяного склерозу на ранній стадії, іноді до того, як у людини з’являються які-небудь симптоми ухудшения.

В цій статті пояснюється, як проявляється розсіяний склероз на МРТ-скануванні і як часто людину з розсіяним склерозом необхідно проводити МРТ-сканування.

Як проявляється розсіяний склероз на МРТ?

Активність розсіяного склерозу проявляється на МРТ у вигляді яскравих або темних плям. Типичні очаги рассеянного склерозу зазвичай мають овальну або рамочную форму. Очаги розсіяного склерозу можуть з’явитися як у білому, так і в сером речовині головного мозку.

Що МРТ може сказати про розсіяний склероз?

МРТ може ідентифікувати ураження, що виникають із-за розсіяного склерозу. Ураження при розсіяному склерозі можуть проявлятися запаленням білої речовини, демієлінізацією та рубцем або склерозом. Сканування може давати медичним працівникам інформацію про те, коли ураження нові та розірвані, і потенційно про те, наскільки вони небезпечні для мозку.

Більше 90% людей з діагнозом розсіяний склероз підтверджують його МРТ.

МРТ і різні види розсіяного склерозу

Результати МРТ будуть виглядати по-різному в залежності від типу розсіяного склерозу, яким страждає людина.

Клінічно ізольований синдром

У людини з першим клінічно ізольованим синдромом (КІС) спостерігається епізод симптомів, що виникають із-за запалення та демієлінізації в центральній нервовій системі. Симптоми клінічно ізольованого синдрому триватимуть не менше 24 годин.

Клінічно ізольований синдром може викликати або не викликати ураження, які виявляються на МРТ.

Клінічно ізольований синдром не завжди переходить в іншу форму розсіяного склерозу. Однак у людей з ураженнями головного мозку, які виявляються на МРТ, ймовірність розвитку іншої форми розсіяного склерозу становить 60–80%.

Ремітуючий розсіяний склероз

При рецидивирующе-ремиттирующем розсіяному склерозі (РРРС) МРТ показує як мінімум дві окремі області пошкодження, що виникли в різні моменти часу.

Некоторие дослідження з надійних джерел припускають, що рецидивирующе-ремітуючий розсіяний склероз має тенденцію викликати найбільшу кількість нових уражень серед типів розсіяного склерозу.

Первичний прогресуючий розсіяний склероз

Люди з первинно-прогресуючим розсіювальним склерозом (ППРС), як правило, мають менше уражень головного мозку, а ураження, як правило, містять менше воспалительных клітин. У них також, як правило, більше уражених спинного мозку, ніж у людей з іншими формами розсіяного склерозу.

Дослідження, проведене в 2019 році, показало, що у людей з чотирма або більш ураженнями з темними краями в 1,6 рази більше шансів отримати діагноз прогресуючого розсіяного склерозу, ніж у людей без ураження по краях. Поражения, які кажуться ободками на МРТ, свідчать про продовження спалення.

Вторичний прогресуючий розсіяний склероз

Вторично-прогрессирующий розсіювальний склероз (ВПРС) — це форма розсіяного склерозу, яка може виникнути у людей, перенесли рецидивирующе-ремітуючий розсіяний склероз, і характеризується загальним склерозом ухудшими симптомами протягом тривалого часу.

В той час, як симптоми людини стають більш серйозними, МРТ не буде показувати збільшення або зростання спалення. Ухуднення симптомів пов’язане з уже виниклим пошкодженням нерва.

Як часто можна робити МРТ при розсіяному склерозі

Медичні працівники використовують МРТ для підтвердження передбачуваного діагнозу розсіяного склерозу. Первое сканування МРТ допомагає в якості порівняльного сканування, особливо при оцінці клінічно ізольованого синдрому.

Человек з розсіяним склерозом може розраховувати на рутинний контроль свого стану протягом 3–12 місяців. Частота, з якою людина повинна проходити сканування, залежить від наступного:

 • как довго людина більше розсіяним склерозом
 • любі інші медичні умови, які у них є
 • каков їх поточний план лікування
  • Заключення

   МРТ-сканування використовує сильні магнітні поля та радіоволни для створення детальних зображень центральної нервової системи у людей з розсіяним склерозом. Це безпечний і неінвазивний тест.

   Медичні працівники зазвичай використовують МРТ як для діагностики розсіяного склерозу, так і для спостереження за реакцією людини на лікування.

Інформація та запис на прийом