Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом травня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!

Синдром Гійєна-Барре на МРТ

Складність виявлення синдрому Гійєна-Барре пов'язана з тим, що інші патології можуть виявлятися тими самими ознаками. Тому обстеження у невролога не дає точної картини патології. При синдромі Гійєна-Барре МРТ головного мозку стає дієвою діагностичною методикою поряд з електронейроміографією, дослідженнями нервової прохідності, томографією черепно-мозкових нервів, клінічними аналізами.

Що таке синдром Гійєна-Барре?

Синдром Гійєна-Барре – патологічна поразка нервових жил. Воно пов’язане з руйнуванням структур нервових закінчень, що призводить до оніміння кінцівок, слабкості, болю. Патологія належить до автоімунних хвороб. При її появі людина поступово паралізує, якщо своєчасно не розпочати лікування. Діагностика синдрому Гійєна Барре на МРТ дозволяє виявити проблему та призначити ефективну терапію.

Симптоми синдрому Гійєна-Барре

Основним симптоматичним проявом синдрому Гійєна-Барре є зміна стану рук та ніг. Процес може початися з легкого поколювання в кінцівках, яке згодом переростає у такі стани:

  • немелість;
  • слабкість м’язів;
  • больові відчуття;
  • обмеженість м’язової та суглобової активності;
  • порушення координації рухів та балансування.

Симптоматика характеризується циклами наростання та зникнення. Декілька тижнів людина може відчувати інтенсивні болі та слабкість, потім вони проходять. Але при виникненні важкої течії може настати повна неможливість пересуватися.

Діагностика синдрому Гійєна-Барре на МРТ

Складність виявлення синдрому Гійєна-Барре пов’язана з тим, що інші патології можуть виявлятися тими самими ознаками. Тому обстеження у невролога не дає точної картини патології. При синдромі Гійєна-Барре МРТ головного мозку стає дієвою діагностичною методикою поряд з електронейроміографією, дослідженнями нервової прохідності, томографією черепно-мозкових нервів, клінічними аналізами.

МРТ головного мозку в мережі діагностичних центрів «СДС» дозволить відрізнити синдром Гійєна-Барре від мозкових пухлин, черепно-мозкових травм та інших хвороб, які також впливають на функціонування нервової системи. Однак слід пам’ятати, що МРТ-діагностика має бути підкріплена даними інших обстежень та тестів для складання загальної картини патології.

Висновок

Виявлення синдрому Гійєна-Барре на МРТ при підозрі на цю хворобу є не основною, а додатковою діагностичною процедурою. При обстеженні важливо провести комплексний аналіз головного мозку, щоб унеможливити інші патології та цілеспрямовано займатися терапією синдрому Гійєна-Барре. Тільки в цьому випадку можна буде розраховувати на успішне лікування.

Інформація та запис на прийом