Судинна енцефалопатія на МРТ

Для виявлення судинної енцефалопатії на МРТ використовуються сучасні томографи потужністю від 1,5 Тесла та вище. Отримані дані Т2 знімків використовуються для розробки індивідуального плану лікування. При точному діагнозі вдається відновити нормальний мозковий кровообіг з мінімальними шкідливими наслідками для організму.

Судинна енцефалопатія – це ураження кровоносних судин головного мозку, що призводить до недостатнього надходження кисню та корисних речовин до мозкових клітин. За відсутності лікування патологія прогресує, розвиваються функціональні порушення пам’яті, концентрації уваги, роботи вестибулярного апарату, інших систем організму. МРТ діагностика судинної енцефалопатії є ефективною методикою виявлення хвороби для розробки лікувального плану.

Симптоми судинної енцефалопатії

На ранніх стадіях розвитку хвороби ознаки судинної енцефалопатії можуть бути незначними з поступовим наростанням. Можна виділити таку симптоматичну картину патології:

  • знижена концентрація уваги та проблеми з пам’яттю;
  • різкі перепади настрою, депресивний стан;
  • головний біль та запаморочення;
  • втрата орієнтації у просторі, хитка хода аж до втрати свідомості.

Якщо спостерігаються такі симптоми, необхідно звернутися до лікаря та пройти МРТ при судинній енцефалопатії. Діагностика дасть змогу виявити хворобу, поки мозкові порушення ще не стали критичними для організму та можуть бути усунені медикаментозними засобами.

Діагностика судинної енцефалопатії на МРТ

Для початку лікарем виконується первинний огляд пацієнта, призначаються лабораторні аналізи крові та сечі, інші обстеження. За наявності підозри на порушення мозкового кровообігу призначається магнітно-резонансна томографія головного мозку. Вона виконується з контрастуванням на томографічних апаратах потужністю від 1,5 Тесла та вище.

Інформативність та безболісність процедури роблять її одним із найефективніших способів виявлення проблем головного мозку та судин. Судинна енцефалопатія на МРТ чітко візуалізується на отриманих знімках Т2. Дані використовуються для розробки індивідуального плану лікування.

Висновок

Можна однозначно ствердно відповісти на запитання, чи МРТ показує судинну енцефалопатію. Діагностика має бути комплексною з виконанням різних інструментальних обстежень, щоб постановка діагнозу була максимально точною. У такому разі вдасться відновити нормальний мозковий кровообіг із мінімальними шкідливими наслідками для організму.

Інформація та запис на прийом