Статті

МРТ головного мозку

Головний мозок у всі часи вважався самим незвіданим і загадковим органом людського організму. Тому з появою магнітно-резонансної томографії - МРТ головного мозку відкрила можливість підняти завісу таємничості.

Магнітно-резонансна томографія головного мозку

МРТ головного мозку — розшифровується як магнітно-резонансна томографія головного мозку. Неінвазивна методика вивчення та діагностики мозку заснована на використанні сильних високочастотних імпульсів та потужних магнітних полів, за допомогою яких детальне зображення мозку виводиться на цифровий комп’ютерний знімок.

На сьогоднішній день МРТ голови є найбільш точним та інформативним методом дослідження судин, артерій, тканин головного мозку, який використовується для діагностики та оцінки численних захворювань, структурних та патологічних відхилень та новоутворень.

МРТ – абсолютно безпечний метод дослідження, який дозволяє отримати максимально детальні та чіткі знімки МРТ головного мозку.

Фото знімок МРТ головного мозку здорової людини (норма)
Фото знімок МРТ головного мозку здорової людини (норма)

МРТ головного мозку з контрастом

Магнітно-резонансна томографія головного мозку з контрастним посиленням – це точніший метод дослідження утворень та патологій мозку, які виявлені при звичайній МРТ головного мозку без контрасту. Даний вид діагностики дозволяє побачити повноцінно об’єктивну картину про стан хвороби людини, розглянути найменші зміни рецидивів чи прогресу, виявити ознаки захворювання на ранній стадії, оцінити та порівняти ранні та старіші знімки.

Контрастна речовина є повністю безпечною для людини.

Показання для МРТ головного мозку

Для направлення на процедуру МРТ потрібні серйозні відомості, діагнози та стан здоров’я пацієнта. Тому, на консультації у лікаря обов’язково повідомите його про своє самопочуття, симптоматику проблем зі здоров’ям, будь-які зміни в період захворювання (якщо воно діагностовано).

Лікар найчастіше спрямовує на МРТ дослідження головного мозку при порушеннях центральної нервової системи, не проходять головних болях неясного походження, доброякісних і метастатичних утвореннях, судинних змінах, злоякісних пухлинах.

Основні показання для проведення МРТ голови

 • Головний біль, що не проходить
 • Часті запаморочення
 • Різке погіршення пам’яті чи зору
 • Погіршення нюху
 • Отримані травми в області шиї або черепа
 • Порушення концентрації

Що показує МРТ головного мозку?

Результат розшифровки знімка МРТ головного мозку може показати наступні захворювання та патологічні зміни

Фото: пухлина на знімку МРТ головного мозку
Пухлина / рак
Фото: інсульт на знімку МРТ головного мозку
Інсульт
Фото: розсіяний склероз на знімку МРТ головного мозку
Розсіяний склероз
Фото: шизофренія на знімку МРТ головного мозку
Шизофренія
Фото: епілепсія на знімку МРТ головного мозку
Епілепсія
Фото: хвороба Альцгеймера на знімку МРТ головного мозку
Хвороба Альцгеймера

Протипоказання для МРТ голови

Незважаючи на високу інформативність та безпеку МРТ досліджень, існує низка певних протипоказань, про які обов’язково повинні знати пацієнти, які мають намір зробити МРТ голови. Протипоказання МРТ головного мозку можна поділити на відносні та абсолютні. Відносні обмеження обговорюються індивідуально з лікарем, а ось абсолютні – це ті серйозні обставини, за яких провести процедуру практично неможливо.

Відносні протипоказання

 • Клаустрофобія помірного ступеня
 • Епілепсія
 • Вагітність
 • Серцеві протези клапанів
 • Інсуліновий насос

Абсолютні протипоказання за наявності

 • Металевих пластин, фееромагнітних та електронних імплантатів
 • Штучні пристрої серцевого ритму
 • Неможливість дотримання пацієнтом нерухомості на момент проведення дослідження
 • Виражена клаустрофобія

Як роблять МРТ голови?

Дослідження головного мозку за допомогою МРТ-апарату проводиться за протоколом. Пацієнта просять зняти всі металеві та електричні речі, прилади, деталі. Потім його поміщають на великий стіл, де дивляться, щоб у пацієнта була правильно зафіксована голова, і щоб було зручно. Далі його поміщають усередину томографа, де потрібно лежати протягом 15 – 50 хвилин. Якщо проводиться процедура без контрасту, вона займе від 15 – 25 хвилин, якщо використовують препарат для контрастування, тоді все може зайняти 40 – 50 хвилин. За перебігом обстеження спостерігатиме спеціаліст-радіолог.

Після закінчення процедури Вам варто трохи почекати, переодягнутися і перевести себе в порядок, тим часом знімки будуть детально розглянуті лікарем. І коли він буде впевнений, що не доведеться робити додаткові знімки Вам буде видано результат.

Побічні ефекти

При проведенні дослідження побічні ефекти трапляються вкрай рідко та в основному при процедурі з використанням речовини для контрастування. Такими ефектами буває гіперемія (почервоніння шкіри), свербіж, ознаки набряку Квінке. Подібні ситуації дуже рідкісні і відносяться до індивідуальної непереносимості препарату організмом пацієнта.

Результати МРТ головного мозку

Після того, як процедуру буде закінчено – фахівець допоможе пацієнту акуратно встати. Потім радіологу може знадобитися деякий час, щоб правильно розшифрувати отримані зображення. Це займає від 20-40 хвилин. Іноді за наявності черги на трактування знімків людина може заздалегідь домовитися про зручний час і прийти забрати їх наступного дня. Для точної постановки діагнозу шляхом знімків та призначення терапії – потрібно звернутися до свого лікаря, який порекомендував зробити МРТ головного мозку.

МРТ голови може показати наявність розсіяного склерозу, атрофію кори, зміни в судинах, травматичні ушкодження мозку, осередки вроджених аномальних особливостей організму.

знімок голови мрт

Підготовка до дослідження

Важливо не тільки те, де зробити МРТ голови, а й правильно підготуватися до важливої процедури. На щастя, дослідження не потребує особливих зусиль під час підготовки від пацієнта. Перед МРТ-діагностикою підготуйте заздалегідь попередні знімки або висновки, якщо такі є. Перед самим дослідженням вам необхідно буде зняти з себе металеві, електронні предмети, перевірити, чи їх немає в кишенях одягу. Це можуть бути монети, прикраси, декоративні шпильки, ключі, електронні карти, гудзики. Те саме стосується і перук, слухових апаратів та зубних форм протезів, які можуть зніматися.

Якщо вам призначено МРТ головного мозку з контрастуванням, тоді консультант заздалегідь повідомить вас про додаткову підготовку, якщо вона буде потрібна. Також, якщо ви страждаєте на помірну форму клаустрофобії – варто заздалегідь повідомити це. Працівники нашого медичного центру завжди готові відповісти на ваші запитання безпосередньо під час особистої зустрічі, перед проходженням процедури, після процедури, а також у телефонному режимі.

МРТ головного мозку для дітей

Магнітна томографія голови призначається дітям шкільного віку досить часто. Це робиться для того, щоб діагностувати або виключити патологічні зміни, захворювання, простежити за тим, як відбувається процес лікування недуги.

Ціна на МРТ голови

Часто люди шукають, де можна зробити МРТ головного мозку у Києві. Вартість МРТ головного мозку залежить від того, який тип дослідження вам необхідний – з контрастуванням чи без. Дослідження з контрастом відрізняється трохи більшою ціною. У діагностичному центрі “СДС” на МРТ головного мозку ціна дуже лояльна, а якість апаратури – вища. Мінімальна вартість, європейські стандарти якості обладнання, обслуговування кваліфікованими спеціалістами своєї справи.

Що входить у вартість дослідження МРТ головного мозку

 • Процедура сканування на МР томографі;
 • Знімок МРТ на плівці у необхідних проекціях;
 • Висновок лікаря;
 • Диск із результатами дослідження;
 • Контастна речовина (при дослідженнях з контрастом).

Ціни на МРТ головного мозку в Києві

 • МРТ центр «СДС» Лук'янівська
 • МРТ центр «СДС» Голосіївська
 • МРТ центр "СДС" Чернігівська
 • МРТ центр "СДС" Мінська
 • МРТ центр «СДС» Солом'янка
 • МРТ центр «СДС» ДВРЗ

Ціни на МРТ головного мозку в Україні

 • МРТ центр «СДС» Ірпінь
 • МРТ центр "СДС" Бровари
 • МРТ центр «СДС» Дрогобич

Часті питання

Скільки за часом триватиме МРТ головного мозку?

20 хвилин – тривалість процедури

Через скільки готові результати мрт головного мозку?

2 години

Як часто можна робити мрт головного мозку?

За необхідністю при направленні лікарем.

Чи можна пити алкоголь перед мрт головного мозку?

Вживати алкоголь перед мрт головного мозку не рекомендується.

Чи можна пити курити перед мрт головного мозку?

Курити перед мрт головного мозку не рекомендується.

Чи можна робити мрт головного мозку із зубними імплантами, брекетами металевими коронками?

За погодженням із спеціалістами МРТ центру.

Чи можна пити перед мрт головного мозку?

Так

Чи можна вагітним робити мрт головного мозку?

Так, за погодженням з лікарем.

З якого віку можна робити МРТ головного мозку дитині?

МРТ головного мозку для дитини є абсолютно нешкідливим. Якщо дитина під час дослідження зможе лежати нерухомо під час сканування, то обмеження за віком немає.

Де зробити МРТ головного мозку у Києві та Україні?

Недорого зробити МРТ головного мозку можна у діагностичних центрах «СДС» у Києві та Україні

Адреси МРТ центрів «СДС»

Інші методи дослідження головного мозку

У наших центрах ви також можете пройти такі діагностичні дослідження головного мозку

МРТ дослідження у діагностичних центрах СДС у Києві та Україні

4.3/5 - (7 votes)

Інформація та запис на прийом