У зв’язку з Карантином центри працюють за зміненим графіком. Деталі за телефонами!
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статьи
Статті

МРТ головного мозку

Головний мозок у всі часи вважався самим незвіданим і загадковим органом людського організму. Тому з появою магнітно-резонансної томографії - МРТ головного мозку відкрила можливість підняти завісу таємничості.
МРТ головного мозга

МРТ головного мозку – найпоширеніший метод дослідження даного органу. В даний час магнітно-резонансна томографія займає перше місце серед методів діагностики різних захворювань в неврології – від пухлин до патологічних змін нервових вузлів і судин. МРТ – стандартний, безболісний і безпечний метод дослідження нервової системи людини.

Головний біль – найбільш поширена скарга пацієнтів, що приходять на МРТ головного мозку. У зв’язку з цим магнітно-резонансна томографія проводиться з метою виключення найнебезпечніших причин головного болю.

Це можуть бути:

  • пухлини, вогнищеві зміни,
  • запальні зміни,
  • порушення мозкового кровообігу,
  • травматичні зміни,
  • дегенеративні процеси та ін.

Золотим стандартом вважається використання МРТ діагностики при головних болях. При МРТ голови кості черепа не роблять на одержувану картинку екрануючого впливу і тому зображення виходить дуже чітким і точним.

Сучасні комп’ютерні програми МРТ діагностики дозволяють створювати тривимірне зображення будь-якої ділянки мозку для виявлення вогнища захворювання з високою точністю і наочністю. Сканування кровоносних судин мозку, як з контрастом, так без нього також створює тривимірну модель великої чіткості, на якій видно будь-які порушення судин.

Що визначає МРТ головного мозку?

Дана діагностика показала себе дуже інформативною у виявленні багатьох захворювань головного мозку. Вони можуть бути пов’язані з травмою, запальними захворюваннями, порушенням роботи ЦНС, гіпофізу, судинна патологія. Але найбільш часто МРТ голови призначають в онкології. Пухлинні процеси магнітно-резонансна томографія дійсно визначає дуже добре. Також часто проводять МРТ для визначення зони інсульту, вогнища збудження або вродженої аномалії.

Революцією в діагностиці шизофренії стали дані МРТ досліджень, отримані в останні роки і виявили структурні зміни в великих областях кори головного мозку при даному захворюванні. Рання діагностика психічних розладів може стати в найближчому майбутньому одним з поширених застосувань МРТ.

При розсіяному склерозі МРТ голови є золотим стандартом діагностики, дозволяючи оцінювати поширеність і динаміку процесу при розвитку і лікуванні даних захворювань.

Атрофія кори і зниження щільності білої і сірої речовини різного генезу може бути оцінена тільки з використанням МРТ голови в тому числі і на ранніх стадіях хвороб Паркінсона й Альцгеймера.

Травматичне пошкодження мозку включаючи дифузне аксональное пошкодження без проблем діагностуються. Мінімальна стан свідомості при вегетативному статусі після важких травм мозку може бути виявлено тільки із застосуванням МРТ.

Адреси центрів, де можна пройти обстеження

Лук'янівськаГолосіївськаЧернігівськавул. Солом'янська, 17

м. Дрогобич

Адреса центру     Прайс-лист

Функціональна МРТ головного мозку

Функціональна МРТ головного мозку, володіючи кращою роздільною здатністю в порівнянні з ПЕТ, дозволила зробити останнім часом численні відкриття в галузі нейрофізіології мозку і з успіхом застосовується для функціональних досліджень в клініці.

Слід зазначити, що при дослідженні голови можна оцінити стан і патологічні зміни кісток і м’яких тканин обличчя, очі, порожнин носа, рота і глотки.

Інформація та запис на прийом