Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом травня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!
Статті

Як діагностувати розсіяний склероз на МРТ

Саме за допомогою МРТ розсіяний склероз можливо своєчасно діагностувати і вчасно вжити заходів до лікування. Нинішні можливості медицини дозволяють помітно знизити тяжкість захворювання і кількість загострень

Для початку варто відзначити, що розсіяний склероз – це серйозна хвороба, яка потребує постійної уваги і контролю, а не просто неуважність і забудькуватість, як вважають багато. При цьому захворюванні зовнішні симптоми супроводжуються ураженням оболонки з мієліну, якою покриті нервові волокна мозку (головного, спинного). Саме за допомогою МРТ розсіяний склероз можливо своєчасно діагностувати і вчасно вжити заходів до лікування. Нинішні можливості медицини дозволяють помітно знизити тяжкість захворювання і кількість загострень, але для цього потрібна якісна діагностика.

Жителям наших широт слід бути особливо уважними до свого здоров’я, так як ця хвороба і її ступінь поширеності, як вважають експерти, багато в чому залежить від місця проживання людини. Чим «вище» градус географічної широти – тим більша ймовірність захворювання на розсіяний склероз. Найбільше «шансів» роздобути цю хворобу у людей, що живуть на 30-й паралелі і вище на північ.

Таким чином, в зону підвищеного ризику потрапляють всі громадяни України. І, до речі, жителі європейських країн страждають на розсіяний склероз частіше, ніж живуть в різних країнах Азії. Практично не ризикують захворіти жителі екваторіальної Африки, Малайзії, Еквадору та Колумбії.

Як діагностувати розсіяний склероз на МРТ?

МРТ при розсіяному склерозі або підозрі на цю хворобу проводиться кілька разів, щоб поставити точний діагноз, виявити масштаби ураження нервових волокон, а також контролювати ефективність прийнятих лікувальних заходів. При такому обстеженні зазвичай задіюється контрастну речовину з вмістом гадолінію (гадодіамід, магневіст, Гадовіст, омніскан, інші). Вводиться контраст в цьому випадку внутрішньовенно.

Уточнимо, що розсіяний склероз МРТ діагностика встановлює таким же способом, як і інші діагнози: шляхом інтерпретації даних, отриманих при впливі магнітним полем на атоми водню, що знаходяться в організмі у людини. Так як мієлінової шар – це жировий шар, то він володіє водовідштовхувальними властивостями. Там же, де даний шар пошкоджений, водовідштовхувального ефекту не спостерігається. В результаті концентрація води в місцях пошкодження вище, ніж повинна бути в нормі.

Як роблять МРТ:

  • Вводять контраст (спецречовиною).
  • Поміщають пацієнта в томограф.
  • Мають обстежувані частини тіла під кільцевим сканером.
  • Знімають і візуалізують свідчення.

Тому, коли пацієнти задають питання, чи видно на МРТ розсіяний склероз, то можна дати цілком конкретну відповідь. Зони поразки відображаються як яскраво-біла пляма або затемнена область. Варіант візуалізації залежить від типу МРТ, який вам підберуть індивідуально.

Де зробити МРТ при розсіяному склерозі в Києві?

Якщо у вас або ваших родичів розсіяний склероз, МРТ можливо зробити в нашому Центрі «СДС» / «Сучасні Діагностичні Системи». Дослідження проводиться в будь-якому з філій Києва або в Дрогобичі.

4/5 - (8 votes)

Інформація та запис на прийом