МИ ПРАЦЮЄМО!
Дорогі наші клієнти, у цей важкий для країни час ми продовжуємо нашу роботу для вас.
Слава Україні! Героям Слава!
Вітаємо всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим! Новорічна знижка 10% на всі обстеження МРТ та СКТ з 01.01.2022 по 15.01.2022 рр.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статі

МРТ з контрастом

Коли ж виникає необхідність в МРТ з контрастним посиленням? Зазвичай це випадки, коли немає об'єктивної можливості отримати чіткий знімок звичайним методом, тобто без контрасту.

Часто пацієнти, які отримують направлення на МРТ, задаються питанням: що таке МРТ з контрастом? Уточнимо, що МРТ з контрастом – різновид магнітного резонансного обстеження, що передбачає попереднє введення контрастної речовини і дозволяє за рахунок цього отримати максимально чіткі знімки. Контрастний підсилювач, перебуваючи в досліджуваних тканинах і органах, збільшує чіткість (контрастність) знімків, і полегшує постановку діагнозу. У більшості випадків медобстеження ведеться без контрастної речовини, однак приблизно в 20-ти відсотках випадків виникає необхідність в додаткових заходах при підготовці до обстеження.

Показання для МРТ з контрастом

Отже, коли ж виникає необхідність в МРТ з контрастним посиленням? Зазвичай це випадки, коли немає об’єктивної можливості отримати чіткий знімок звичайним методом, тобто без контрасту. Або ж потрібно детальне вивчення дрібних ділянок органу, яке неможливо при звичайному скануванні. Також існує певний перелік захворювань, при яких зазвичай задіюється контрастну речовину.

Коли проводиться «контрастне МРТ»:

  • Контроль стану після видалення міжхребцевих гриж.
  • Підозра на доброякісне новоутворення в гіпофізі (без контрасту таку пухлину побачити нереально).
  • Наявність розсіяного склерозу.
  • Новоутворення в головному, спинному мозку (добро-і злоякісні).
  • Контроль структур спинного, головного мозку після хірургічних втручань.
  • Виявлення метастазів в спинному, головному мозку на ранній стадії.

Це основні випадки, коли показано МРТ із застосуванням контрастних речовин. Також можливе призначення «контрастного» дослідження в окремих приватних випадках при наявності показань, підтверджених попередньої діагностикою.

Підготовка до дослідження із застосуванням контрасту

Процес підготовки залежить від досліджуваної області і типу контрастної речовини. Наприклад, для обстежень при розсіяному склерозі застосовується контраст з вмістом гадолінію, який вводиться внутрішньовенно. Це може бути гадодіамід, магневіст, гадовіст, омніскан та інші подібні речовини.

Для досліджень області шлунково-кишкового тракту застосовуються речовини з сполуками марганцю і соди гадолінію, які застосовуються, як будь-які інші таблетки або питні розчини. Це можуть бути як спеціальні фармацевтичні препарати, так і зелений або чорничний чай, які теж містять марганець в підвищеній кількості.

Протипоказання до МРТ з контрастом

Пацієнти, які отримали направлення на МРТ з контрастом, часто переживають з приводу можливих ускладнень. Варто зауважити, що задействуемих для МРТ-досліджень речовини безпечні для людського організму. Вони не містять алергенів, тому безпечні для людей, схильних до алергії. Речовини-контрасти легко виводяться з організму у всіх випадках, за винятком важких порушень в області виводить системи.

Коли не можна проводити МРТ з контрастом:

  • Вагітність (на всіх термінах).
  • Годування грудьми (протягом усього періоду).
  • Порушення видільної функції нирок.

Відзначимо, що алергічні реакції на контраст фіксуються менш, ніж в 0,1% випадків проведення такого обстеження. Алергічна реакція може виражатися в легкому запамороченні або незначних висипаннях, які проходять без будь-якого лікування в короткі терміни.

Де зробити МРТ з контрастом в Києві

Ви можете пройти МРТ в будь-якому з 4-х наших київських філій або нашому структурному підрозділі в Дрогобичі. На МРТ з контрастом ціна невелика і повністю доступна практично для всіх категорій населення.

Інформація та запис на прийом