Статті

Що означає термін "КТ"

Комп'ютерна томографія (КТ) - метод дослідження, при якому, як і при інших рентгенологічних методах, використовуються рентгенівські промені (Х-промені).

На відміну від звичайної рентгенографії, КТ дозволяє отримати знімок певного поперечного шару (зрізу) людського тіла. При цьому організм можна досліджувати  кроком в 1 мм. А головне, за допомогою КТ можна побачити структури, які не видно на звичайних рентгенограмах.

При звичайному дослідженні рентгенівські промені проходять через тіло і залишають слід на плівці, потім зображення на ній розшифровує лікар. Комп’ютерний томограф дозволяє детально оглянути органи людини окремо.

Принцип роботи технології КТ

При КТ промені потрапляють на спеціальну матрицю, що передає інформацію в комп’ютер, який обробляє отримані дані про поглинання Х-променів організмом людини і виводить зображення на екран монітора. Таким чином, фіксуються дрібні зміни поглинання променів, що в свою чергу, і дозволяє побачити те, що не видно на звичайному рентгенівському знімку.

Для посилення «видимості» в організм можуть вводитися контрастні речовини, які заповнюють певні простору, спрощуючи розпізнавання тих чи інших патологічних процесів.

5/5 - (1 vote)

Інформація та запис на прийом