Статьи
Статті

Що означає термін "КТ"

Комп'ютерна томографія (КТ) - метод дослідження, при якому, як і при інших рентгенологічних методах, використовуються рентгенівські промені (Х-промені).

На відміну від звичайної рентгенографії, КТ дозволяє отримати знімок певного поперечного шару (зрізу) людського тіла. При цьому організм можна досліджувати  кроком в 1 мм. А головне, за допомогою КТ можна побачити структури, які не видно на звичайних рентгенограмах. При звичайному дослідженні рентгенівські промені проходять через тіло і залишають слід на плівці, потім зображення на ній розшифровує лікар. Комп’ютерний томограф дозволяє детально оглянути органи людини окремо.

При КТ промені потрапляють на спеціальну матрицю, що передає інформацію в комп’ютер, який обробляє отримані дані про поглинання Х-променів організмом людини і виводить зображення на екран монітора. Таким чином, фіксуються дрібні зміни поглинання променів, що в свою чергу, і дозволяє побачити те, що не видно на звичайному рентгенівському знімку. Для посилення «видимості» в організм можуть вводитися контрастні речовини, які заповнюють певні простору, спрощуючи розпізнавання тих чи інших патологічних процесів.

Оцените статью

Інформація та запис на прийом