Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом травня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!
Статті

Визначення кальцієвого індексу «Calcium scoring»

Визначення кальцієвого індексу по Агатстон допомагає оцінити наявність ділянок звапнінь на стінках коронарних артерій. Також діагностика в загальних рисах візуалізує камери серця, аорту, стовбур легеневої артерії, прилеглі ділянки легенів і середостіння.

В оцінці прогнозу розвитку захворювань серця і його артерій застосовується комп’ютерна томографія серця з ЕКГ-синхронізацією для визначення коронарного кальцію – індекс Агатстона. Методика дозволяє визначити наявність і локалізацію атеросклеротичних бляшок з звапнінням. При наявності таких в артеріях, на комп’ютерній томографії легко визначається кальцій, кількість якого обумовлює ступінь ураження судин.

Визначення кальцієвого індексу в Києві, яке проводиться в центрах «Сучасні діагностичні системи», допомагає оцінити наявність ділянок звапнінь на стінках коронарних артерій. Також діагностика в загальних рисах візуалізує камери серця, аорту, стовбур легеневої артерії, прилеглі ділянки легенів і середостіння.

Принцип дії методики полягає в проведенні рентгенівської комп’ютерної томографії області серця без внутрішньовенного або будь-якого додаткового контрастування, але з обов’язковою синхронізацією апарату КТ з електрокардіографом, який відстежує серцевий ритм пацієнта і проводить сканування тільки в певну фазу серцевого скорочення для виключення артефактів руху, після чого формує послідовність пошарових знімків. Далі, за допомогою програмного забезпечення професійної робочої станції, створюється тривимірна модель області.

Визначення кількості кальцію відбувається напівавтоматично, на підставі отриманих даних, лікар рентгенолог розподіляє ділянки звапніння згідно анатомічної приналежності. Виявлення кількості кальцію в артеріях дуже важливо для діагностики ішемічної хвороби серця на ранніх стадіях, а також для уточнення ефективності проведеного лікування у пацієнтів, які отримують лікування статинами – препаратами для запобігання (уповільнення) зростання атеросклеротичних бляшок.

Основні переваги методики:

 • Низька променеве навантаження;
 • Неінвазивний – відсутність механічних пошкоджень судин;
 • Отримання високоточних пошарових знімків з можливістю тривимірної реконструкції;
 • Висока якість і чіткість візуалізації внаслідок ЕКГ-синхронізації;
 • Малий час проведення – сканування за кілька ударів серця;
 • Швидка оцінка і оформлення результатів;
 • Чіткий кількісний показник об’ектівізірует динамічне порівняння;
 • Відсутність спеціальної підготовки.

Виявлення атеросклеротичних бляшок – це найважливіший фактор в діагностуванні і лікуванні атеросклерозу коронарних артерій. Вчасно виявлені бляшки, правильно підібране лікування, істотно знижують шанси розвитку ускладнень з тяжкими наслідками, наприклад, інфаркт міокарда. Тому, направлення на діагностику для визначення коронарного кальцію – індекс Агатстона видається пацієнтам старше п’ятдесяти років при першій підозрі на розвиток ішемічної хвороби серця, навіть якщо немає явних клінічних проявів.

Особливо актуально проведення дослідження в таких випадках:

 • Підвищений рівень холестерину;
 • Хвороби серця в анамнезі у близьких родичів;
 • Підвищений артеріальний тиск;
 • Діабет;
 • Ожиріння;
 • Шкідливі звички, такі як тютюнопаління або професійні шкідливості;
 • Знижена рухова активність.

Особливою підготовки перед дослідженням не потрібно, за три години до прибуття в медичний центр потрібно виключити каву і продукти з кофеїном, утриматися від куріння, а також від фізичних навантажень і хвилювань з приводу, оскільки для якісного дослідження бажано мати стабільну і невисоку частоту серцевих скорочень .

Вартість Визначення кальцієвих індексу

Ціна на визначення кальцієвого індексу по Агатстон в медичних центрах «Сучасні діагностичні системи» становить 900 гривень.

Інформація та запис на прийом