МИ ПРАЦЮЄМО!
Дорогі наші клієнти, у цей важкий для країни час ми продовжуємо нашу роботу для вас.
Слава Україні! Героям Слава!
Вітаємо всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим! Новорічна знижка 10% на всі обстеження МРТ та СКТ з 01.01.2022 по 15.01.2022 рр.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статті

КТ придаткових пазух носа

Комп'ютерна томографія придаткових пазух носа дозволяє точно і якісно визначити захворювання синусів, об'ємні утворення і діагностувати поліпи.

КТ придаткових пазух носа (КТ ППН) – неінвазивне діагностичне дослідження, яке допомагає лікарям діагностувати і лікувати захворювання придаткових пазух носа (синусів). На комп’ютерну томографію придаткових пазух, як правило, направляють ЛОР лікарі.

 • Час проведення: 5 хвилин, з контрастом – 20 хвилин
 • Необхідність введення контрастної речовини: за показаннями лікаря
 • Необхідність попередньої підготовки: немає
 • Наявність протипоказань: без контраста – немає, з контрастом- та
 • Обмеження: вага – не більш 120 кг
 • Час підготовки висновку: протягом 30-50 хвилин.

Комп’ютерна томографія- діагностичний метод, заснований на застосуванні рентгенівського випромінювання, яке впливає на досліджувану ділянку тіла пацієнта під різними кутами. Датчики апарату отримують дані про пошаровому скануванні, які обробляються комп’ютером і «шикуються» в загальну картину, вивчаються лікарями рентгенологами на моніторі комп’ютера, можуть бути роздруковані на рентгенівську плівку або записані на CD диск.

Комп’ютерна томографія придаткових пазух носа забезпечує лікарям більш детальну інформацію про анатомію, варіантах розвитку і патологічних процесах синусів. Додаткові пазухи носа, звані іноді синусами, являють собою порожнисті, заповнені повітрям структури. Синуси розташовані в межах кісток обличчя і оточують носову порожнину.

КТ пазух носа в основному використовується для:

 • виявлення запальних захворювань придаткових пазух, кіст;
 • візуалізації варіантів розвитку синусів;
 • визначення плану операції, при цьому ЛОР лікар отримує інформацію про анатомію синусів, наявності аномалій, вад розвитку, отримує інформацію про поширення процесу;
 • оцінки пазух, заповнених рідиною або оцінки потовщення оболонки пазухи;
 • діагностики пухлинних процесів;
 • діагностики травматичного пошкодження.

Протипоказання до КТ

Оскільки метод дослідження головного мозку за допомогою КТ заснований на рентгенівському випромінюванні, він має і протипоказання: дітям і вагітним призначається лише в екстрених випадках. Для матерів-годувальниць проходження КТ хоча і небажано, але можливо. Однак, якщо діагностика проводиться з контрастуванням, протягом доби після процедури слід уникати годування. Особи зі значним ожирінням (як правило, вагою понад 120 кілограм) не зможуть пройти процедуру через технічні особливостей апарату.

У деяких випадках, для постановки більш точного діагнозу, для візуалізації поширення патологічного процесу, може проводитися КТ придаткових пазух носа з контрастом. При проведенні томографії з контрастом важливо також відсутність у обстежуваного алергії на йодовмісні речовини, ниркової недостатності, важкої форми цукрового діабету. Складнощі при обстеженні можуть виникнути у пацієнтів, які не здатні зберігати нерухомість через сильний біль або особливостей захворювання, і у дітей.

Підготовка до Комп’ютерної Томографії пазух носа

Комп’ютерна томографія приносових пазух носа не вимагає попередньої підготовки і може бути проведена в будь-який час доби. Перед дослідженням з внутрішньовенним введенням контрасту пацієнту необхідно здати аналізи крові на рівень сечовини і креатиніну, обмежити прийом їжі приблизно за дві години до дослідження.

Вартість КТ пазух носа

Якщо вам потрібно провести КТ придаткових пазух носа в Києві, зробити це просто в центрах «Сучасні діагностичні системи». У всіх центрах встановлено потужне обладнання, яке гарантуватиме високу точність діагностики. На КТ придаткових пазух носа ціна цілком доступна всім відвідувачам.

Інформація та запис на прийом