МИ ПРАЦЮЄМО!
Дорогі наші клієнти, у цей важкий для країни час ми продовжуємо нашу роботу для вас.
Слава Україні! Героям Слава!
Вітаємо всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим! Новорічна знижка 10% на всі обстеження МРТ та СКТ з 01.01.2022 по 15.01.2022 рр.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статті

КТ печінки

Комп'ютерна томографія печінки проводиться при травмах черевної порожнини з ризиком розриву печінки, підозра на новоутворення, порушення в роботі судин, збільшення печінки.

Комп’ютерна томографія печінки – це рентгенологічне обстеження, візуалізує структуру паренхіми, кровоносні судини і прилеглі тканини цього важливого органу. Головна відмінність комп’ютерної томографії печінки від МРТ печінки полягає в фізичному методі отримання зображення – при комп’ютерної томографії рентгенівські промені проходять крізь тіло, формуючи суцільну (без пропусків) серію пошарових зображень товщиною зрізу близько 1мм (в залежності від обраного протоколу).

Далі на робочої станції лікаря рентгенолога цей величезний масив даних трансформується в тривимірну модель, на якій чітко видно будь-які патології і аномалії печінки, що супроводжуються змінами рентгенівської щільності тканини. Але, оскільки, ці зміни, як правило, в печінці незначні, без внутрішньовенного контрастування можна не тільки диференціювати очаговую патологію, часто її не вдається просто розгледіти, навіть на потужному і точному обладнанні, яке встановлене в медичних центрах «Сучасні діагностичні системи», де тривалість однієї фази сканування печінки на КТ становить менше п’яти секунд. Тому для повноцінної діагностики патології печінки за допомогою комп’ютерної томографії слід обов’язкове внутрішньовенне контрастування з проведенням не менше трьох фаз сканування.

Переваги КТ печінки в Києві

Одна з переваг КТ печінки – адекватна променеве навантаження на організм, за рахунок використання сучасної апаратної бази і мінімізації області дослідження, що дозволяє проводити дослідження кілька разів, якщо того вимагає діагностика і контроль ефективності лікування.

Сканування печінки відбувається в томографі, кільцеподібний сканер якого з опозитно розміщеними на ньому рентгенівською трубкою і детекторами обертається навколо пацієнта, що лежить на столі, який рухається із заданою швидкістю. Рентгенівська трубка формує вузький веєроподібними пучок рентгенівських променів, які проходять крізь область сканування і потрапляють на детектор, що фіксує ступінь ослаблення їх рівня жорсткості (енергії), в залежності від щільності ділянки тіла пацієнта, через який вони тільки що пройшли, після чого, за допомогою спеціального математичного алгоритму комп’ютер формує серію зображень в поперечній площині з дуже точною деталізацією і високою чіткістю.

Позитивні моменти при комп’ютерної томографії печінки:

 • Безпека і неінвазивний (відсутність хірургічного втручання);
 • Невелика тривалість проведення – дослідження з внутрішньовенним контрастуванням займе до півгодини, з цього часу безпосередньо сканування (все фази) займе всього до двадцяти секунд;
 • Висока чіткість знімків підвищує точність діагнозу, підбір ефективної методики лікування;
 • Можливість виконання для пацієнтів з металевими імплантатами, незнімними протезами.

Адреси центрів, де можна пройти обстеження

Протипоказання для КТ печінки

Дана методика проводиться вагітним і дітям до 14 років тільки при наявності серйозних показань, у випадках, які загрожують життю пацієнтів. Процедура з введенням контрасту, як правило, з обмеженнями виконується годуючим жінкам, при термінової необхідності провести дослідження, необхідно зробити перерву в годуванні до 24 годин. За такий період часу контраст очікувано виводиться з організму.

Показання для проведення комп’ютерної томографії печінки:

 • Травми черевної порожнини з ризиком розриву печінки;
 • Підозра на новоутворення – їх ідентифікація та диференціювання;
 • Підготовка перед операцією, біопсією або аспірацій тканин печінки;
 • Оцінка ефективності лікування;
 • Збільшення печінки – волюмометрії (визначення обсягу) без контрасту;
 • Виявлення вторинно вогнищевих змін при онкології в кишечнику;
 • Порушення в роботі судин;
 • Тромби і порушення кровотоку;
 • Інфекційні, паразитарні та запальні захворювання печінки.

КТ печінки з контрастом

КТ печінки з контрастом виконується при необхідності діагностувати новоутворення, метастази. Пацієнту внутрішньовенно вводиться препарат на основі йоду, особливим чином «накопичується» в уражених ділянках тканин печінки, заповнюючи собою просвіти судин. Рішення про доцільність проведення КТ-дослідження печінки з контрастом або без приймає лікар рентгенолог після вивчення супровідної медичної документації (направлення) та / або проведення телеконсиліумів з лікуючим лікарем.

Вартість КТ печінки

Ціна на КТ печінки в медичних центрах «Сучасні діагностичні системи» залежить від вибору протоколу і застосування контрасту – така процедура коштує дорожче, ніж звичайна (нативна) комп’ютерна томографія.

Інформація та запис на прийом