У зв’язку з Карантином центри працюють за зміненим графіком. Деталі за телефонами!
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статьи
Статті

КТ кульшового суглоба

Комп'ютерну томографію тазостегнового суглоба необхідно робити якщо у Вас є скарги на біль в паховій області, кульгавість, обмеженості руху ноги. Діагностика на ранньому етапі дозволяє швидше вилікувати хворобу і отримувати радість від життя.
КТ тазобедренного сустава

КТ кульшового суглоба дозволяє візуалізувати зміни, які погано видно іншими методами обстеження. Відомості про анатомічної особливості цієї області отримати непросто через її важкодоступність. Томографія – один з небагатьох способів, що дозволяють візуалізувати суглоб неінвазивної. Сканування здійснюється за допомогою рентгенівського випромінювання. В результаті вибудовується чітке зображення кісткових структур. МСКТ дозволяє вивчити будову суглоба, співвідношення суглобових поверхонь, оцінити структуру кісткової тканини і прилеглих м’яких тканин

Направлення на дослідження зазвичай дає хірург, ортопед травматолог, невропатолог, якщо пацієнт звертається зі скаргами на біль в паховій області, кульгавість, обмеженості руху ноги і ін. Попередньо проводять рентгенографію тазостегнових суглобів.

Зміни, які дозволяє діагностувати КТ кульшового суглоба:

 • Вроджені аномалії розвитку тазостегнових суглобів;
 • Посттравматичні зміни: переломи, вивихи, підвивихи;
 • Артрози з тонкою хрящової тканини;
 • Артрити, синовіти, бурсити;
 • остеомієліти;
 • Асептичні некрози головки стегнової кістки;
 • Пухлинні утворення;
 • Повітряні порожнини в кістки, кісти;
 • В якості передопераційної підготовки перед протезуванням суглоба;
 • У післяопераційному періоді для контролю після протезування суглоба, для оцінки стану протезів;
 • Для контролю після проведеного лікування, визначення динаміки процесу.

Час процедури КТ тазостегнових суглобів

Процес сканування займає менше хвилини – за цей час томограф фіксує зображення тазостегнових суглобів в різних площинах. При необхідності оцінки м’яких тканин переважно використовувати магнітно-резонансну томографію. Завдяки цій методиці можливе виявлення навіть незначних змін в м’яких тканинах.

КТ кульшового суглоба з контрастом

Найчастіше комп’ютерна томографія суглобів виконується без внутрішньовенного введення контрасту, але в окремих випадках, для визначення поширення процесу, для проведення диференціальної діагностики, уточнення характеру змін в м’яких тканинах, доцільно дообстеження з внутрішньовенним введенням контрасту. При проведенні томографії з контрастом важливо відсутність у обстежуваного алергії на йодовмісні речовини, ниркової недостатності, важкої форми цукрового діабету. Проведення дослідження з контрастом виконується після біохімічного аналізу крові на креатинін. Протипоказанням до проведення дослідження є вагітність, вага понад 130кг. Складнощі при обстеженні можуть виникнути у пацієнтів, які не здатні зберігати нерухомість через сильний біль або особливостей захворювання, і у дітей.

Попередня підготовка до КТ тазостегнових суглобів

Перед нативним дослідженням підготовка не передбачена, дослідження може проводитися вже в день звернення. Перед початком дослідження пацієнту рекомендують зняти з себе будь-які металеві вироби, годинники, прикраси, запонки та інші атрибути.

Перед дослідженням необхідно надати медичну документацію, що знаходиться у пацієнта на руках (напрямок на дослідження, результати інших видів діагностики, які мають відношення до досліджуваної області; виписку з амбулаторної картки).

Під час дослідження людина не відчуває дискомфорту або хворобливих відчуттів. Медичні фахівці знаходяться в сусідній кімнаті, де відбувається обробка і розшифровка отриманих даних.

Переваги методу комп’ютерної томографії кульшового суглоба:

 • Швидкий час проведення – до п’яти хвилин;
 • Безпека для людей з металевими імплантатами, незнімними протезами, штифтами;
 • Чіткі знімки кісток і суглобів з найтоншими пошаровими зрізами;
 • Висока роздільна здатність і максимальна чіткість зображень;

Вартість КТ кульшового суглоба

Клініки «Сучасні діагностичні системи» пропонують пройти КТ тазостегнового суглоба, ціна якої є відкритою. Записатися на томографію легко на сайті або зателефонувавши за контактними телефонами.

Інформація та запис на прийом