МИ ПРАЦЮЄМО!
Дорогі наші клієнти, у цей важкий для країни час ми продовжуємо нашу роботу для вас.
Слава Україні! Героям Слава!
Вітаємо всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим! Новорічна знижка 10% на всі обстеження МРТ та СКТ з 01.01.2022 по 15.01.2022 рр.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статті

КТ кульшового суглоба

Комп'ютерну томографію тазостегнового суглоба необхідно робити якщо у Вас є скарги на біль в паховій області, кульгавість, обмеженості руху ноги. Діагностика на ранньому етапі дозволяє швидше вилікувати хворобу і отримувати радість від життя.

КТ кульшового суглоба дозволяє візуалізувати зміни, які погано видно іншими методами обстеження. Відомості про анатомічної особливості цієї області отримати непросто через її важкодоступність. Томографія – один з небагатьох способів, що дозволяють візуалізувати суглоб неінвазивної. Сканування здійснюється за допомогою рентгенівського випромінювання. В результаті вибудовується чітке зображення кісткових структур. МСКТ дозволяє вивчити будову суглоба, співвідношення суглобових поверхонь, оцінити структуру кісткової тканини і прилеглих м’яких тканин

Направлення на дослідження зазвичай дає хірург, ортопед травматолог, невропатолог, якщо пацієнт звертається зі скаргами на біль в паховій області, кульгавість, обмеженості руху ноги і ін. Попередньо проводять рентгенографію тазостегнових суглобів.

Зміни, які дозволяє діагностувати КТ кульшового суглоба:

 • Вроджені аномалії розвитку тазостегнових суглобів;
 • Посттравматичні зміни: переломи, вивихи, підвивихи;
 • Артрози з тонкою хрящової тканини;
 • Артрити, синовіти, бурсити;
 • остеомієліти;
 • Асептичні некрози головки стегнової кістки;
 • Пухлинні утворення;
 • Повітряні порожнини в кістки, кісти;
 • В якості передопераційної підготовки перед протезуванням суглоба;
 • У післяопераційному періоді для контролю після протезування суглоба, для оцінки стану протезів;
 • Для контролю після проведеного лікування, визначення динаміки процесу.

Час процедури КТ тазостегнових суглобів

Процес сканування займає менше хвилини – за цей час томограф фіксує зображення тазостегнових суглобів в різних площинах. При необхідності оцінки м’яких тканин переважно використовувати магнітно-резонансну томографію. Завдяки цій методиці можливе виявлення навіть незначних змін в м’яких тканинах.

КТ кульшового суглоба з контрастом

Найчастіше комп’ютерна томографія суглобів виконується без внутрішньовенного введення контрасту, але в окремих випадках, для визначення поширення процесу, для проведення диференціальної діагностики, уточнення характеру змін в м’яких тканинах, доцільно дообстеження з внутрішньовенним введенням контрасту. При проведенні томографії з контрастом важливо відсутність у обстежуваного алергії на йодовмісні речовини, ниркової недостатності, важкої форми цукрового діабету. Проведення дослідження з контрастом виконується після біохімічного аналізу крові на креатинін. Протипоказанням до проведення дослідження є вагітність, вага понад 130кг. Складнощі при обстеженні можуть виникнути у пацієнтів, які не здатні зберігати нерухомість через сильний біль або особливостей захворювання, і у дітей.

Попередня підготовка до КТ тазостегнових суглобів

Перед нативним дослідженням підготовка не передбачена, дослідження може проводитися вже в день звернення. Перед початком дослідження пацієнту рекомендують зняти з себе будь-які металеві вироби, годинники, прикраси, запонки та інші атрибути.

Перед дослідженням необхідно надати медичну документацію, що знаходиться у пацієнта на руках (напрямок на дослідження, результати інших видів діагностики, які мають відношення до досліджуваної області; виписку з амбулаторної картки).

Під час дослідження людина не відчуває дискомфорту або хворобливих відчуттів. Медичні фахівці знаходяться в сусідній кімнаті, де відбувається обробка і розшифровка отриманих даних.

Переваги методу комп’ютерної томографії кульшового суглоба:

 • Швидкий час проведення – до п’яти хвилин;
 • Безпека для людей з металевими імплантатами, незнімними протезами, штифтами;
 • Чіткі знімки кісток і суглобів з найтоншими пошаровими зрізами;
 • Висока роздільна здатність і максимальна чіткість зображень;

Вартість КТ кульшового суглоба

Клініки «Сучасні діагностичні системи» пропонують пройти КТ тазостегнового суглоба, ціна якої є відкритою. Записатися на томографію легко на сайті або зателефонувавши за контактними телефонами.

Інформація та запис на прийом