МИ ПРАЦЮЄМО!
Дорогі наші клієнти, у цей важкий для країни час ми продовжуємо нашу роботу для вас.
Слава Україні! Героям Слава!
Вітаємо всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим! Новорічна знижка 10% на всі обстеження МРТ та СКТ з 01.01.2022 по 15.01.2022 рр.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статті

КТ коронарографії

Комп'ютерна томографія коронарографії (серця) визначає розвиток патологій і аномалій, в тому числі на ранніх стадіях. Методика рекомендована при первинному пошуку атеросклеротичних бляшок в коронарних артеріях у пацієнтів з початковими проявами стенокардії.
Комп’ютерна томографія по протоколу ангіографії судин серця – КТ-коронарографія вважається найбільш точним неінвазивним методом дослідження кровоносних судин, що постачають кров’ю міокард – серцевий м’яз, від працездатності якої залежить, не тільки здоров’я, а й, без перебільшення, життя людини. За допомогою цього методу визначаються такі важливі параметри, як стан коронарних артерій, їх прохідність, особливості будови. Також при КТ-коронарографії точно візуалізуються стан, самого міокарда, камер серця і перикарда, клапанів, висхідного відділу грудної аорти прилеглих відділів легень та середостіння. Базові переваги, якими відрізняється КТ-коронарографія від класичної селективної коронарографії з артеріальним судинним доступом:
 • Неінвазивний і безпеку;
 • Пошарові знімки всіх артерій серця з тривимірною реконструкцією;
 • Невелика променеве навантаження;
 • Тривимірна реконструкція відділів, камер і клапанів серця;
 • Мінімальна попередня підготовка;
 • Час проведення – від 20 до 30 хвилин;
Пацієнт може покинути медичний центр вже через півгодини після закінчення дослідження. Завдяки даним КТ-коронарографії легко визначити розвиток патологій і аномалій, в тому числі на ранніх стадіях, підібрати ефективне лікування. Методика також рекомендована при первинному пошуку атеросклеротичних бляшок в коронарних артеріях у пацієнтів з початковими проявами стенокардії. КТ-коронарографія дарує унікальну можливість визначити патології коронарних артерій ще на стадії дослідження, без хірургічного втручання спланувати обсяг ендоваскулярної операції, розрахувати ефективність установки стентів, визначитися з їх довжиною і кількістю або упевнитися в неминучості аортокоронарного шунтування.

КТ коронарографія з контрастом

Щоб КТ-коронарографія в Києві була результативною, важливо правильно підготуватися. В ході процедури внутрішньовенно вводиться контрастна речовина, як правило, через катетер, встановлений на ліктьовому згині, тому попередньо лікарям потрібно надати результати біохімічного аналізу крові на рівень креатиніну для уточнення ступеня ризику процедури. За три години до процедури важливо утриматися від прийому їжі, пиття допускається. Дуже важливо утриматися від куріння за три години до дослідження, а також від фізичних навантажень і хвилювань з приводу, оскільки основною умовою, що визначає успіх якісної візуалізації при КТ-коронарографії, є стабільна частота серцевих скорочень у пацієнта – до 60 ударів в хвилину. Важливо попередити медичний персонал, якщо пацієнт регулярно приймає бета-блокатори. Прийом цих препаратів може знадобитися, щоб зробити повільніше частоту серцевого ритму (ЧСС). У периферичну вену вставляється катетер, через який вводиться контрастна йодовмісні речовина. Час виконання сканування – всього кілька серцевих циклів при цьому проводиться повна синхронізація апарату КТ з ЕКГ-монітором, підключеним до пацієнта, щоб при наступних реконструкціях забезпечити віртуальну зупинку серця, що дозволить розглянути найдрібніші подробиці без артефактів руху. Далі результати обробляються на комп’ютері, реконструюються до десяти тривимірних моделей, що дозволяють відтворити весь серцевий цикл від діастоли до наступної діастоли. Якщо ви раніше проходили дослідження: коронарографію, КТ-коронарографію, УЗД серця (Ехо-кардіографію) або МРТ серця – їх результати важливо взяти з собою в день проведення КТ-коронарографії для проведення динамічного або суміжно-радіологічного зіставлення лікарем рентгенологом, який буде курувати дослідження і оформляти висновок.

Направлення на КТ коронарографію, як правило, видається в таких випадках:

 • Пошук локалізації звуження серцевих артерій при ішемічній хворобі серця;
 • Пошук аномального розвитку артерій;
 • Стенокардія з клінічними проявами;
 • Гострі болі неясної природи в грудях;
 • Порушення серцевого ритму;
 • Підозра на аневризму і / або діссекцію висхідного відділу дуги аорти;
 • Оцінка функціонування коронарних шунтів і стентів;
 • Підготовка до операції на серці;

Вартість КТ коронарографії

У медичних центрах «Сучасні діагностичні системи» до ваших послуг високоякісний сервіс і сучасне обладнання.

Інформація та запис на прийом