У зв’язку з Карантином центри працюють за зміненим графіком.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статті

КТ головного мозку

Комп'ютерна томографія головного мозку незважаючи, як вона проводиться, з контрастом або без нього, дає повну інформацію про стан кісткових структур голови, а також м'яких тканин голови.

КТ головного мозку – діагностичний метод, заснований на застосуванні рентгенівського випромінювання, яке впливає на досліджувану ділянку тіла пацієнта під різними кутами. Датчики апарату отримують дані про пошаровому скануванні, які відразу обробляються комп’ютером і «шикуються» в загальну картину.

Таким чином, лікар бачить детальне зображення головного мозку і на цій підставі може ставити діагноз. На відміну від рентгенографії, КТ значно більш інформативна. Від магнітно-резонансної томографії комп’ютерна відрізняється швидким часом дослідження, більш низькою вартістю дослідження і відсутністю деяких протипоказань (наявність у пацієнта металевих протезів, імплантатів та кардіостимулятора не є перешкодою для КТ).

Комп’ютерна томографія призначається для діагностики цілого ряду захворювань мозку:

  • крововиливи та інсульти;
  • переломи основи черепа;
  • травми і гематоми;
  • пухлини і кісти;
  • енцефаліт, абсцес;
  • аневризми (з використанням в / в введення контрасту);
  • аномалії розвитку;
  • сторонні предмети.

Як і більшість досліджень, проходити комп’ютерну томографію потрібно строго за призначенням лікаря. Причин для діагностики може бути безліч: травми голови; хронічні головні болі; втрата або помутніння свідомості; порушення слухових і зорових функцій; часті запаморочення, шум у вухах; підвищення внутрішньочерепного тиску; контроль лікування наявних патологій.

Адреси центрів, де можна пройти обстеження

ГолосіївськаЧернігівськам. Фастівм. Ірпіньм. Березань

Протипоказання до комп’ютерної томографії головного мозку

Оскільки метод дослідження головного мозку за допомогою КТ заснований на рентгенівському випромінюванні, він має і протипоказання: дітям і вагітним призначається лише в екстрених випадках. Для матерів-годувальниць проходження КТ хоча і небажано, але можливо. Однак, якщо діагностика проводиться з контрастуванням, протягом доби після процедури слід уникати годування. Особи зі значним ожирінням (як правило, вагою понад 120 кілограм) не зможуть пройти процедуру через технічні особливостей апарату.

КТ головного мозку з контрастом

При проведенні томографії з контрастом важливо також відсутність у обстежуваного алергії на йодовмісні речовини, ниркової недостатності, важкої форми цукрового діабету. Складнощі при обстеженні можуть виникнути у пацієнтів, які не здатні зберігати нерухомість через сильний біль або особливостей захворювання і у дітей.

Підготовка до обстеження головного мозку

Комп’ютерна томографія головного мозку не вимагає попередньої підготовки і може бути проведена в будь-який час доби. Перед дослідженням з внутрішньовенним введенням контрасту пацієнту необхідно здати аналізи крові на рівень сечовини і креатиніну, обмежити прийом їжі приблизно за дві години до дослідження.

Ціна на КТ головного мозку

У центрах «Сучасні діагностичні системи» на КТ головного мозку без внутрішньовенного введення контрасту ціна встановлена доступна всім пацієнтам. Оплата включає діагностику, опис знімків і плівку.

Інформація та запис на прийом