МИ ПРАЦЮЄМО!
Дорогі наші клієнти, у цей важкий для країни час ми продовжуємо нашу роботу для вас.
Слава Україні! Героям Слава!
Вітаємо всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим! Новорічна знижка 10% на всі обстеження МРТ та СКТ з 01.01.2022 по 15.01.2022 рр.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статті

КТ головного мозку

Комп'ютерна томографія головного мозку незважаючи, як вона проводиться, з контрастом або без нього, дає повну інформацію про стан кісткових структур голови, а також м'яких тканин голови.

КТ головного мозку – діагностичний метод, заснований на застосуванні рентгенівського випромінювання, яке впливає на досліджувану ділянку тіла пацієнта під різними кутами. Датчики апарату отримують дані про пошаровому скануванні, які відразу обробляються комп’ютером і «шикуються» в загальну картину.

Таким чином, лікар бачить детальне зображення головного мозку і на цій підставі може ставити діагноз. На відміну від рентгенографії, КТ значно більш інформативна. Від магнітно-резонансної томографії комп’ютерна відрізняється швидким часом дослідження, більш низькою вартістю дослідження і відсутністю деяких протипоказань (наявність у пацієнта металевих протезів, імплантатів та кардіостимулятора не є перешкодою для КТ).

Комп’ютерна томографія призначається для діагностики цілого ряду захворювань мозку:

  • крововиливи та інсульти;
  • переломи основи черепа;
  • травми і гематоми;
  • пухлини і кісти;
  • енцефаліт, абсцес;
  • аневризми (з використанням в / в введення контрасту);
  • аномалії розвитку;
  • сторонні предмети.

Як і більшість досліджень, проходити комп’ютерну томографію потрібно строго за призначенням лікаря. Причин для діагностики може бути безліч: травми голови; хронічні головні болі; втрата або помутніння свідомості; порушення слухових і зорових функцій; часті запаморочення, шум у вухах; підвищення внутрішньочерепного тиску; контроль лікування наявних патологій.

Протипоказання до комп’ютерної томографії головного мозку

Оскільки метод дослідження головного мозку за допомогою КТ заснований на рентгенівському випромінюванні, він має і протипоказання: дітям і вагітним призначається лише в екстрених випадках. Для матерів-годувальниць проходження КТ хоча і небажано, але можливо. Однак, якщо діагностика проводиться з контрастуванням, протягом доби після процедури слід уникати годування. Особи зі значним ожирінням (як правило, вагою понад 120 кілограм) не зможуть пройти процедуру через технічні особливостей апарату.

КТ головного мозку з контрастом

При проведенні томографії з контрастом важливо також відсутність у обстежуваного алергії на йодовмісні речовини, ниркової недостатності, важкої форми цукрового діабету. Складнощі при обстеженні можуть виникнути у пацієнтів, які не здатні зберігати нерухомість через сильний біль або особливостей захворювання і у дітей.

Підготовка до обстеження головного мозку

Комп’ютерна томографія головного мозку не вимагає попередньої підготовки і може бути проведена в будь-який час доби. Перед дослідженням з внутрішньовенним введенням контрасту пацієнту необхідно здати аналізи крові на рівень сечовини і креатиніну, обмежити прийом їжі приблизно за дві години до дослідження.

Ціна на КТ головного мозку

У центрах «Сучасні діагностичні системи» на КТ головного мозку без внутрішньовенного введення контрасту ціна встановлена доступна всім пацієнтам. Оплата включає діагностику, опис знімків і плівку.

Інформація та запис на прийом