МИ ПРАЦЮЄМО!
Дорогі наші клієнти, у цей важкий для країни час ми продовжуємо нашу роботу для вас.
Слава Україні! Героям Слава!
Вітаємо всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим! Новорічна знижка 10% на всі обстеження МРТ та СКТ з 01.01.2022 по 15.01.2022 рр.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статті

КТ наднирників

Комп'ютерна томографія наднирників призначається для визначення стійкого або хвилеподібного підвищення рівня гормонів наднирників, кортикостероїдів і катехоламінів в крові, збільшення кількості волосся на тілі, різкий приріст або зменшення маси тіла, порушення функції нирок.

Комп’ютерна томографія (КТ) наднирників – рентгенологічне дослідження, що дозволяє чітко візуалізувати структуру, найменші патології цього органу. Регулюючи настройки протоколу, лікар може отримати зображення даної області з товщиною зрізу до 0,5 мм. Найчастіше, таке діагностування проводиться комплексно, разом зі скануванням черевної порожнини або нирок. За рекомендацією лікаря ендокринолога, терапевта або уролога, може проводитися тільки КТ надниркових залоз, з метою мінімізації променевого навантаження.

Показання для виконання комп’ютерної томографії надниркових залоз

Це порушення гормонального фону, які проявляються такими ознаками:

  • Сталий або хвилеподібний підвищення рівня гормонів наднирників: кортикостероїдів і катехоламінів в крові;
  • Збільшення кількості волосся на тілі;
  • Різкий приріст або зменшення маси тіла;
  • Порушення функції нирок;
  • Синусова і пароксизмальнатахікардія;
  • Статева дисфункція.

Також томографія наднирників може проводитися для діагностики доброякісних і злоякісних пухлин, аномалій судин даної ділянки.

Виконання комп’ютерної томографії показано перед виконанням операції і для контролю ефективності лікування. Перед виконанням КТ наднирників в Києві бажано пройти дослідження УЗД, при цьому слід зазначити, що для людей з надмірною масою тіла процедура ультразвукового дослідження наднирників часто нездійсненна в належній якості, в такому випадку альтернативою УЗД буде безконтрастна комп’ютерна томографія наднирників.

Також важливо здати біохімічний аналіз крові, аналізи на основні гормони, що виробляються цим органом.

Адреси центрів, де можна пройти обстеження

Протипоказання для КТ надниркових залоз

Процедура становить небезпеку тільки для вагітних і дітей до 14 років – навіть мінімальна доза опромінення може стати небезпечною для плода, викликати віддалені порушення розвитку у молодого зростаючого організму.

КТ наднирників з контрастом

При діагностуванні об’ємних утворень наднирників рекомендується пройти КТ надниркових залоз з внутрішньовенним контрастуванням зі спеціального протоколу з пізньої відстроченої фазою сканування. При цій процедурі внутрішньовенно вводиться рентген-контрастний препарат на основі йоду. Відносними протипоказаннями для проведення цього дослідження вважаються період лактації, ниркова недостатність, патології ендокринної системи, відома алергія на йодисті з’єднання. У кожному разі за серйозними показаннями можливе проведення процедури з особливою обережністю і додатковою підготовкою і / або спеціальної премедикацией, наприклад, при гострій необхідності провести КТ надниркових залоз з контрастом годувальниці, доцільно перервати годування на добу.

Підготовка до КТ наднирників

Перед обстеженням наднирників з контрастом бажано утриматися від прийому алкоголю, обмежити вживання в їжу злакових, бобових продуктів, за кілька днів приймати Еспумізан або активоване вугілля, щоб зменшити кількість газів в кишечнику. За 4-5 годин до дослідження потрібно утриматися від прийому їжі, обмеження на прийом рідини відсутній.

Вартість КТ надниркових залоз

У медичних центрах «Сучасні діагностичні системи» легко пройти КТ надниркових залоз, ціна якого доступна, і залежить від застосування контрасту.

Інформація та запис на прийом