МИ ПРАЦЮЄМО!
Дорогі наші клієнти, у цей важкий для країни час ми продовжуємо нашу роботу для вас.
Слава Україні! Героям Слава!
Вітаємо всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим! Новорічна знижка 10% на всі обстеження МРТ та СКТ з 01.01.2022 по 15.01.2022 рр.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статті

КТ плечового суглоба

Комп'ютерна томографія плечового суглоба найефективніший спосіб визначення причини болю в плечі, а також діагностики стану суглоба від якої нічого не сховаєш.

Комп’ютерна томографія (КТ) плечового суглоба є одним з найбільш сучасних методів, що дозволяють виявити будь-які патологічні зміни даної області. Ступінь рухливості всього плечового пояса безпосередньо залежить від стану суглоба, який щодня бере на себе найвищу навантаження, роблячи людини рухомим і працездатним. Для плечового суглоба характерна складна рельєфна форма, яка ускладнює діагностику звичними рентгенологічними методами. Постановка достовірного діагнозу часто виявляється неможлива без застосування КТ плечового суглоба.

Зміни, які діагностуються при дослідженні плечових суглобів:

 • Запальне ураження суглобів;
 • Первинний пухлинний осередок або метастатичні відсівання;
 • Гнійне розплавлення кісткового мозку, тканини кістки або окістя внаслідок запалення (остеомієліт);
 • Витончення межсуставного хряща і остеофіти;
 • Металоконструкції, раніше використовувалися при лікуванні травматичних ушкоджень кісток.

Показання для КТ плечового суглоба:

 • Пухлини і новоутворення в хрящової і кісткової тканини;
 • Періартрит, артрози і артрити;
 • Скупчення рідини в суглобової порожнини;
 • Травматичні і посттравматичні зміни м’язової і кісткової тканини, незалежно від строків давності ушкодження;
 • Некроз (руйнування) головки плечової кістки;
 • Остеохондропатия;
 • Інфекційно-запальне ураження кісткової і хрящової тканини;
 • Стану, при яких спостерігається хрускіт в суглобі при русі;
 • При підготовці до хірургічного втручання, при контролі після оперативного втручання;
 • Для уточнення змін, виявлених в результаті рентгенографічного дослідження.

Хід процедури томографії плечового суглоба

У медичній практиці КТ плечового суглоба використовується з метою уточнення або деталізації поставленого діагнозу і рідко буває методом первинної діагностики рентгенографія плечового суглоба перед КТ виконується в переважній більшості випадків. Процес сканування займає менше хвилини за цей час томограф фіксує зображення плеча в різних площинах.

При необхідності оцінки м’яких тканин плечової області людині переважно використовувати магнітно-резонансну томографію. Завдяки цій методиці можливе виявлення навіть незначних змін в м’яких тканинах. Перевагою цього методу перед КТ плечового суглоба відсутність променевого навантаження.

КТ плечового суглоба з контрастом

Найчастіше комп’ютерна томографія суглобів виконується без внутрішньовенного введення контрасту, але в окремих випадках, для визначення поширення процесу, для проведення диференціальної діагностики, уточнення характеру змін в м’яких тканинах, доцільно дообстеження з внутрішньовенним введенням контрасту. При проведенні томографії з контрастом важливо відсутність у обстежуваного алергії на йодовмісні речовини, ниркової недостатності, важкої форми цукрового діабету. Проведення дослідження з контрастом виконується після біохімічного аналізу крові на креатинін. Протипоказанням до проведення дослідження є вагітність. Складнощі при обстеженні можуть виникнути у пацієнтів, які не здатні зберігати нерухомість через сильний біль або особливостей захворювання, і у дітей.

Підготовка до томографії плечового суглоба

Перед нативной КТ плечового суглоба підготовка не передбачена – дослідження може проводитися вже в день звернення. Перед початком дослідження пацієнту рекомендують зняти з себе будь-які металеві вироби, годинники, прикраси, запонки та інші атрибути. Наявність гіпсу не є протипоказанням для проведення даного виду дослідження.

Перед дослідженням необхідно надати медичну документацію, що знаходиться у пацієнта на руках (напрямок на дослідження, результати інших видів діагностики, які мають відношення до плечової області; виписку з амбулаторної картки).

Під час КТ плечового суглоба людина не відчуває дискомфорту або хворобливих відчуттів. Медичні фахівці знаходяться в сусідній кімнаті, де відбувається обробка і розшифровка отриманих даних.

Переваги методу комп’ютерної томографії:

 • Швидкий час проведення – до п’яти хвилин;
 • Безпека для людей з металевими імплантатами, незнімними протезами, штифтами.
 • Чіткі знімки кісток і суглобів з найтоншими пошаровими зрізами;
 • Висока роздільна здатність і максимальна чіткість зображень;

Вартість КТ Плечового суглоба

Клініки «Сучасні діагностичні системи» пропонують пройти КТ плечового суглоба, ціна якої є відкритою. Записатися на томографію легко на сайті або зателефонувавши за контактними телефонами.

Інформація та запис на прийом