Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом травня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!
Статті

КТ хребта

Комп'ютерна томографія хребта призначається лікарем для визначення точного діагнозу і призначення лікування, яке прискорить одужання пацієнта.

Комп’ютерна томографія хребта

КТ хребта – діагностичний метод, заснований на застосуванні рентгенівського випромінювання, яке впливає на досліджувану ділянку тіла пацієнта під різними кутами. Датчики апарату отримують дані про пошаровому скануванні, які відразу обробляються комп’ютером і «шикуються» в загальну картину.

Лікар обробляє отримані «сирі» дані, виконує Мультипланарна і об’ємні реконструкції, і на цій підставі може ставити діагноз. На відміну від рентгенографії, КТ значно більш інформативна, не настільки чутлива до рухів пацієнта при проведенні обстеження, на відміну від магнітно-резонансної томографії. Пацієнти з імплантованими електронними або металевими пристроями можуть проходити КТ, на відміну від МРТ. Дослідження хребта складається з дослідження шийного, грудного, поперекового і крестцово- копчикового відділів, може виконується як окремо кожна зона, так і разом (4 зони).

Фото знімок КТ хребта здорової людини (норма)
Фото знімок КТ хребта здорової людини (норма)

Показання до проведення КТ спини

 • оцінка посттравматичних змін – деталізація пов’язаних з травмою пошкоджень хребта (виявлення переломів, вивихів, наявності кісткових фрагментів в хребетному каналі, компресії спинного мозку);
 • диференціальна діагностика пухлин (кісток, м’яких тканин) і метастатичного ураження (при раку передміхурової залози) кісткової тканини хребта;
 • оцінка динаміки процесу до і після оперативного втручання з приводу захворювань і травм хребта (незрощений перелом, корпородезом, остеонекроз);
 • визначення причин болю в спині (наприклад, наявність дегенеративно дистрофічних змін хребта – протрузии / екструзії міжхребцевих дисків, стеноз корінцевих отворів, стеноз хребетного каналу, звапніння зв’язкового апарату);
 • оцінка стану хребта у пацієнтів з остеопорозом;
 • діагностика вроджених аномалій та оцінка анатомічних особливостей будови хребта.

Як і більшість досліджень, проходити комп’ютерну томографію потрібно строго за призначенням лікаря. Оскільки метод дослідження за допомогою КТ заснований на рентгенівському випромінюванні, він має і протипоказання: дітям і вагітним призначається лише в екстрених випадках. Для матерів-годувальниць проходження КТ хоча і небажано, але можливо. Однак, якщо діагностика проводиться з контрастуванням, протягом доби після процедури слід уникати годування. Особи зі значним ожирінням (як правило, вагою понад 120 кілограм) не зможуть пройти процедуру через технічні особливостей апарату.

Фото: Пухлина на знімку КТ хребта
Пухлина
Фото: Стеноз корінцевих отворів на знімку КТ хребта
Стеноз корінцевих отворів
Фото: Остеопороз на знімку КТ хребта
Остеопороз

КТ хребта з контрастом

Найчастіше комп’ютерна томографія хребта виконується без внутрішньовенного введення контрасту, але в окремих випадках, для визначення поширення процесу, для проведення диференціальної діагностики, доцільно до обстеження з внутрішньовенним введенням контрасту. При проведенні томографії з контрастом важливо відсутність у обстежуваного алергії на йодовмісні речовини, ниркової недостатності, важкої форми цукрового діабету. Складнощі при обстеженні можуть виникнути у пацієнтів, які не здатні зберігати нерухомість через сильний біль або особливостей захворювання, і у дітей.

Підготовка до КТ хребта

Комп’ютерна томографія хребта не вимагає попередньої підготовки і може бути проведена в будь-який час доби. Перед дослідженням з внутрішньовенним введенням контрасту пацієнту необхідно здати аналізи крові на рівень сечовини і креатиніну, обмежити прийом їжі приблизно за дві години до дослідження.

Ціна на КТ хребта

У центрах «Сучасні діагностичні діагностики» встановлені потужні томографи, працюють кваліфіковані фахівці. Ціна на КТ хребта встановлена доступна всім бажаючим пройти це дослідження

Ціни на КТ хребта у Києві

 • МРТ центр «СДС» Голосіївська
 • МРТ центр "СДС" Чернігівська
 • МРТ центр "СДС" Мінська

Ціни на КТ хребта в Україні

 • КТ центр «СДС» Фастів
 • КТ центр "СДС" Ірпінь
 • КТ центр "СДС" Березань
 • КТ центр «СДС» Буча

Часті питання

Скільки часу триватиме КТ хребта?

20 хвилин – тривалість процедури

Через скільки готові результати КТ хребта?

2-3 години

Як часто можна робити КТ хребта?

За необхідністю при направленні лікарем.

Чи можна пити алкоголь перед КТ хребта?

Вживати алкоголь перед КТ хребта не рекомендується.

Чи можна курити перед КТ хребта?

Курити перед КТ хребта не рекомендується.

Чи можна робити КТ хребта із зубними імплантами, брекетами металевими коронками?

За погодженням із спеціалістами КТ центру.

Чи можна пити перед КТ хребта?

Так

Чи можна вагітним робити КТ хребта?

Так, за погодженням з лікарем.

З якого віку можна робити КТ хребта дитині?

КТ хребта для дитини є абсолютно нешкідливим. Якщо дитина під час дослідження зможе лежати нерухомо під час сканування, то обмеження за віком немає.

Де зробити КТ хребта у Києві та Україні?

Недорого зробити КТ хребта можна у діагностичних центрах «СДС» у Києві та Україні

Адреси КТ центрів «СДС»

Інші методи дослідження хребта

У наших центрах ви також можете пройти наступні діагностичні дослідження хребта

КТ дослідження у діагностичних центрах СДС у Києві та Україні

Інформація та запис на прийом