МИ ПРАЦЮЄМО!
Дорогі наші клієнти, у цей важкий для країни час ми продовжуємо нашу роботу для вас.
Слава Україні! Героям Слава!
Вітаємо всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим! Новорічна знижка 10% на всі обстеження МРТ та СКТ з 01.01.2022 по 15.01.2022 рр.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статті

КТ підшлункової залози

Комп'ютерна томографія підшлункової залози дозволяє визначити зміни в структурі тканин підшлункової залози, поширеність ураження при панкреатиті, визначити точне місце і розміри новоутворень.

Комп’ютерна томографія підшлункової залози – безболісна діагностика, що дозволяє отримати дуже точні дані про стан цього важливого органу. Комп’ютерна томографія по праву вважається одним з найбільш інформативних методів променевої діагностики. Беручи до уваги компактність і старанність мягкотканних анатомічних структур в досліджуваній області, застосування КТ підшлункової залози без внутрішньовенного контрастування вважається недоцільним.

Комп’ютерна томографія дозволяє оцінити зміни в структурі тканин підшлункової залози, поширеність ураження при панкреатиті, визначити точне місце і розміри новоутворень, уточнивши показання і протипоказання до хірургічного лікування.

Основні переваги КТ підшлункової залози в Києві:

 • Безпека і неінвазивний (відсутність хірургічного втручання);
 • Високодіалізірованние зображення дозволяє візуалізувати патологічні зміни з точністю до міліметра;
 • Відтворення точної тривимірної моделі підшлункової залози;
 • Відсутність необхідності в попередньої спеціальної підготовки;
 • Адекватна променеве навантаження;

Можливість проведення при протипоказання до МРТ – металеві імплантати, штифти.

Протипоказання для КТ підшлункової залози

Як правило, дослідження не виконується вагітним і дітям до 14 років, оскільки навіть невисока променеве навантаження на може становити небезпеку для організму дитини і плода.

Адреси центрів, де можна пройти обстеження

КТ підшлункової залози з контрастом

При діагностиці гострого панкреатиту КТ з внутрішньовенним контрастуванням також має ряд переваг перед іншими видами променевої діагностики, такими, як УЗД і МРТ, оскільки комплексно візуалізує поширеність процесу, замученість сусідніх тканин, забезпечує стадирование тяжкості процесу, що дозволяє швидко вибрати правильну тактику лікування (необхідність хірургічного втручання).

Проведення КТ підшлункової залози з внутрішньовенним контрастуванням рекомендується при таких випадках:

 • Гострий панкреатит і ускладнення хронічного панкреатиту;
 • Підозри на новоутворення;
 • Планування оперативного втручання;
 • Травматичні ураження – тупі травми живота і проникаючі поранення черевної порожнини;
 • Порушення роботи кишечника внаслідок диспепсії, недостатності ферментів підшлункової залози;
 • Диференціальна діагностика вогнищевих змін і утворень підшлункової залози, діагностованих раніше на УЗД;
 • Динамічна оцінка результатів лікування.

Для якісної діагностики патології підшлункової залози, а також уточнення локалізації пухлин необхідне проведення КТ підшлункової залози з внутрішньовенним контрастуванням, що дозволяє більш об’єктивно дослідити обсяг і поширеність патологічних змін. Внутрішньовенно вводиться препарат на основі йоду, особливим чином «затемняючи» уражені ділянки тканини із запаленням, пухлинами, метастазами. Завдяки цій методиці легко виявити новоутворення на ранніх стадіях розвитку.

Протипоказання до КТ підшлункової залози

Протипоказана процедура з контрастом пацієнтам з важким захворюванням нирок. Перед дослідженням бажано утриматися від прийому їжі за 3-4 години, оскільки перистальтика кишечника може знизити чіткість отриманих зображень.

Вартість комп’ютерної томографії підшлункової залози

У медичних центрах «Сучасні діагностичні системи» на КТ підшлункової залози з контрастом ціна встановлена доступна всім, кому необхідно пройти це обстеження. Отримати детальну інформацію та записатися на діагностику легко за контактними телефонами на сайті.

Інформація та запис на прийом