МИ ПРАЦЮЄМО!
Дорогі наші клієнти, у цей важкий для країни час ми продовжуємо нашу роботу для вас.
Слава Україні! Героям Слава!
Вітаємо всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим! Новорічна знижка 10% на всі обстеження МРТ та СКТ з 01.01.2022 по 15.01.2022 рр.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статті

КТ шлунка

Комп'ютерна томографія шлунка використовується для визначення патологій, аномалій, пухлин шлунка. Також проводиться комплексно, як складова комп'ютерної томографії черевної порожнини, але дуже рідко може виконуватися окремо, виключно за показаннями.

Комп’ютерна томографія шлунка – сучасна, високоточна різновид рентгенологічного дослідження травного каналу. Використовується для діагностики патологій, аномалій, пухлин шлунка. У більшості випадків проводиться комплексно, як складова комп’ютерної томографії черевної порожнини, але дуже рідко може виконуватися окремо, виключно за показаннями, наприклад, для уточнення питання про наявність мікроперфорації.

Процедура виконується на томографі, який дозволяє отримати серію пошарових зображень з товщиною зрізу від 0,5 мм до 5 мм. Така точність отриманих даних дозволяє діагностувати пухлини на ранніх стадіях, метастази, проростання в сусідні органи.

Основні переваги КТ шлунка (органів черевної порожнини) в Києві:

 • Невеликий час процедури;
 • Неінвазивний (виконується без хірургічного втручання);
 • Висока точність і деталізація знімків;
 • Відсутність необхідності в підготовці;
 • Адекватна променеве навантаження на організм;
 • Можливість проведення пацієнтам з металевими імплантатами, штифтами.

Хід процедури КТ шлунка

Під час виконання сканування пацієнт лежить на столі, в положенні на животі, на спині або на боці. Проводячи поліпозиційне дослідження, лікар має можливість змінювати положення тіла пацієнта для того, щоб краще розглянути всі структури, що формують стінки шлунка, проте з кожною фазою сканування кратна збільшується променеве навантаження, тому дослідження, як правило, обмежується двома-трьома фазами.

У складі дослідження органів черевної порожнини КТ шлунка зазвичай призначається в таких випадках:

 • Часті нудота і блювота;
 • Біль в епігастральній ділянці;
 • Тривала печія;
 • Кисла відрижка;
 • Висипання на шкірі неясної природи;
 • Різке зниження ваги;
 • Розлади кишечника (запори і проноси) з больовим синдромом;
 • Болі в зоні прямої кишки, домішки крові в калі, мелени (кал чорного кольору);
 • КТ шлунка також виконується при неможливості проведення ендоскопічного дослідження з різних причин
 • .

Адреси центрів, де можна пройти обстеження

КТ шлунка з контрастом

Комп’ютерна томографія шлунка з пероральним контрастуванням з появою фиброгастродуоденоскопии (ФГДС) рідко використовується в діагностиці ерозій, виразкових поразок, які супроводжують гастрит, виразкову хворобу. При поліпозиційної комп’ютерної томографії шлунка з пероральним контрастуванням можливо побачити новоутворення в початковій стадії за умови, що вони формують стійкі дефекти наповнення, виразки, ерозії шлункової стінки. Але тільки при внутрішньовенному контрастуванням отримують відомості про стан всіх верств шлунка, порушенні кровопостачання або навпаки, аномального розвитку судинної системи в зоні інтересу.

Для забезпечення якісної візуалізації, призначається КТ шлунка в складі дослідження органів черевної порожнини з внутрішньовенним контрастуванням. В ході процедури, внутрішньовенно вводиться препарат на основі йоду. Потрапляючи в кров, він активно накопичується, «затінюючи» уражені ділянки, об’єктивує діагностику пухлин і метастазів.

Вартість комп’ютерної томографії шлунка

Ціна на КТ шлунка в центрах «Сучасні діагностичні системи» залежить від поставленої клінічної завдання і застосування контрасту. Звичайне дослідження коштує в рази дешевше, ніж таке з внутрішньовенним контрастуванням. У медцентрах «СДС» вас чекає висока якість обслуговування і діагностика на сучасних томографах.

Інформація та запис на прийом