МИ ПРАЦЮЄМО!
Дорогі наші клієнти, у цей важкий для країни час ми продовжуємо нашу роботу для вас.
Слава Україні! Героям Слава!
Вітаємо всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим! Новорічна знижка 10% на всі обстеження МРТ та СКТ з 01.01.2022 по 15.01.2022 рр.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статті

КТ остеоскрінінг

Комп'ютерна томографія остеоскрінінг дозволяє перевіряти щільність різних ділянок кісток - остеоденситометрія визначає остеопороз на ранніх стадіях і надалі підібрати ефективне лікування.

До недавніх пір для діагностики численних вогнищевих змін кісток скелета не існувало методик, альтернативних радіонуклідної діагностики (сцинтиграфія, гамма-камера, ОФЕКТ, ПЕТ), при якій в організм необхідно було вводити спеціальний радіоактивний препарат, але завдяки сучасним технологіям ці патологічні зміни при небезпечних захворюваннях можливо діагностувати на ранніх стадіях за допомогою низькодозової комп’ютерної томографії по протоколу остеоскрінінга.

КТ-остеоскрінінг – рентгенологічний дослідний метод, що дозволяє оцінити стан цілісність, а також щільність кісткових структур практично всього скелета: черепа, хребта, пояса верхніх кінцівок, головок плечових кісток, ребер і грудини, кісток таза і стегнових кісток. В протокол дослідження, як правило, включаються тільки за додатковими показниками верхні кінцівки далі головок плечових кісток і нижні кінцівки нижче колінного суглоба, в силу низької ефективності доповнення загальної патологічної картини.

Принцип дії методу полягає в скануванні організму рентгенівськими променями, що проходять крізь тканини тіла людини. Висока точність і деталізація знімків забезпечуються за рахунок особливої конструкції томографа – навколо рухомого столу з пацієнтом обертається кільцеподібний сканер, який створює численні пошарові знімки, а потім реконструює тривимірну модель. Змінюючи настройки томографа, лікар має можливість зменшити товщину зрізу менш ніж 1 мм, що підвищує точність діагностики.

Головна перевага в діагностиці патологій кісток полягає в тому, що КТ, навіть при дуже низьких дозах випромінювання, дуже чітко візуалізує порожнисті і тверді структури – кістки. Також на знімках візуалізуються і прилеглі м’які тканини, внутрішні органи. Таким чином, комп’ютерна томографія по протоколу остеоскрінінга дозволяє провести не тільки комплексну діагностику кісток, але і в загальному оцінити грубі патологічні зміни всередині організму людини.

Крім цих, КТ-остеоскрінінг має ще ряд переваг:

  • Нетривалий час проведення – всього до п’яти хвилин на столі;
  • Відсутність спеціальної підготовки;
  • Можливість проведення для пацієнтів з металевими імплантатами, штифтами.

Також можливості комп’ютерної томографії перевіряти щільність різних ділянок кісток – остеоденситометрія дозволяє визначити остеопороз на ранніх стадіях і надалі підібрати ефективне лікування. Остеопороз розвивається переважно у пацієнтів старше 50 років, особливо часто у жінок. З кісток вимивається кальцій, вони втрачають міцність і легко ламаються, навіть при незначних травмах.

Остеоскрінінг з контрастом

У випадках первинного виявлення онкологічексой патології – пухлини або анонімних метастазів за результатами КТ-остеоскрінінга, призначається КТ області інтересу з контрастом. При внутрішньовенному введенні контрастує препарату, на основі йоду, пошкоджені ділянки на знімках стають більш щільними, чіткими, що дозволяє з легкістю визначити розміри і локалізацію пухлини, уточнити її кровеснабженіе, провести стадирование. Контрастну речовину нешкідливо для організму і, як правило, виводиться з організму за 12-24 години. Перед введенням обов’язково виконується аналіз крові на рівень креатиніну в крові для уточнення ступеня ризику.

Вартість остеоскрінінга

Вартість КТ-остеоскрінінга в Києві, в центрах «Сучасні діагностичні системи», включає диск з повним дослідженням, дві плівки і опис.

Інформація та запис на прийом