Статті

КТ скроневої кістки

Комп'ютерна томографія скроневої кістки проводиться з метою виявлення стану анатомічних структур Вашого слухового апарату, визначення запальних захворювань і стан слухового проходу, середнього і внутрішнього вуха.

Комп’ютерна томографія скроневої кістки

КТ скроневих кісток використовується для діагностики захворювань вуха і змін основи черепа. Під час обстеження лікар отримує дані про стан зовнішнього слухового проходу, середнього і внутрішнього вуха, осередків соскоподібного відростка. Це один з найпростіших і доступних способів для визначення анатомічних особливостей основи черепа.

Роль скроневих кісток дуже важлива, має складну будову, тому діагностиці її змін і захворювань приділяють особливо пильну увагу. Необхідність в обстеженні скроневих кісток з’являється, якщо пацієнт звернувся до лікаря зі скаргами на запаморочення, шум у вухах, болі в скроневій області, погіршення слуху чи зору, виділення з вух, проблеми з пережовування їжі. Якщо попередні методики не дають точної інформації про причини цих симптомів, призначається КТ, яка допомагає вирішити всі сумніви і поставити гранично точний діагноз.

Фото знімок КТ скроневої кістки здорової людини (норма)
Фото знімок КТ скроневої кістки здорової людини (норма)

Метод дослідження заснований на застосуванні рентгенівського випромінювання, яке впливає на досліджувану ділянку тіла пацієнта під різними кутами. Датчики апарату отримують дані про пошаровому скануванні, які відразу обробляються комп’ютером, лікар виконує Мультипланарна реконструкції, вибудовує тривимірне зображення і на цій підставі може ставити діагноз

Томографія дозволяє діагностувати безліч захворювань, які складно визначаються за допомогою інших методик:

 • Пухлини, метастази і різні новоутворення;
 • Отити, гострі запальні захворювання;
 • Абсцеси, інфекційні та бактеріальні ураження;
 • Травми, тріщини, переломи;
 • Крововиливи в м’які тканини;
 • Дегенеративні зміни кістки;
 • Отосклероз, мастоїдит.

Обстеження проводиться також на етапі підготовки до хірургічних втручань перед імплантацією електродів. Незамінне воно і для спостереження за процесом обраного курсу лікування.

Направлення на таке обстеження зазвичай дає отоларинголог або щелепно-лицьовий хірург. Скроневі кістки прекрасно видно на знімках і без контрастного посилення, однак іноді виникає необхідність внутрішньовенного контрастування для визначення поширення процесу, візуалізації судинних структур.

Фото: Пухлина на знімку КТ скроневої кістки
Пухлина
Фото: Отіт на знімку КТ скроневої кістки
Отіт
Фото: Отосклероз на знімку КТ скроневої кістки
Отосклероз

Протипоказання на КТ скроневої кістки

Оскільки метод дослідження заснований на рентгенівському випромінюванні, він має і протипоказання: дітям і вагітним призначається лише в екстрених випадках. Для матерів-годувальниць проходження КТ хоча і небажано, але можливо. Якщо діагностика проводиться з контрастуванням, протягом доби після процедури слід уникати годування. Особи зі значним ожирінням (як правило, вагою понад 120 кілограм) не зможуть пройти процедуру через технічні особливостей апарату.

КТ скроневої кістки з контрастом

При проведенні томографії з контрастом важливо також відсутність у обстежуваного алергії на йодовмісні речовини, ниркової недостатності, важкої форми цукрового діабету. Складнощі при обстеженні можуть виникнути у пацієнтів, які не здатні зберігати нерухомість через сильний біль або особливостей захворювання, і у дітей.

Підготовка до КТ скроневої кістки

Комп’ютерна томографія скроневої кістки не вимагає попередньої підготовки і може бути проведена в будь-який час доби. Перед дослідженням з внутрішньовенним введенням контрасту пацієнту необхідно здати аналізи крові на рівень сечовини і креатиніну, обмежити прийом їжі приблизно за дві години до дослідження.

Ціна на КТ скроневої кістки

У центрах «Сучасні діагностичні системи» на КТ скроневих кісток ціна встановлена доступна всім бажаючим. У вартість входить створення тривимірної моделі, плівка з результатами. На процедуру потрібно взяти направлення лікаря, виписку з амбулаторної картки, якщо раніше проводилося КТ, знімки попередніх досліджень.

Ціни на КТ скроневої кістки у Києві

 • МРТ центр «СДС» Голосіївська
 • МРТ центр "СДС" Чернігівська
 • МРТ центр "СДС" Мінська

Ціни на КТ скроневої кістки в Україні

 • КТ центр «СДС» Фастів
 • КТ центр "СДС" Ірпінь
 • КТ центр "СДС" Березань
 • КТ центр «СДС» Буча

Часті питання

Скільки часу триватиме КТ скроневої кістки?

20 хвилин – тривалість процедури

Через скільки готові результати КТ скроневої кістки?

2-3 години

Як часто можна робити КТ скроневої кістки?

За необхідністю при направленні лікарем.

Чи можна пити алкоголь перед КТ скроневої кістки?

Вживати алкоголь перед КТ скроневої кістки не рекомендується.

Чи можна курити перед КТ скроневої кістки?

Курити перед КТ скроневої кістки не рекомендується.

Чи можна робити КТ скроневої кістки із зубними імплантами, брекетами металевими коронками?

За погодженням із спеціалістами КТ центру.

Чи можна пити перед КТ скроневої кістки?

Так

Чи можна вагітним робити КТ скроневої кістки?

Так, за погодженням з лікарем.

З якого віку можна робити КТ скроневої кістки дитині?

КТ скроневої кістки для дитини є абсолютно нешкідливим. Якщо дитина під час дослідження зможе лежати нерухомо під час сканування, то обмеження за віком немає.

Де зробити КТ скроневої кістки у Києві та Україні?

Недорого зробити КТ скроневої кістки можна у діагностичних центрах «СДС» у Києві та Україні

Адреси КТ центрів «СДС»

Інші методи дослідження скроневої кістки

У наших центрах ви також можете пройти наступні діагностичні дослідження скроневої кістки

КТ дослідження у діагностичних центрах СДС у Києві та Україні

Інформація та запис на прийом