МИ ПРАЦЮЄМО!
Дорогі наші клієнти, у цей важкий для країни час ми продовжуємо нашу роботу для вас.
Слава Україні! Героям Слава!
Вітаємо всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим! Новорічна знижка 10% на всі обстеження МРТ та СКТ з 01.01.2022 по 15.01.2022 рр.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статті

КТ м'яких тканин шиї

Комп'ютерна томографія м'яких тканин шиї використовується для діагностики і оцінки порожнистих структур - стравоходу, глотки, трахеї, гортані, а також шийного відділу хребта.

Комп’ютерна томографія шиї в Києві вважається одним з найбільш інформативних методів дослідження. Цей різновид рентгенологічного обстеження дозволяє дуже чітко візуалізувати стан, розміри і структуру лімфовузлів, шийних м’язів і судин, а також щитовидної залози, що особливо важливо при її загрудинної розташування, коли неможливо застосувати УЗД.

Також КТ шиї використовується для діагностики і оцінки порожнистих структур – стравоходу, глотки, трахеї, гортані, а також шийного відділу хребта. Комп’ютерна томографія допомагає визначити локалізацію і поширеність запалень, ушкоджень, новоутворень.

Принцип дії методу схожий на рентгенографію – в КТ також застосовуються рентгенівські промені. Відмінність комп’ютерної томографії від класичного рентгена в її високій інформативності – під час дослідження отримують послідовність тонких зрізів при досить низьких дозах опромінення внаслідок використання дуже вузького променя і невисокою сили струму на рентгенівській трубці. Ця перевага дає можливість проводити дослідження кілька разів, якщо того вимагає лікувально-діагностичний процес.

Показання для проведення КТ шиї:

 • Травми шиї, оцінка пошкодження тканин і органів;
 • Пошкодження судин;
 • Вроджені патології, кісти
 • Дивертикули гортані, стравоходу;
 • Запалення і деструктивні ураження органів;
 • Підтвердження або виключення діагнозу новоутворення;
 • Визначення місця сторонніх тіл перед операцією з їх видалення;
 • Ураження хребта в шийному відділі;
 • Збільшені лімфовузли;
 • Оцінка обсягу загрудинної зоба.

КТ шиї в порівнянні з МРТ ефективніша при діагностиці кісткових і порожнистих структур, в той час, коли при проведенні МРТ краще візуалізуються м’які тканини.

Основні переваги методу:

 • Можливість проведення пацієнтам з протипоказаннями до МРТ: металеві штифти, імплантати;
 • Короткий час виконання – до п’яти хвилин;
 • Висока чіткість і деталізація знімків.
 • Групи пацієнтів, для яких це дослідження, як правило, не проводиться – вагітні та діти до 14 років.

Хід процедури КТ м’яких тканин шиї

Принцип виконання дослідження: рентгенівська трубка томографа, обертаючись навколо переміщається із заданою швидкістю столу, на якому лежить пацієнт, опромінює досліджуваний ділянку вузьким пучком рентгенівських променів, при цьому детектори томографа постійно реєструють зміни цього пучка після проходження крізь досліджувану область. На підставі отриманих масивів даних за допомогою складних математичних обчислень, в основі яких лежить перетворення Фур’є, реконструюється послідовність зображень в поперечній площині у вигляді зрізів заданої товщини з сукупності яких можливо відтворити повну тривимірну модель шиї.

КТ м’яких тканин шиї з контрастом

При діагностуванні пухлин виконується комп’ютерна томографія шиї з внутрішньовенним контрастуванням, при якому в кровоносну систему вводиться препарат на основі йоду. Ця речовина значно покращує візуалізацію структур, підвищує межтканевой контраст, дозволяє відокремлювати одну мягкоткание структуру від іншої, виділяє судини і полегшує пошук утворень та інших патологічних змін.

Вартість КТ м’яких тканин шиї

У центрах «Сучасні діагностичні системи» ціна на дослідження комп’ютерна томографія шиї залежить від використання контрасту, а також кількості постконтрастних фаз. Детальніше дізнатися вартість і особливості проведення КТ легко за контактними телефонами.

Інформація та запис на прийом