МИ ПРАЦЮЄМО!
Дорогі наші клієнти, у цей важкий для країни час ми продовжуємо нашу роботу для вас.
Слава Україні! Героям Слава!
Вітаємо всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим! Новорічна знижка 10% на всі обстеження МРТ та СКТ з 01.01.2022 по 15.01.2022 рр.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статті

КТ крижово-куприкового відділу хребта

Комп'ютерна томографія крижово-куприкового відділу хребта дозволяє вчасно визначити ступінь запалення, стан кісткових тканин і визначити правильний, а найголовніше точний діагноз.

КТ крижово-куприкового відділу хребта – діагностичний метод, заснований на застосуванні рентгенівського випромінювання, яке впливає на досліджувану ділянку тіла пацієнта під різними кутами. Датчики апарату отримують дані про пошаровому скануванні, які відразу обробляються комп’ютером і «шикуються» в загальну картину.

Лікар обробляє отримані «сирі» дані, виконує Мультипланарна і об’ємні реконструкції, і на цій підставі може ставити діагноз. На відміну від рентгенографії, КТ значно більш інформативна, не настільки чутлива до рухів пацієнта при проведенні обстеження, на відміну від магнітно-резонансної томографії. Пацієнти з імплантованими електронними або металевими пристроями можуть проходити КТ, на відміну від МРТ.

Показання до проведення КТ крижово-куприкового відділу

  • оцінка посттравматичних змін – деталізація пов’язаних з травмою пошкоджень хребта (виявлення переломів, вивихів);
  • диференціальна діагностика пухлин (кісток, м’яких тканин) і метастатичного ураження кісткової тканини хребта (при раку передміхурової залози);
  • оцінка динаміки процесу до і після оперативного втручання з приводу захворювань і травм хребта (незрощений перелом); визначення стану ілеосакральних зчленувань;
  • оцінка стану кісткової тканини у пацієнтів з остеопорозом;
  • діагностика вроджених аномалій та оцінка анатомічних особливостей.

Протипоказання до комп’ютерної томографії

Як і більшість досліджень, проходити комп’ютерну томографію потрібно строго за призначенням лікаря. Оскільки метод дослідження за допомогою КТ заснований на рентгенівському випромінюванні, він має і протипоказання: діти і вагітні. Для матерів-годувальниць проходження КТ хоча і небажано, але можливо. Однак, якщо діагностика проводиться з контрастуванням, протягом доби після процедури слід уникати годування. Особи зі значним ожирінням (як правило, вагою понад 120 кілограм) не зможуть пройти процедуру через технічні особливостей апарату.

КТ крижово-куприкового відділу з контрастом

Найчастіше комп’ютерна томографія крижово-куприкового відділу хребта виконується без внутрішньовенного введення контрасту, але в окремих випадках, для визначення поширення процесу, для проведення диференціальної діагностики, доцільно до обстеження з внутрішньовенним введенням контрасту.

При проведенні томографії з контрастом важливо відсутність у обстежуваного алергії на йодовмісні речовини, ниркової недостатності, важкої форми цукрового діабету. Складнощі при обстеженні можуть виникнути у пацієнтів, які не здатні зберігати нерухомість через сильний біль або особливостей захворювання, і у дітей.

Підготовка до комп’ютерної томографіі крижово-куприкового відділу

Комп’ютерна томографія крижово-куприкового відділу хребта не вимагає попередньої підготовки і може бути проведена в будь-який час доби. Перед дослідженням з внутрішньовенним введенням контрасту пацієнту необхідно здати аналізи крові на рівень сечовини і креатиніну, обмежити прийом їжі приблизно за дві години до дослідження.

Ціна на КТ крижово-куприкового відділу

Центри «Сучасні діагностичні системи» пропонують КТ крижово-куприкового відділу хребта ціна якого доступна всім пацієнтам.

Інформація та запис на прийом