У зв’язку з Карантином центри працюють за зміненим графіком. Деталі за телефонами!
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статьи
Статті

КТ нирок

Комп'ютерна томографія нирок застосовується для діагностики та точної візуалізації патологій, змін будови, функціонування цього важливого органу.

Комп’ютерна томографія нирок – найбільш інформативна різновид рентгенологічного дослідження нирок. Діагностика відбувається шляхом пошарового сканування нирок і сечоводів рентгенівськими променями, випромінюваними рентгенівської трубкою томографа. Інформація про нерівномірний ослабленні енергії рентгенівських променів, які пройшли крізь тіло пацієнта, надходить від детекторів в потужний комп’ютер, який перетворює її в послідовність зрізів і, в подальшому – в об’ємну модель внутрішніх органів і тканин.

Завдяки налаштуванням протоколу сучасних КТ-апаратів в медичних центрах «Сучасні діагностичні системи», легко отримати серію зображень з товщиною зрізу менш 1мм, розмір матриці при цьому може досягати 1024х1024 пікселів, що в чотири рази більше, ніж в застосовуваних сьогодні більшості подібних апаратів.

Основні переваги обстеження КТ нирок:

 • Мала тривалість процедури – до п’яти хвилин без контрасту, з введенням контрасту внутрішньовенно – до півгодини, при цьому саме сканування займає лічені секунди;
 • Можливість виконання людям з металевими імплантатами, штифтами;
 • Немає необхідності в спеціальній підготовці;
 • Адекватна променеве навантаження.

Комп’ютерна томографія нирок в Києві застосовується для діагностики та точної візуалізації патологій, змін будови, функціонування цього важливого органу. Комп’ютерна томографія без контрасту допомагає виявити найдрібніші конкременти, при використанні внутрішньовенного контрастного посилення – аномалії розвитку, запальні зміни, особливості кровопостачання і новоутворення на ранніх стадіях, які дуже важко побачити при інших методах обстеження.

Основні показання для обстеження на томографі:

 • Травми нирок і навколониркового простору, оцінка ураження нирок і сечовивідної системи;
 • Сечокам’яна хвороба – локалізація, розміри і щільність конкрементів для вибору оптимального методу лікування;
 • Запалення сечовидільної системи;
 • Поодинокі кісти і полікістоз;
 • Аномалії розвитку сечоводів і нирок: подвоєння, підковоподібна нирка і ін .;
 • Підтвердження діагнозу новоутворення нирок з подальшим Стадіювання (для пошуку метастазів рекомендується розширити область дослідження, включивши в протокол органи грудної клітини);
 • Підготовка до операції;
 • Поразка лімфатичних вузлів даної області.

Протипоказання для КТ нирок

Як правило, КТ нирок при не проводиться при вагітності, а також дітям до 14 років. Процедура з внутрішньовенним введенням рентген-контрастної речовини з особливою обережністю виконується при відомій алергії на йодисті з’єднання, декомпенсированном цукровому діабеті, а також ниркової недостатності для оцінки ризику розвитку ускладнень в останньому випадку попередньо проводиться аналіз крові на креатині. При необхідності виконати КТ з контрастом годувальниці, необхідно зробити перерву в годуванні на добу – саме за цей період рентген-контрастне речовина виводиться з організму.

КТ нирок з контрастом

Комп’ютерна томографія нирок з контрастом виконується для діагностики новоутворень. Після проведення нативной фази – отримання серії безконтрастні зображень, внутрішньовенно вводиться препарат на основі йоду, особливим чином фіксується (накопичується) в уражених ділянках, пухлинах, що дозволяє діагностувати їх з високою точністю.

Перед проведенням КТ нирок з внутрішньовенним контрастом бажано утриматися від прийому їжі протягом 3 годин, прийом рідини при цьому не обмежений.

Вартість КТ нирок

Медичні центри «Сучасні діагностичні системи» пропонують пройти обстеження на кращому, потужному сучасному обладнанні. Ціна на КТ нирок залежить від типу діагностики: 800 гривень (безконтрастне), 2600 гривень з контрастуванням.

Інформація та запис на прийом