МИ ПРАЦЮЄМО!
Дорогі наші клієнти, у цей важкий для країни час ми продовжуємо нашу роботу для вас.
Слава Україні! Героям Слава!
Вітаємо всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим! Новорічна знижка 10% на всі обстеження МРТ та СКТ з 01.01.2022 по 15.01.2022 рр.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статті

КТ нирок

Комп'ютерна томографія нирок застосовується для діагностики та точної візуалізації патологій, змін будови, функціонування цього важливого органу.

Комп’ютерна томографія нирок – найбільш інформативна різновид рентгенологічного дослідження нирок. Діагностика відбувається шляхом пошарового сканування нирок і сечоводів рентгенівськими променями, випромінюваними рентгенівської трубкою томографа. Інформація про нерівномірний ослабленні енергії рентгенівських променів, які пройшли крізь тіло пацієнта, надходить від детекторів в потужний комп’ютер, який перетворює її в послідовність зрізів і, в подальшому – в об’ємну модель внутрішніх органів і тканин.

Завдяки налаштуванням протоколу сучасних КТ-апаратів в медичних центрах «Сучасні діагностичні системи», легко отримати серію зображень з товщиною зрізу менш 1мм, розмір матриці при цьому може досягати 1024х1024 пікселів, що в чотири рази більше, ніж в застосовуваних сьогодні більшості подібних апаратів.

Основні переваги обстеження КТ нирок:

 • Мала тривалість процедури – до п’яти хвилин без контрасту, з введенням контрасту внутрішньовенно – до півгодини, при цьому саме сканування займає лічені секунди;
 • Можливість виконання людям з металевими імплантатами, штифтами;
 • Немає необхідності в спеціальній підготовці;
 • Адекватна променеве навантаження.

Комп’ютерна томографія нирок в Києві застосовується для діагностики та точної візуалізації патологій, змін будови, функціонування цього важливого органу. Комп’ютерна томографія без контрасту допомагає виявити найдрібніші конкременти, при використанні внутрішньовенного контрастного посилення – аномалії розвитку, запальні зміни, особливості кровопостачання і новоутворення на ранніх стадіях, які дуже важко побачити при інших методах обстеження.

Адреси центрів, де можна пройти обстеження

Основні показання для обстеження на томографі:

 • Травми нирок і навколониркового простору, оцінка ураження нирок і сечовивідної системи;
 • Сечокам’яна хвороба – локалізація, розміри і щільність конкрементів для вибору оптимального методу лікування;
 • Запалення сечовидільної системи;
 • Поодинокі кісти і полікістоз;
 • Аномалії розвитку сечоводів і нирок: подвоєння, підковоподібна нирка і ін .;
 • Підтвердження діагнозу новоутворення нирок з подальшим Стадіювання (для пошуку метастазів рекомендується розширити область дослідження, включивши в протокол органи грудної клітини);
 • Підготовка до операції;
 • Поразка лімфатичних вузлів даної області.

Протипоказання для КТ нирок

Як правило, КТ нирок при не проводиться при вагітності, а також дітям до 14 років. Процедура з внутрішньовенним введенням рентген-контрастної речовини з особливою обережністю виконується при відомій алергії на йодисті з’єднання, декомпенсированном цукровому діабеті, а також ниркової недостатності для оцінки ризику розвитку ускладнень в останньому випадку попередньо проводиться аналіз крові на креатині. При необхідності виконати КТ з контрастом годувальниці, необхідно зробити перерву в годуванні на добу – саме за цей період рентген-контрастне речовина виводиться з організму.

КТ нирок з контрастом

Комп’ютерна томографія нирок з контрастом виконується для діагностики новоутворень. Після проведення нативной фази – отримання серії безконтрастні зображень, внутрішньовенно вводиться препарат на основі йоду, особливим чином фіксується (накопичується) в уражених ділянках, пухлинах, що дозволяє діагностувати їх з високою точністю.

Перед проведенням КТ нирок з внутрішньовенним контрастом бажано утриматися від прийому їжі протягом 3 годин, прийом рідини при цьому не обмежений.

Вартість КТ нирок

Медичні центри «Сучасні діагностичні системи» пропонують пройти обстеження на кращому, потужному сучасному обладнанні. Ціна на КТ нирок залежить від типу діагностики.

Інформація та запис на прийом