У зв’язку з Карантином центри працюють за зміненим графіком.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статті

Комп'ютерна томографія (КТ) кишечника

Комп'ютерна томографія кишечника призначається при захворювань і травматичних ушкоджень стравоходу, шлунка, тонкої і товстої кишки, аномалії розвитку і розташування, перекрут, інвагінації, ущемлені грижі.

Комп’ютерна томографія травного каналу – один з найбільш точних, результативних, безболісних методів діагностики, розрізняють:

  • КТ-езофагографію – дослідження стравоходу;
  • КТ-гастрографію – дослідження шлунка;
  • КТ-енерографію – дослідження тонкого кишечника;
  • КТ-колонографія – дослідження товстого кишечника.

У кожній з цих методик є свої особливості, які також істотно різняться в залежності від передбачуваної патології, тому варіанти підготовки до кожного такого дослідження необхідно уточнювати в індивідуальному порядку, як, власне і протоколи проведення таких досліджень.

Наприклад, КТ-ентерографія ніколи не проводиться без внутрішньовенного контрастування, в більшості випадків необхідна ще додаткова попередня підготовка пероральним рентген-контрастною речовиною; КТ-колонографія, навпаки, як правило, виконується без внутрішньовенного контрастування, проте потрібна спеціальна попередня підготовка вигляді без клетчаточной дієти за три дні до дослідження, очищення товстого кишечника різними препаратами (в залежності від поставленої діагностичної задачі) і роздування просвіту ободової кишки газом перед самим скануванням на столі томографа.

У процесі дослідження виходить серія пошарових знімків, товщина зрізів яких може регулюватися від 0,5 до 5 мм, в залежності від мети обстеження.

Комп’ютерна томографія виконується за рахунок опромінення рентгенівськими променями області тіла, де розташований досліджувану ділянку травного каналу. Випромінювання, проходячи через м’які тканини, органи і кістки, слабшає, після чого виловлюється високочутливими детекторами, підключеними до комп’ютера, який формує деталізовані знімки і тривимірну модель. Застосування сучасного апаратного комплексу істотно знижує променеве навантаження на організм, що дозволяє виконувати кілька таких процедур, якщо це необхідно для діагностики.

Основні показання для КТ травного каналу в Києві:

  • Діагностика захворювань і травматичних ушкоджень стравоходу, шлунка, тонкої і товстої кишки;
  • Аномалії розвитку і розташування, перекрут, інвагінації, ущемлені грижі;
  • Пошук чужорідних тіл, поліпів, дивертикулів;
  • Підозра на новоутворення;
  • «Гострий» живіт, підозра на кишкову непрохідність, порушення кровопостачання.

Час процедури КТ кишечника

Безконтрастна комп’ютерна томографія травного каналу виконується дуже швидко, всього за 5 хвилин, що дозволяє вважати її ідеальною методикою екстреного обстеження – в більшості випадків цього буває достатньо для того, щоб визначитися з подальшою тактикою ведення пацієнта або розширити протокол і запропонувати внутрішньовенне введення рентген-контрастної речовини. Допускається проведення комп’ютерної томографії пацієнтам з металевими протезами, штифтами. Як правило, не проводиться КТ вагітним і дітям до 14 років (тільки за екстреними показаннями). Висока якість і чіткість візуалізації знімків допомагають дуже точно діагностувати патології, новоутворення на ранніх стадіях. Тому методика визнана найбільш ефективною при виявленні онкологічних захворювань (ракових пухлин).

КТ кишечника з контрастом

При підозрі на доброякісні та злоякісні новоутворення травного каналу, виконується КТ органів грудної та черевної порожнин, а також порожнини малого таза з внутрішньовенним введенням рентген-контрастної препарату на основі йоду.

Також КТ з контрастуванням, як правило, проводиться для оцінки змін в його стінках, аномального розвитку товстої і тонкої кишки. Відносне протипоказання до процедури – період лактації та алергічні реакції на йод.

Вартість комп’ютерної томографії кишечника

У медичних центрах «Сучасні діагностичні системи», ціна на КТ травного каналу встановлена доступна всім пацієнтам. Вартість залежить від кількості досліджуваних зон, вибору протоколу і застосування контрасту.

Інформація та запис на прийом