МИ ПРАЦЮЄМО!
Дорогі наші клієнти, у цей важкий для країни час ми продовжуємо нашу роботу для вас.
Слава Україні! Героям Слава!
Вітаємо всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим! Новорічна знижка 10% на всі обстеження МРТ та СКТ з 01.01.2022 по 15.01.2022 рр.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статті

Комп'ютерна томографія (КТ) кишечника

Комп'ютерна томографія кишечника призначається при захворювань і травматичних ушкоджень стравоходу, шлунка, тонкої і товстої кишки, аномалії розвитку і розташування, перекрут, інвагінації, ущемлені грижі.

Комп’ютерна томографія травного каналу – один з найбільш точних, результативних, безболісних методів діагностики, розрізняють:

  • КТ-езофагографію – дослідження стравоходу;
  • КТ-гастрографію – дослідження шлунка;
  • КТ-енерографію – дослідження тонкого кишечника;
  • КТ-колонографія – дослідження товстого кишечника.

У кожній з цих методик є свої особливості, які також істотно різняться в залежності від передбачуваної патології, тому варіанти підготовки до кожного такого дослідження необхідно уточнювати в індивідуальному порядку, як, власне і протоколи проведення таких досліджень.

Наприклад, КТ-ентерографія ніколи не проводиться без внутрішньовенного контрастування, в більшості випадків необхідна ще додаткова попередня підготовка пероральним рентген-контрастною речовиною; КТ-колонографія, навпаки, як правило, виконується без внутрішньовенного контрастування, проте потрібна спеціальна попередня підготовка вигляді без клетчаточной дієти за три дні до дослідження, очищення товстого кишечника різними препаратами (в залежності від поставленої діагностичної задачі) і роздування просвіту ободової кишки газом перед самим скануванням на столі томографа.

У процесі дослідження виходить серія пошарових знімків, товщина зрізів яких може регулюватися від 0,5 до 5 мм, в залежності від мети обстеження.

Комп’ютерна томографія виконується за рахунок опромінення рентгенівськими променями області тіла, де розташований досліджувану ділянку травного каналу. Випромінювання, проходячи через м’які тканини, органи і кістки, слабшає, після чого виловлюється високочутливими детекторами, підключеними до комп’ютера, який формує деталізовані знімки і тривимірну модель. Застосування сучасного апаратного комплексу істотно знижує променеве навантаження на організм, що дозволяє виконувати кілька таких процедур, якщо це необхідно для діагностики.

Основні показання для КТ травного каналу в Києві:

  • Діагностика захворювань і травматичних ушкоджень стравоходу, шлунка, тонкої і товстої кишки;
  • Аномалії розвитку і розташування, перекрут, інвагінації, ущемлені грижі;
  • Пошук чужорідних тіл, поліпів, дивертикулів;
  • Підозра на новоутворення;
  • «Гострий» живіт, підозра на кишкову непрохідність, порушення кровопостачання.

Час процедури КТ кишечника

Безконтрастна комп’ютерна томографія травного каналу виконується дуже швидко, всього за 5 хвилин, що дозволяє вважати її ідеальною методикою екстреного обстеження – в більшості випадків цього буває достатньо для того, щоб визначитися з подальшою тактикою ведення пацієнта або розширити протокол і запропонувати внутрішньовенне введення рентген-контрастної речовини. Допускається проведення комп’ютерної томографії пацієнтам з металевими протезами, штифтами. Як правило, не проводиться КТ вагітним і дітям до 14 років (тільки за екстреними показаннями). Висока якість і чіткість візуалізації знімків допомагають дуже точно діагностувати патології, новоутворення на ранніх стадіях. Тому методика визнана найбільш ефективною при виявленні онкологічних захворювань (ракових пухлин).

Адреси центрів, де можна пройти обстеження

КТ кишечника з контрастом

При підозрі на доброякісні та злоякісні новоутворення травного каналу, виконується КТ органів грудної та черевної порожнин, а також порожнини малого таза з внутрішньовенним введенням рентген-контрастної препарату на основі йоду.

Також КТ з контрастуванням, як правило, проводиться для оцінки змін в його стінках, аномального розвитку товстої і тонкої кишки. Відносне протипоказання до процедури – період лактації та алергічні реакції на йод.

Вартість комп’ютерної томографії кишечника

У медичних центрах «Сучасні діагностичні системи», ціна на КТ травного каналу встановлена доступна всім пацієнтам. Вартість залежить від кількості досліджуваних зон, вибору протоколу і застосування контрасту.

Інформація та запис на прийом