У зв’язку з Карантином центри працюють за зміненим графіком. Деталі за телефонами!
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статьи
Статті

КТ колінного суглоба

Комп'ютерна томографія колінного суглоба дозволяє визначити причину появи дискомфорту і болю в області коліна. Так як Ваші коліна несуть велику навантаження кожен день, їх діагностику відкладати не варто. І отримати відповіді на питання про їх стан, допоможе під час зроблена томографія.

КТ колінного суглоба дозволяє візуалізувати особливості кісток, які формують колінний суглоб і прилеглі м’які тканини. Томографія – один з небагатьох способів, що дозволяють візуалізувати суглоб неінвазивної. Сканування здійснюється за допомогою рентгенівського випромінювання. В результаті сканування вибудовується чітке зображення кісткових структур. МСКТ дозволяє вивчити будову суглоба, співвідношення суглобових поверхонь, оцінити структуру кісткової тканини і прилеглих м’яких тканин.

Направлення на дослідження зазвичай дає хірург, ортопед травматолог, якщо пацієнт звертається зі скаргами на біль в колінному суглобі, кульгавість, набряк м’яких тканин. Попередньо проводять рентгенографію колінного суглоба, УЗД.

Зміни, які дозволяє діагностувати КТ колінного суглоба:

 • вроджені аномалії розвитку кісток, які формують колінний суглоб;
 • посттравматичні зміни: переломи, вивихи, підвивихи;
 • остеоартроз;
 • хондроматоз суглоба;
 • артрити (неспецифічного, специфічного генезу), синовіїти, бурсити, кіста Бейкера;
 • остеомієліти;
 • пухлинні утворення;
 • повітряні порожнини в кістки, кісти;
 • в якості передопераційної підготовки перед протезуванням суглоба;
 • у післяопераційному періоді для контролю після протезування суглоба, для оцінки стану протезів;
 • для контролю після проведеного лікування, визначення динаміки процесу.

Хід процедури комп’ютерної томографії колінного суглоба

Процес сканування займає менше хвилини – за цей час томограф фіксує зображення суглоба в різних площинах. При необхідності оцінки м’яких тканин переважно використовувати магнітно-резонансну томографію. Завдяки цій методиці можливе виявлення навіть незначних змін в м’яких тканинах.

КТ колінного суглоба з контрастом

Найчастіше комп’ютерна томографія суглобів виконується без внутрішньовенного введення контрасту, але в окремих випадках, для визначення поширення процесу, для проведення диференціальної діагностики, уточнення характеру змін в м’яких тканинах, доцільно дообстеження з внутрішньовенним введенням контрасту. При проведенні томографії з контрастом важливо відсутність у обстежуваного алергії на йодовмісні речовини, ниркової недостатності, важкої форми цукрового діабету. Проведення дослідження з контрастом виконується після біохімічного аналізу крові на креатинін. Протипоказанням до проведення дослідження є вагітність, вага понад 130кг. Складнощі при обстеженні можуть виникнути у пацієнтів, які не здатні зберігати нерухомість через сильний біль або особливостей захворювання, і у дітей.

Попередня підготовка до комп’ютерної томографії коліна

Перед нативним дослідженням підготовка не передбачена, дослідження може проводитися вже в день звернення. Перед початком дослідження пацієнту рекомендують зняти з себе будь-які металеві вироби, годинники, прикраси, запонки та інші атрибути.

Перед дослідженням необхідно надати медичну документацію, що знаходиться у пацієнта на руках (напрямок на дослідження, результати інших видів діагностики, які мають відношення до досліджуваної області; виписку з амбулаторної картки).

Під час дослідження людина не відчуває дискомфорту або хворобливих відчуттів. Медичні фахівці знаходяться в сусідній кімнаті, де відбувається обробка і розшифровка отриманих даних.

Переваги методу комп’ютерної томографії:

 • швидкий час проведення – до п’яти хвилин;
 • безпека для людей з металевими імплантатами, незнімними протезами, штифтами;
 • чіткі знімки кісток і суглобів з найтоншими пошаровими зрізами;
 • висока роздільна здатність і максимальна чіткість зображень;

Вартість КТ колінного суглоба

Клініки «Сучасні діагностичні системи» пропонують пройти КТ колінного суглоба, ціна якої є відкритою. Записатися на томографію легко на сайті або зателефонувавши за контактними телефонами.

Інформація та запис на прийом