МИ ПРАЦЮЄМО!
Дорогі наші клієнти, у цей важкий для країни час ми продовжуємо нашу роботу для вас.
Слава Україні! Героям Слава!
Вітаємо всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим! Новорічна знижка 10% на всі обстеження МРТ та СКТ з 01.01.2022 по 15.01.2022 рр.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статті

КТ стопи

Комп'ютерна томографія стопи візуалізує саме дрібні кісткові структури, є можливість точно оцінити стан навіть нігтьових фаланг, які часто піддаються побутових травм. Методика також досить добре відображає стан прилеглих м'яких тканин.

КТ стопи – дослідницький метод, в основі якого, як і в рентгенографії, використовується рентген-випромінювання. Головна відмінність і перевага полягає у високій точності діагностики, оскільки одержувані зображення формують повну тривимірну картину (3D реконструкція) при досить низькому променевому навантаженні, завдяки чому діагностику можна проводити неодноразово без ризику переопромінення для організму. Доцільність повторного проведення комп’ютерної томографії визначає лікуючий лікар.

 • Час проведення: 5 хвилин
 • Необхідність введення контрастної речовини: за показаннями лікаря
 • Необхідність попередньої підготовки: немає
 • Наявність протипоказань: без контраста- немає
 • Обмеження: вага – не більш 120 кг
 • Час підготовки висновку: протягом 30-50 хвилин.
 • Діти: від 14 років

Чіткі та деталізовані знімки стопи забезпечуються за рахунок особливої ​​конструкції томографа. Кільцеподібний контур посилає промені в різних проекціях, обертаючись навколо нерухомого столу, на якому лежить пацієнт. В результаті дослідження створюється серія пошарових знімків досліджуваної ділянки, з найтоншими зрізами. Налаштування апаратури дозволяють створювати знімки з товщиною зрізу менше 1 мм.

Далі отримані результати обробляються комп’ютером, для моделювання тривимірної проекції суглоба. Настільки деталізовані дані позитивно впливають на точність діагнозу, полегшують пошук патологій.

КТ стопи в Києві дуже популярно ще й тому, що дуже чітко візуалізує саме дрібні кісткові структури, є можливість точно оцінити стан навіть нігтьових фаланг, які часто піддаються побутових травм. Методика також досить добре відображає стан прилеглих м’яких тканин.

Основні показання для проведення комп’ютерної томографії стопи:

 • Травми стопи: переломи, тріщини;
 • Артрити і артрози суглобів стопи;
 • Новоутворення в досліджуваній ділянці;
 • Аномалії розвитку;
 • Помилкові суглоби;
 • Неправильне зрощення кісткових уламків.

Час процедури КТ стопи

Важлива перевага комп’ютерної томографії стопи – мінімальна тривалість процедури, пацієнт знаходиться на столі апарату всього кілька хвилин. Також перевагами є спеціальної підготовки до дослідження, а також відсутність необхідності знімати гіпс, лангету або протез під час його проведення.

КТ стопи однозначно рекомендується проводити пацієнтам з металевими протезами, штифтами, гвинтами в організмі, оскільки це не є протипоказанням. Процедура, як правило, не виконується тільки вагітним і дітям до 14 років.

КТ стопи з контрастом

При діагностиці новоутворень стопи видається направлення на КТ з внутрішньовенним контрастним підсиленням. Для підвищення точності визначення місця пухлини, її розмірів, під час дослідження внутрішньовенно спеціальним апаратом вводиться препарат на основі йоду, «затемняють» на знімках пошкоджені ділянки. Час проведення КТ з контрастом займає до 30 хвилин, оскільки попередньо встановлюється внутрішньовенний катетер, як правило, на ліктьовому згині.

Вартість КТ стоп

Ціна на КТ стопи в центрах «Сучасні діагностичні системи» відрізняється в залежності від типу – звичайне дослідження або з контрастом. У вартість входить 3D реконструкція.

Інформація та запис на прийом