МИ ПРАЦЮЄМО!
Дорогі наші клієнти, у цей важкий для країни час ми продовжуємо нашу роботу для вас.
Слава Україні! Героям Слава!
Вітаємо всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим! Новорічна знижка 10% на всі обстеження МРТ та СКТ з 01.01.2022 по 15.01.2022 рр.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статті

КТ кісток черепа

Комп'ютерна томографія кісток черепа дозволяє своєчасно визначити зміни в структурі і точно діагностувати захворювання, а лікаря призначити ефективне лікування.

Комп’ютерна томографія, або КТ, – діагностичний метод, заснований на застосуванні рентгенівського випромінювання, яке впливає на досліджувану ділянку тіла пацієнта під різними кутами. Датчики апарату отримують дані про пошаровому скануванні, які відразу обробляються комп’ютером і «шикуються» в загальну картину, лікар виконує Мультипланарна і 3D реконструкції, які допомагають виставити діагноз.

На відміну від рентгенографії, КТ значно більш інформативна, дозволяє більш детально візуалізувати основу черепа. Наявність у пацієнта металевих протезів, імплантатів та кардіостимулятора не є перешкодою для КТ.

Основні показання для проведення комп’ютерної томографії кісток черепа:

  • Підозра на пухлинні процеси в кістках черепа – визначення розмірів і локалізації пухлини;
  • Травми голови, обличчя, тріщини, переломи і вивихи різного ступеня складності, в тому числі приховані, які складно діагностувати при рентгенографії;
  • Наявність в порожнині черепа сторонніх тіл (після травм);
  • Патологія кісток лицьового скелета;
  • Гематоми м’яких тканин черепа;
  • Необхідність виявлення непрорізавшихся зубів;
  • Підготовка і контроль результатів після оперативного втручання.

Протипоказання до КТ кісток черепа

Оскільки метод заснований на рентгенівському випромінюванні, він має і протипоказання: дітям і вагітним призначається лише в екстрених випадках. Для матерів-годувальниць проходження КТ хоча і небажано, але можливо. Однак, якщо діагностика проводиться з контрастуванням, протягом доби після процедури слід уникати годування. Особи зі значним ожирінням (як правило, вагою понад 120 кілограм) не зможуть пройти процедуру через технічні особливостей апарату.

КТ кісток черепа з контрастом

Найчастіше комп’ютерна томографія кісток черепа виконується без внутрішньовенного введення контрасту, але в окремих випадках, для визначення поширення процесу, для проведення диференціальної діагностики, доцільно до обстеження з внутрішньовенним введенням контрасту. При проведенні томографії з контрастом важливо відсутність у обстежуваного алергії на йодовмісні речовини, ниркової недостатності, важкої форми цукрового діабету. Складнощі при обстеженні можуть виникнути у пацієнтів, які не здатні зберігати нерухомість через сильний біль або особливостей захворювання, і у дітей.

Підготовка до проведення КТ кісток черепа

Комп’ютерна томографія не вимагає попередньої підготовки і може бути проведена в будь-який час доби. Перед дослідженням з внутрішньовенним введенням контрасту пацієнту необхідно здати аналізи крові на рівень сечовини і креатиніну, обмежити прийом їжі приблизно за дві години до дослідження.

Ціна на КТ кісток черепа

Якщо вас цікавить комп’ютерна томографія черепа, ціна цієї діагностики в центрах «Сучасні діагностичні системи» доступна всім бажаючим. Вартість процедури, з 3D реконструкцією, описом і плівкою.

Інформація та запис на прийом