Статті

МРТ хребта

Магнітно-резонансна томографія хребта дозволяє лікарям дізнатися про стан кісткових і м'яких тканин хребта

Магнітно-резонансна томографія хребта

Що таке МРТ хребта

Магнітно-резонансна томографія хребта – це ефективний, інформативний та безпечний метод дослідження, який допомагає дати правильну оцінку стану кісткових структур та м’яких тканин хребетного стовпа, виявити проблеми у хребетному каналі, побачити дегенеративні несприятливі стани спинного мозку, посттравка. злоякісні утворення, діагностувати міжхребцеві грижі та протрузії дисків.

Фото знімок МРТ хребта здорової людини (норма)
Фото знімок МРТ хребта здорової людини (норма)

МРТ спини поділяють на томографію окремих ділянок хребта: мрт шийного, грудного та поперекового відділів. Це дозволяє детально вивчити кожну область. Магнітно-резонансна томографія спини може показати навіть ті мінімальні зміни в кістковому мозку, які жодним чином не будуть видно на рентгенологічному устаткуванні. Крім того, за допомогою МРТ можна дізнатися про різні порушення статики, починаючи від сколіозів та закінчуючи зміщенням хребців.

Якщо порівнювати обладнання томографії із рентгенологічною машиною, то МРТ зробило кілька кроків уперед. Зображення набагато інформативніші та чіткіші, діагностика може бути проведена навіть для великих утворень та ділянок, шкідливе випромінювання – відсутнє. Саме тому люди частіше шукають інформацію про те, де зробити МРТ спини, ніж де зробити рентген.

Протипоказання для МРТ хребта

Не інвазивна діагностична процедура МРТ хребта користується повагою лікарів та пацієнтів уже понад 30 років. Незважаючи на це, не всі знають протипоказання до цієї методики обстеження. До них відносять: вбудовані імплантати вуха, кліпси для судин головного мозку, феромагнітні уламки, неможливість зайняти тимчасовий лежачий і нерухомий стан, нервові стимулятори, вагітність (іноді це протипоказання індивідуально обговорюється з лікарем, що лікує), сильна клаустрофобія, .

Покази для МРТ спини

Метод МРТ спини можна по праву назвати унікальним та безцінним. Він ґрунтується на ядерному магнітному резонансі. Дія потужного магнітного поля дає змогу резонувати ядрам атомів. Ця енергія швидко зчитується томографом і передається на комп’ютерну систему перетворення на детальні зображення. Знімки здатні показати наявність остеохондрозу різних відділів хребта, пухлинні зміни хребців, дисфункції спинного мозку, доброякісні утворення.

Деякі свідчення для того, щоб зробити МРТ спини – дуже прості та очевидні. Наприклад, біль в області хребта, що не проходить, переохолодження тіла, отримані травми, забиті місця. Але є також ті свідчення, які також свідчать про термінову необхідність людини звернутися до лікаря та пройти діагностику. До таких причин відносять дані показання:

 • Вроджені патології хребця
 • Дегенеративні зміни
 • Остеохондрозна патологія
 • Грижі
 • Зв’язкова гіпертрофія
 • Відчуття нервового тику в м’язах
 • Запальні процеси в м’яких тканинах
 • Судинні зміни за рахунок недостатнього кровообігу
 • Необхідність оцінки компресії корінців спинного мозку або нервів
 • Часті головні болі з нез’ясованою причиною
 • Часте оніміння кінцівок
 • Ішемічні захворювання
 • Підзір на пухлиноподібний процес в організмі
Фото: Грижа на знімку МРТ хребта
Грижа
Фото: пухлина на знімку МРТ хребта
Пухлина
Фото: Дегенеративні зміни на знімку МРТ хребта
Дегенеративні зміни

МРТ хребта з контрастом

Магнітно-резонансна томографія хребта з контрастом – це тип дослідження за допомогою стандартного мрт-обладнання та спеціальної речовини, яка вводиться пацієнту внутрішньовенно перед початком процедури. Це може збільшити якість комп’ютерного зображення та деталізацію. Найчастіше МРТ хребта з контрастом проводять за наявності онкологічних захворювань чи підозри з їхньої присутність у організмі. Метод із контрастом може допомогти визначити розміри, вид, структуру пухлини, наявність чи відсутність метастаз.

Також томографія з контрастуванням визначає грижі міжхребцевих дисків, хронічний остеохондроз 2-го ступеня, протрузії, будь-який тиск на спинний мозок, ішемічні ураження, порушення чутливості рухово-опорного апарату, проблеми з нервовими корінцями і так далі. Дослідження можуть проводити не тільки для діагностування захворювань чи патологічних станів, але й період відновлення після оперативного втручання (наприклад, після видалення гриж міжхребцевих дисків), перевірки наявності чи відсутності метастазних утворень, оцінки прогресування чи ремісії хвороб спини. МРТ хребта вартістю може відрізнятись від МРТ хребта з контрастом.

Підготовка до дослідження

Варто відзначити той приємний факт, що підготовка до МРТ хребта досить легка і не потребує особливих зусиль. Магнітно-резонансна томографія спини не створює іонізуючого випромінювання, а тому вважається повністю безпечною методикою дослідження різних систем організму. Зробити МРТ хребта за ціною, яка приємно порадує лояльністю, можна у Києві у центрі «СДС».

Спочатку пацієнту видається спеціальна міні-анкета для заповнення, де він повинен вказати та відзначити всі потрібні дані, показання, можливі протипоказання (хвороби, стан здоров’я), чи є в тілі металеві чи електронні прилади, чи є направлення на дослідження від лікуючого лікаря, чи є попередні знімки або дані про перебіг діагнозу.

Затем фахівець попросить зняти всі прикраси з металу, звільнити кишені від шпильок, декоративних речей та іншого, що могло б спотворити картинку під час проведення дослідження. Обмежень у вживанні їжі чи медичних препаратів перед проведенням мрт – немає. Винятками можуть бути лише обстеження органів черевної порожнини або мрт із контрастом. Про це пацієнта наперед попередить фахівець.

Хід проведення процедури

Дослідження хребта шляхом мрт-апаратури проходить досить швидко, спокійно та без попередніх умов чи підготовки. За потреби людина звільняється від декоративних металевих речей, знімає слуховий апарат. Далі він перевдягається і за допомогою фахівця лягає на спеціальний стіл. Лікар фіксує положення тіла та голови клієнта, дізнається про те, чи зручно пацієнту перебуває в даній позиції та поміщає стіл у апарат-томограф, який зовні нагадує масивну циліндричну трубу.

Коли обладнання входить у роботу – буде чути звуки постукування. У цей час треба лежати нерухомо, щоб результати були інформативними. Будь-який різкий рух може збити правильну роботу томографа, і зображення трактуватимуться неправильно. Тривалість мрт-обстеження безпосередньо залежить від того, які ділянки спини схильні до процедури. Здебільшого все разом займає не більше 40 хвилин, якщо не використовується контраст. Якщо речовина для контрастування введена, процедура може зайняти годину – півтори максимум.

Побічні ефекти

Магнітно-резонансна томографія є дуже ефективною та вкрай безпечним методом дослідження роботи різних систем організму. Протягом уже довгих років статистичні дані у всьому світі говорять про те, що дана технологія проведення процедури не впливає негативно на органи людини, не створює шкідливих випромінювань, не несе негативних наслідків для майбутнього. Провести процедуру МРТ – не шкідливіше, ніж користуватися мобільними телефонами та комп’ютерною технікою. Єдиним і дуже рідкісним ускладненням може бути індивідуальна непереносимість речовини для МРТ із контрастом. Виявиться такий побічний ефект може у вигляді алергії. Але зазвичай всі моменти, індивідуальні особливості організму та можливість чи не можливість таких ситуацій – обговорюється з клієнтом заздалегідь, щоб унеможливити ризики.

Дитяче МРТ спини

Багато досліджень щодо МРТ-апарату доводять високу інформативність та безпеку процедури. Особливо, порівняно з рентгенівським методом. Протипоказань щодо МРТ спини дитині – немає. Обстеження можна робити дітям шкільного віку та підліткам. Воно може показати різні ступені сколіозу, вплив травми на опорно-руховий апарат, причини болю в шийному відділі, остеохондроз, що починається, запальні процеси. Адже найкраще лікування хвороби – це її запобігання чи хоча б діагностування на ранній стадії.

Фотографії МРТ хребта

МРТ хребта фото дозволяє дізнатися про стан хребетних відділів. Як правило, знімок МРТ хребта виходить дуже якісним, і дає лікареві повну інформацію про те, як виглядає та чи інша частина хребта, перегляд знімків допоможе лікареві поставити точний діагноз і призначити ефективне лікування.

Ціни на МРТ хребта у Києві

 • МРТ центр «СДС» Лук'янівська
 • МРТ центр «СДС» Голосіївська
 • МРТ центр "СДС" Чернігівська
 • МРТ центр "СДС" Мінська
 • МРТ центр «СДС» Солом'янка
 • МРТ центр «СДС» ДВРЗ

Ціни на МРТ хребта в Україні

 • МРТ центр «СДС» Ірпінь
 • МРТ центр "СДС" Бровари
 • МРТ центр «СДС» Дрогобич

Часті питання

Скільки часу триватиме МРТ хребта?

20 хвилин – тривалість процедури

Через скільки готові результати мрт хребта?

2-3 години

Як часто можна робити мрт хребта?

За необхідністю при направленні лікарем.

Чи можна пити алкоголь перед мрт хребта?

Вживати алкоголь перед мрт хребта не рекомендується.

Чи можна пити курити перед мрт хребта?

Курити перед мрт хребта не рекомендується.

Чи можна робити мрт хребта із зубними імплантами, брекетами металевими коронками?

За погодженням із спеціалістами МРТ центру.

Чи можна пити перед мрт хребта?

Так

Чи можна вагітним робити мрт хребта?

Так, за погодженням з лікарем.

З якого віку можна робити МРТ хребта дитині?

МРТ хребта для дитини є абсолютно нешкідливим. Якщо дитина під час дослідження зможе лежати нерухомо під час сканування, то обмеження за віком немає.

Де зробити МРТ хребта у Києві та Україні?

Недорого зробити МРТ хребта можна у діагностичних центрах «СДС» у Києві та Україні

Адреси МРТ центрів «СДС»

Інші методи дослідження хребта

У наших центрах ви також можете пройти наступні діагностичні дослідження хребта

МРТ дослідження у діагностичних центрах СДС у Києві та Україні

Інформація та запис на прийом