МИ ПРАЦЮЄМО!
Дорогі наші клієнти, у цей важкий для країни час ми продовжуємо нашу роботу для вас.
Слава Україні! Героям Слава!
Вітаємо всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим! Новорічна знижка 10% на всі обстеження МРТ та СКТ з 01.01.2022 по 15.01.2022 рр.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статті

МРТ колінного суглоба

Магнітно-резонансна томографія часто призначається при різних захворюваннях коліна. Це дозволяє провести ретельне діагностичне обстеження і надалі вибрати правильну тактику лікування. МРТ коліна здатне показати різні пошкодження колінного суглоба.
Обстеження досить часто використовується в травматології, хірургії, ортопедії, ревматології та інших напрямках медицини.

МРТ коліна в практичній медицині

Як відомо, магнітно-резонансна томографія є універсальний метод обстеження, який допомагає діагностувати багато захворювань. У діагностиці захворювань колінного суглоба МРТ часто призначається при наступних патологічних станах:
  • разриви менісків;
  • ушкодження зв’язок колінного суглоба;
  • ушкодження сухожиль.
МРТ коліна при розривах менісків робиться як при частковому його прояві, так і при повному. Під час травми відірваний ділянку меніска може частково зміщуватися в порожнину суглоба. На магнітно-резонансних знімках хрящова тканина візуалізується у вигляді чорного трикутника в нормальному стані, або при порушенні її цілісності контур трикутника буде порушений. Ослаблення візуалізації меніска пояснюється більш слабкою подачею сигналу, що може бути також при дегенеративних змінах. При наявності розриву передньої хрестоподібної зв’язки патологію можна виявити в 90% випадків. Крім цього діагностувати захворювання допомагає ще й клініка, яка проявляється у вигляді припухлості коліна, крепітації переламаною кістки. При розриві задньої хрестоподібної зв’язки патологію можна виявити практично на будь-якому знімку МРТ коліна.

Також під час травми можуть пошкодитися бічні зв’язки, травматизація яких підрозділяється на наступні види:

  • Першої ступені (в наявності є рідина навколо зв’язки);
  • Другий ступеня (тобто часткове порушення волокон зв’язок, а також видна рідина навколо зв’язки);
  • По-третє ступеня (проявляється повним розривом волокон зв’язки).
На МРТ коліна, як правило, добре проявляються сухожилля надколінка і чотириголового м’яза. На магнітно-резонансному знімку можна виявити повний розрив сухожилля або внутрішнє його пошкодження. Остання патологія часто є доказом хронічних дегенеративних захворювань, наприклад хронічний тендиніт надколінка або “коліно стрибуна”.

Інформація та запис на прийом