Статьи
Статті

МРТ попереково-крижового відділу хребта

Магнітно-резонансна томографія всього хребта або його відділів - це точний і ефективний метод обстеження, безпечний, не вимагає інструментального втручання в тіло пацієнта. МРТ попереково-крижового відділу хребта призначається при остеохондрозах, пухлинах, травмах попереку, переломах хребта, а також болях в спині і попереку.

Показання можуть бути ширшими в кожному індивідуальному випадку обстеження. При сумнівах в необхідності проведення МРТ, фахівець повинен ознайомитися з анамнезом пацієнта, вислухати його скарги, ознайомитися з результатами попередніх досліджень і аналізів. Пацієнт і сам може прийняти рішення про необхідність проведення МРТ попереково-крижового відділу хребта, на основі рекомендацій свого лікаря або із власних міркувань.

Магнітно-резонансна томографія – це найбільш точний метод дослідження тканин і органів тіла. Він заснований на здатності атомів людського тіла «відповідати» на магнітне обурення. Під впливом сильного магнітного поля томографа частки починають рухатися, комп’ютер це «зчитує» і перетворює в інформацію, зрозумілу для людини. Таким чином, МРТ попереково-крижового відділу хребта дозволяє отримати знімки (або як їх називають, зрізи) кісткової тканини, судин, що живлять хребет, міжхребцевих тел, хрящів. МРТ проводиться на сучасному і дорогому обладнанні під контролем досвідчених фахівців. Отримавши дані дослідження, лікар може виявити проблему, точно визначити її локалізацію і причини виникнення. Своєчасна діагностика дозволяє рано поставити діагноз і почати лікування.

Під час МРТ попереково-крижового відділу хребта фахівець може виявити патологічні зміни хребта, оцінити фізичні і хімічні процеси і загальний стан спинного мозку, аж до стану нервових корінців, а також вивчити стану судин.

Процедура не представляє небезпеки для пацієнта, проте, вимагає виконання деяких вимог безпеки. Перед обстеженням, як правило, потрібно заповнити анкету, яка дозволяє виявити протипоказання, якщо вони є. Безпосередньо перед процедурою потрібно звільнитися від усіх металевих предметів, зняти одяг з металевими вставками, годинник, кільця, сережки, а також залишити в сейфі магнітні носії: телефони і usb-флешки. Інший спеціальної підготовки дослідження не вимагає, до МРТ дозволяється їсти, пити, приймати ліки.

Протипоказаннями до проведення МРТ попереково-крижового відділу хребта може бути клаустрофобія, наявність імплантатів і штучних водіїв ритму, металевих протезів всередині тіла, неможливість зберігати нерухомість тіла під час процедури, а також вагітність на ранніх термінах. Наявність у пацієнта інших протипоказань до дослідження доцільно обговорити з фахівцем.

Оцените статью

Інформація та запис на прийом