МИ ПРАЦЮЄМО!
Дорогі наші клієнти, у цей важкий для країни час ми продовжуємо нашу роботу для вас.
Слава Україні! Героям Слава!
Вітаємо всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим! Новорічна знижка 10% на всі обстеження МРТ та СКТ з 01.01.2022 по 15.01.2022 рр.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статті

МРТ плечового суглоба

Під час проведення діагностики захворювань плечового суглоба не завжди буває достатньо одного тільки клінічного прояву. У деяких випадках диференціальна діагностика проводиться за допомогою різних методів дослідження. Серед них важливе місце відводиться МРТ плечового суглоба.

За допомогою магнітно-резонансної томографії можна більш точно визначити локалізацію патологічного процесу. Наприклад, у пацієнта можуть зустрічатися болі в області плечового суглоба, які характерні для різних захворювань. Для постановки точного діагнозу якраз призначають МРТ плечового суглоба, і в деяких випадках УЗД. Сучасне і якісне обстеження дозволить вибрати правильну тактику для лікування, визначити хірургічне та терапевтичне напрямок.

Коли робиться МРТ плечового суглоба?

Часто показанням для МРТ плечового суглоба є

  • виникнення звичних вивихів,
  • утиск нервів і сухожиль,
  • клінічно виражений остеоартрит,
  • відмінність розриви суглобової капсули,
  • розрив і захворювання манжети обертачів плеча
  • або інших м’язів.

Також використовують магнітно-резонансну томографію при пошкодженні хрящової тканини різного походження, при виникненні спортивних і побутових травм, під час проведення діагностики кісткової пухлини, при наявності болю в плечовому суглобі нез’ясованого походження.

Сама МРТ діагностика є цілком безпечним методом дослідження, яка до того ж проходить без інвазивного втручання. Для МРТ плечового суглоба створюється досить сильне магнітне поле з магнітним напругою в 1,5 Тл. Все це дає можливість отримати якісні знімки, які створюються із серії тонких зрізів. Також в процесі дослідження плечового суглоба використовують поверхневу радіочастотну котушку, яка виготовляється спеціальним чином.

Нативная МРТ плечового суглоба

Під час проведення МРТ плечового суглоба можливе отримання зображень в трьох площинах. Найбільш часто використовуються такі площини, як коса сагиттальная, коса коронарна і аксіальна. Різні площинні зображення дозволяють краще оглянути всю структуру суглоба.

Також під час проведення нативной МРТ діагностики використовуються різні комбінації послідовностей площинних зображень і на додаток застосовують зображення з жіроподавленіем, щоб можна було краще оглянути структури суглоба.

Контрастна МРТ плечового суглоба

При виникненні пошкодження статичних і динамічних складових суглоба використовують МР-артграфію. Вона може проводитися прямим і непрямим методом дослідження.

При проведенні непрямої МР-артграфіі пацієнтові вводять внутрішньовенно парамагнітне контрастну речовину, в кількості 0,1 ммоль / кг. Далі повинні здійснюватися різні фізичні вправи тієї кінцівки, яка буде досліджуватися, приблизно 20 хв. Після цього проводиться серія знімків.

Непряма МР-артграфія добре допомагає при внутрішньосуглобових ушкодженнях, пошкодженнях і відриві суглобової губи. При проведенні інших видів МРТ пошкодження на знімках можуть виглядати не точно.

Інформація та запис на прийом