Cтатті

МРТ печінки

Магнітно-резонансна томографія печінки дозволяє визначити точний стан печінки і знайти всі порушення працездатності органу і миттєво отримати результати.

Магнітно-резонансна томографія печінки

МРТ печінки може виконуватися як окремо, так і в комплексі при МРТ ОБП, є нешкідливим, безпечним та безболісним методом, що дозволяє отримувати чіткі та високоточні знімки. МРТ є додатковою методикою, що уточнює після УЗД.

За допомогою МРТ визначається структура печінкової тканини, наявність у ній осередкових утворень (кіст, пухлин), стан внутрішньопечінкових та позапечінкових жовчних проток. Метод знайшов визнання в онкології, оскільки дозволяє не тільки виявити пухлину, а й чітко визначити її розміри, структуру, наявність метастазів. Патологічно змінені ділянки досліджуються у трьох площинах.

МРТ дозволяє діагностувати і судинні утворення в печінковій тканині (гемангіоми), і паразитарне ураження (ехінококоз печінки). У процесі дослідження може застосовуватися внутрішньовенне контрастування, що значно покращує якість діагностики.

Фото знімок МРТ печінки здорової людини (норма)
Фото знімок МРТ печінки здорової людини (норма)

Разом з паренхімою печінки досліджуються жовчовивідні шляхи в цілому, з можливістю виконання МР холангіопанкреатографії, що дозволяє достовірно оцінити прохідність жовчних проток та встановити причину механічної жовтяниці. З огляду на безпеку МРТ процедура може проводитися неодноразово для визначення динаміки процесу та ефективності лікування.

Слід звернути увагу

Перед дослідженням лікарю-рентгенологу надається медична документація з результатами раніше проведених досліджень.

Показанням для МРТ печінки може бути підозра на низку захворювань печінки та жовчних проток на підставі клінічної картини та результатів дослідження іншими методами. МРТ допомагає підтвердити або встановити діагноз, коли інформації від інших методів було недостатньо.

МРТ печінки призначають при :

 • механічної жовтяниці для встановлення її причини;
 • жирова дистрофія печінки;
 • циротичні зміни в печінці;
 • абсцес печінки;
 • збільшення розмірів печінки через невстановлену причину;
 • пухлини печінки або метастази до печінки;
 • травми печінки;
 • ехінококоз;
 • гемангіома печінки;
 • в якості передопераційної підготовки перед трансплантацією печінки.

На 3-4 дні перед процедурою призначається дієта: виключаються продукти, що викликають підвищене газоутворення (солодкості, здобу, бобові, капусту, свіжі фрукти та ін.). За 5 год. до дослідження припиняється прийом їжі та рідини. У день дослідження виключають куріння, каву та чай. При схильності до підвищеного утворення газів пацієнту рекомендується приймати Еспумізан або активоване вугілля. Напередодні проведення МРТ призначають очищення кишківника. Безпосередньо перед дослідженням пацієнту вводиться спазмолітик, у нашій клініці ми використовуємо Бускопан (протипоказання для його використання – глаукома, кишкова непрохідність).

Фото: абсцес на знімку МРТ печінки
Абсцес
Фото: пухлина на знімку МРТ печінки
Пухлина
Фото: гемангіома на знімку МРТ печінки
Гемангіома

Протипоказання до МРТ печінки

Протипоказання до МРТ – наявність кардіостимуляторів , металеві імплантати, клаустрофобія. У деяких випадках потрібне внутрішньовенне введення контрасту, яке в нашому центрі виконується за допомогою боллюсного інжектора, що дозволяє виконувати сканування в артеріальну, портальну, рівноважну та відстрочену фази. Препарат, який вводиться внутрішньовенно, містить солі гадолінію. Контрастне МРТ печінки включає нативне сканування і кілька фаз з внутрішньовенним введенням контрасту. Тривалість сканування печінки з внутрішньовенним введенням розмаїття збільшується.

Хід процедури

Пацієнт одягає одноразовий одяг (або залишається у своєму одязі, що не має металевої фурнітури та дрібниці в кишенях). В окремій кабінці, яка закривається на ключ, пацієнт залишає телефон, кредитні картки, годинник, прикраси, ключі. Під час процедури, яка може тривати до 1 години, пацієнт лежить на столі тунелю томографа закритого типу. Необхідно дотримуватися нерухомості, щоб отримати якісне дослідження та відповідно отримати достовірний результат.

У тунелі є освітлення, засіб зв’язку з лікарем, подача свіжого повітря. Щоб не дратував гучний звук томографа, можна використовувати беруші. Під час проведення обстеження дитині поруч може бути хтось із батьків або довірена супроводжуюча особа.

Кожного пацієнта після призначення цікавить, скільки коштує МРТ печінки. У будь-якому з діагностичних центрів «Сучасні діагностичні системи» вартість МРТ печінки невисока та доступна всім охочим. На звичайне МРТ печінки ціна у Києві без та з введенням контрасту демократична. При останньому варіанті обстеження клієнт отримує висновок, дві плівки та диск із результатами.

МРТ печінки у Києві проводиться у будь-якому з центрів «СДС», розташованих поряд з метро «Лук’янівська», «Чернігівська», «Голосіївська» та за адресою вулиця Солом’янська, 17. Щоб зробити МРТ печінки недорого в Києві, просто запишіться по контактним телефонам або в режимі онлайн.

Ціни на МРТ печінки у Києві

 • МРТ центр «СДС» Лук'янівська
 • МРТ центр «СДС» Голосіївська
 • МРТ центр "СДС" Чернігівська
 • МРТ центр "СДС" Мінська
 • МРТ центр «СДС» Солом'янка
 • МРТ центр «СДС» ДВРЗ

Ціни на МРТ печінки в Україні

 • МРТ центр «СДС» Ірпінь
 • МРТ центр "СДС" Бровари
 • МРТ центр «СДС» Дрогобич

Часті питання

Скільки часу триватиме МРТ печінки?

20 хвилин – тривалість процедури

Через скільки готові результати мрт печінки?

2-3 години

Як часто можна робити мрт печінки?

За необхідністю при направленні лікарем.

Чи можна пити алкоголь перед мрт печінки?

Вживати алкоголь перед мрт печінки не рекомендується.

Чи можна пити курити перед мрт печінки?

Курити перед мрт печінки не рекомендується.

Чи можна робити мрт печінки із зубними імплантами, брекетами металевими коронками?

За погодженням із спеціалістами МРТ центру.

Чи можна пити перед мрт печінки?

Так

Чи можна вагітним робити мрт печінки?

Так, за погодженням з лікарем.

З якого віку можна робити МРТ печінки дитині?

МРТ печінки для дитини є абсолютно нешкідливим. Якщо дитина під час дослідження зможе лежати нерухомо під час сканування, то обмеження за віком немає.

Де зробити МРТ печінки у Києві та Україні?

Недорого зробити МРТ печінки можна у діагностичних центрах «СДС» у Києві та Україні

Адреси МРТ центрів «СДС»

Інші методи дослідження печінки

У наших центрах ви також можете пройти наступні діагностичні дослідження печінки

МРТ дослідження у діагностичних центрах СДС у Києві та Україні

Інформація та запис на прийом