Статьи
Статті

МРТ судин головного мозку

МРТ судин головного мозку - на сьогоднішній день самий інформативний і надійний метод діагностики патологій судинного русла, що не вимагає проведення пункції артерії.

Магнітно-резонансна ангіографія заснована на отриманні зображення судин головного мозку з використанням магнітно-резонансного томографа. Для проведення дослідження використовуються томографи, напруженість магнітного поля яких не менше 0,3 Тесла. Перевага методу перед іншими видами дослідження в тому, що він дозволяє оцінити як структурний, так і функціональний стан судин головного мозку.

Метод заснований на відмінності сигналу від нерухомої тканини і рухається в руслі судини крові. У більшості випадків чіткість одержуваного зображення дозволяє обходитися без використання контрастних речовин. В особливих випадках в якості контрастної речовини можуть бути використані препарати на основі парамагнетиков, зокрема, гадолінію.

При проведенні магнітно-резонансної томографії судин головного мозку у лікаря з’являється можливість не тільки отримати вичерпну інформацію про анатомічному і фізіологічному стані кровоносних судин, але і з достатнім ступенем вірогідності оцінити проходять в мозковій тканині фізико-хімічні та біологічні процеси.

МРТ судин головного мозку дає можливість отримання тонких зрізів або створення тривимірного зображення кровопостачання в потрібній області. Також є можливість виділення окремих судин у відповідній проекції досліджуваного відділу головного мозку.

Широкі можливості, що надаються магнітно-резонансною томографією, забезпечують точність в постановці діагнозу і розробку найбільш правильної стратегії проведення лікувальних заходів. Також за допомогою МРТ можна здійснювати і контроль ефективності лікування.

МРТ судин головного мозку дозволяє проводити діагностику патологічних змін церебрального кровообігу на самих ранніх стадіях. Це в свою чергу забезпечує своєчасність початку терапії і досягнення хороших результатів лікування.

МРТ дає можливість лікарю побачити судину, а також прилеглі до нього тканини на великій відстані без необхідності введення рентгеноконтрастних речовин і використання жорсткого випромінювання, як при рентгенографії.

За допомогою методу магнітно-резонансної ангіографії точно визначаються як розташування, так і розмір тромбів, гематом, аневризм, а також патологічних судинних соустий.

У наш час МРТ судин головного мозку – провідний метод у діагностиці практично всіх судинних захворювань головного мозку. Цей метод відсунув на другий план як рентгенографію, так і рентгенівську комп’ютерну томографію.

Проведення обстеження методом МРТ призначається при наступних станах:

-запаморочення, шум у вухах;

-часті головні болі;

-вегето-судинна дистонія;

-вертебробазілярная недостатність;

-ішемія судин головного мозку;

-інсульт і ін.

Слід звернути увагу на те, що МРТ судин головного мозку може проходити за різними програмами і в різних режимах. Вказівка ​​необхідного плану проведення обстеження повинно міститися в напрямку від лікуючого лікаря, виписки зі стаціонару або в амбулаторній карті. Не варто проходити обстеження без попередньої консультації з фахівцем-медиком, оскільки в цьому випадку не буде забезпечена необхідна інформативність і не будуть враховані можливі протипоказання до проведення МРТ.

Оцените статью

Інформація та запис на прийом