МИ ПРАЦЮЄМО!
Дорогі наші клієнти, у цей важкий для країни час ми продовжуємо нашу роботу для вас.
Слава Україні! Героям Слава!
Вітаємо всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим! Новорічна знижка 10% на всі обстеження МРТ та СКТ з 01.01.2022 по 15.01.2022 рр.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статті

МРТ суглобів

Раніше, найчастіше для обстеження недуг системи суглобів використовувалася рентгенографія. На сьогоднішній день вона також використовується в деяких випадках. Але якщо порівнювати цю діагностику з МРТ суглоба, то МРТ дає набагато більш розгорнуті інформативні знімки, дозволяє виявити артрит на ранній стадії, асептичний невроз і інші захворювання, які, на жаль, не видно на рентгені.
МРТ суставов

МРТ суглобів – це безпечний, інформативний і максимально швидкий метод діагностування стану суглобів у дорослих і дітей. Суть дослідження полягає в незвичайному явищі ядерно-магнітного резонансу. В процесі обстеження суглоби повністю скануються за допомогою вібрацій радіохвиль. Комп’ютерне обладнання створює детальні знімки в різних проекціях, що дозволяє чітко розглянути отримані дані, виявити недугу, відзначити протягом недуги хронічного процесу, дати оцінку прогресу лікування.

Деталізацію і точність дослідження створює щабель радіохвиль для візуалізації тканин різної щільності. Наприклад, для обстеження самих суглобів за основу беруться більш сильні магнітні хвилі, для розгляду м’яких тканин – трохи слабші. На самому початку резонансна томографія використовувалася виключно як процедура тестування м’яких тканин, а пізніше – успішно зарекомендувала себе як глибокий аналіз твердих тканин, суглобів. Це допомагає фахівцям вивчити стан хрящів і кісткових тканин, знайти патологічні зміни структур, зв’язок, менісків.

Раніше, найчастіше для обстеження недуг системи суглобів використовувалася рентгенографія. На сьогоднішній день вона також використовується в деяких випадках. Але якщо порівнювати цю діагностику з МРТ суглоба, то мрт дає набагато більш розгорнуті інформативні знімки, дозволяє виявити артрит на ранній стадії, асептичний невроз і інші захворювання, які, на жаль, не видно на рентгені.

Види МРТ суглобів

Одним з дуже важливих переваг магнітно-резонансної томографії можна назвати її різноплановість. Для того, щоб більш детально розглянути структуру хрящів, розтягнення сухожиль, види патологічних процесів, стан зв’язок, позиції суглобових капсул і чи все в порядку з внутрісуглобні судинами – проводиться не одне загальне обстеження, а діагностування різних видів суглобів. До них відносять такі МРТ суглобів:

 • Плечовий суглоб – дозволяє виявити найменші вивихи
 • Ліктьовий суглоб – допомагає діагностувати переломи, розтягнення, вогнища запалення та інше
 • Променевозап’ястний суглоб і суглоб рук – найчастіше метод використовується в сфері онкології, хірургії, для підтвердження або спростування діагнозу
 • Колінний суглоб – тестування допомагає побачити запалення, ревматоїдні поразки, доброякісні та злоякісні утворення, артрози, артритні проблеми
 • Кульшовий суглоб – призначається за наявності патологій, несприятливі зміни кісткових тканин, запальних процесах навколосуглобових тканин
 • Гомілковостопного суглоб – ефективно виявляє найменші зміни, вивихи і наслідки травм
 • Щелепно-лицевої суглоб – обстеження даного суглоба робиться тоді, коли у людини з’являються проблеми з артикуляцією, пережовування їжі, починають бути чутні хрускоти і потьохкування.

Протипоказання

Незважаючи на доступність, швидкість, ефективність і безпеку МРТ суглобів, існує ряд протипоказань, про які обов’язково повинні знати ті, хто бажає пройти процедуру. В основному, про ці каже лікуючий лікар або повідомляє фахівець при оформленні пацієнтом міні-анкети в діагностичних центрах. До протипоказань проведення МРТ суглобів відносять кліпси для судин головного мозку, ожиріння пацієнта з вагою більше 150-ти кг, феромагнітні осколки, вбудовані або важко знімаються імплантати вуха, нервові стимулятори, вагітність першого триместру, виражена клаустрофобія, неможливість дотримуватися нерухомість протягом часу, потрібного для обстеження.

Показання для МРТ суглобів

МРТ суглобів в Києві в діагностичному центрі «СДС» можуть зробити все люди, яким необхідна дана процедура. Проводити дослідження просто так, для профілактики і без направлення лікаря – не варто. Для цього існує ряд прямих показань:

 • больові відчуття в області суглобів
 • припухлості
 • скутість і стислість в рухах
 • діагноз артрозу
 • артрит
 • остеохондропатия
 • вивихи
 • біль у м’язах
 • раніше діагностовані проблеми з меніском
 • пошкодження сухожиль
 • скупчення рідини в колінному суглобі
 • остеоартроз та інші дегенеративні стану
 • зниження обсягу вільних рухів при заняттях спортом, ходьбі
 • ускладнення після хірургічних втручань
 • наявність старих або нових травм
 • патологічні зміни в стані м’яких тканин і хрящів
 • онкологічні процеси в області суглобів
 • хрускіт в щелепно-лицьовому, тазостегновому і інших суглобах
 • захворювання аутоімунної природи
 • остеомієліт

Якщо ви відзначаєте у себе хоча б один з вище наведених прикладів, тоді постарайтеся якомога швидше звернутися до лікаря або відразу записатися на МРТ обстеження. Це дозволить виявити проблему на ранній стадії. Велика частина успіху терапії недуги полягає в його своєчасної і раціональної діагностики.

Вартість дослідження

МРТ суглобів вартістю може відрізнятись від МРТ інших систем організму. МРТ суглобів з ціною, яка може приємно здивувати – можна зробити в професійному діагностичному центрі «СДС». Фахівці завжди допоможуть вам потрібне відповіддю, запишуть на процедуру в максимально зручний для вас час, проконсультують і проведуть обстеження швидко і комфортно. Всі деталі можна дізнатися при особистій зустрічі в центрі або, зателефонувавши за контактними номерами, які вказані на сайті компанії.

МРТ суглобів з контрастом

Іноді рішенням і призначенням лікаря може бути не просто МРТ суглобів, а МРТ суглобів з використанням контрастної речовини.Мрт суглобівВоно робиться для того, щоб точно виявити ті чи інші патологічні процеси, розглянути ситуацію з високою деталізацією, отримати більш чіткі і інформативні знімки. Проводять обстеження в такому ж порядку, як і мрт без контрасту. Єдина відмінність полягає в тому, що перед дослідженням пацієнту призначають прийом спеціальної речовини (або вводять його внутрішньовенно). Препарат, який використовують, є практично безпечним (не включаючи рідкісні алергічні реакції), не токсичним і легко виводиться їх організму. Використовують це барвник для того, щоб підсвітити і якісніше візуалізувати ті ділянки, які піддаються обстеженню. МРТ суглобів вартістю незначно відрізняється від МРТ суглобів з контрастуванням.

Підготовка до дослідження

Зробити МРТ суглобів в Києві – не проблема. Підготовка до процедури не вимагає від пацієнта особливих зусиль, часу і переживань. Перед походом до фахівця варто підготувати заздалегідь свої старі знімки з розшифровкою (якщо такі є в наявності), взяти з собою комфортну одноразовий одяг при необхідності, зняти з себе металеві прикраси, декоративні елементи, знімний слуховий апарат. Одяг теж повинна бути легкою і не включає до складу металеві деталі. Вони можуть спотворити і зіпсувати результат обстеження. Прийом їжі перед процедурою має значення тільки в тому випадку, якщо ви плануєте провести МРТ з контрастним речовиною. Тоді ви заздалегідь будете попередження, за скільки часу краще утриматися від прийому їжі.

Хід проведення процедури

МРТ-обстеження завжди проводиться за суворим протоколом. Обладнання складається з великої циліндричної трубки, яка оточується магнітом. Якщо це МРТ-апарат відкритого типу, тоді магніт відкритий з боків. На самому початку процедури фахівець допомагає пацієнтові зручно розташуватися на медичному столі, який буде пересуватися всередину томографа. Тіло і голова фіксуються в правильному і зручному положенні. Якщо це процедура дослідження колінне суглоба, тоді буде установка спеціальної котушки на нього. Протягом час роботи обладнання, буде чути легкий звук постукування. Він означає те, що апарат працює і проводить діагностування. Під час обстеження необхідно дотримуватися нерухомий стан протягом того часу, який потрібен. В основному, це може зайняти від 15 – 40 хвилин. Дослідження з використанням контрастної речовини може тривати трішки довше.

Побічні ефекти

Магнітно-резонансна томографія вже протягом багатьох років завойовує повагу у всьому світі. Цей вид діагностики зарекомендував себе як один з найбільш ефективних і безпечних. Тому, в більшості випадків ніяких побічних ефектів при процедурі не виникає. Рідкісними винятками можуть стати випадки з використанням контрасту, коли у людини є схильність до алергічних реакцій на медикаментозні препарати з хімічним складом. Тоді, після прийому речовини для контрасту, у пацієнта може з’явитися набряк в місці локалізації введення (якщо вводиться внутрішньовенно), легкий свербіж, висипання, рідше – анафілактичний шок. Такі індивідуальні ситуації складають мінімальний відсоток серед всіх статистичних даних. Також варто відзначити той факт, що містять йод для проведення рентгенографії – набагато більш алергенні, ніж препарати для проведення МРТ з контрастом.

Дитяче МРТ суглобів

МРТ суглобів – це безпечний метод дізнатися, в якому стані знаходиться суглобова система. Дослідження не протипоказане для проведення дітям. Діти і підлітки піддаються травмам після спортивних занять, активного відпочинку набагато частіше, ніж дорослі. А тому – проведення обстеження в юному віці – не новина і в деяких випадках – необхідність. Винятком можуть бути діти до 7 років. Тому що, вони вкрай активні в своєму віці і не завжди можуть дотримуватися суворої і необхідну нерухомість в ході дослідження.

Інформація та запис на прийом