Статті

МРТ суглобів

Раніше, найчастіше для обстеження недуг системи суглобів використовувалася рентгенографія. На сьогоднішній день вона також використовується в деяких випадках. Але якщо порівнювати цю діагностику з МРТ суглоба, то МРТ дає набагато більш розгорнуті інформативні знімки, дозволяє виявити артрит на ранній стадії, асептичний невроз і інші захворювання, які, на жаль, не видно на рентгені.
МРТ суставов

Магнітно-резонансна томографія суглобів

Що таке МРТ суглобів

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) суглобів – це безпечний, інформативний та максимально швидкий метод діагностування стану суглобів у дорослих та дітей. Суть дослідження полягає у незвичайному явищі ядерно-магнітного резонансу. У процесі обстеження суглоби повністю скануються за допомогою вібрацій радіохвиль. Комп’ютерне обладнання створює детальні знімки у різних проекціях, що дозволяє чітко розглянути отримані дані, виявити недугу, відзначити перебіг недуги хронічного процесу, дати оцінку прогресу лікування.

Фото знімок МРТ суглобів здорової людини (норма)
Фото знімок МРТ суглобів здорової людини (норма)

Деталізацію та точність дослідження створює ступінь радіохвиль для візуалізації тканин різної щільності. Наприклад, для обстеження самих суглобів за основу беруться сильніші магнітні хвилі, для розгляду м’яких тканин – трохи слабші. На початку резонансна томографія використовувалася виключно як процедура тестування м’яких тканин, а пізніше – успішно зарекомендувала себе як глибокий аналіз твердих тканин, суглобів. Це допомагає фахівцям вивчити стан хрящів та кісткових тканин, знайти патологічні зміни структур, зв’язок, менісків.

Раніше найчастіше для обстеження недуг системи суглобів використовувалася рентгенографія. На сьогодні вона також використовується в деяких випадках. Але якщо порівнювати цю діагностику з МРТ суглоба, то МРТ дає набагато більш розгорнуті інформативні знімки, що дозволяє виявити артрит на ранній стадії, асептичний невроз та інші захворювання, які, на жаль, не видно на рентгені.

Види МРТ суглобів

Однією з дуже важливих переваг магнітно-резонансної томографії можна назвати її різноплановість. Для того, щоб більш детально розглянути структуру хрящів, розтягування сухожилля, види патологічних процесів, стан зв’язок, позиції суглобових капсул і чи все гаразд із внутрішньосуглобовими судинами – проводиться не одне загальне обстеження, а діагностування різних видів суглобів. До них належать такі МРТ суглобів:

 • Плечовий суглоб – дозволяє виявити найменші вивихи
 • Ліктьовий суглоб – допомагає діагностувати переломи, розтягування, вогнища запалення та інше
 • Променево-зап’ястковий суглоб і суглоб рук – найчастіше метод використовується у сфері онкології, хірургії, для підтвердження або спростування діагнозу
 • Колінний суглоб – тестування допомагає побачити запалення, ревматоїдні поразки, доброякісні та злоякісні утворення, артрози, артритні проблеми тощо
 • Тазостегновий – призначається за наявності патологій, несприятливих змін кісткових тканин, запальних процесах навколосуглобових тканин
 • Голеностопний суглоб – ефективно виявляє найменші зміни, вивихи та наслідки травм
 • Щелепно-лицьовий суглоб – обстеження даного суглоба робиться тоді, коли у людини з’являються проблеми з артикуляцією, пережовуванням їжі, починають бути чутні хрустки та клацання.

Протипоказання

Незважаючи на доступність, швидкість, ефективність та безпеку МРТ суглобів, існує низка протипоказань, про які обов’язково повинні знати ті, хто бажає пройти процедуру. В основному, про це говорить лікар або повідомляє фахівець при оформленні пацієнтом міні-анкети в діагностичних центрах. До протипоказань проведення мрт суглобів відносять кліпси для судин головного мозку, ожиріння пацієнта з вагою більше 150-ти кг, феромагнітні уламки, вбудовані або важко знімаються імплантати вуха, нервові стимулятори, вагітність першого триместру, виражена клаустрофобія, неможливість дотримуватися для обстеження.

Показання для МРТ суглобів

МРТ суглобів у Києві в діагностичному центрі «СДС» можуть зробити всі люди, яким потрібна дана процедура. Проводити дослідження просто так, для профілактики і без направлення лікаря – не варто. Для цього існує низка прямих показань:

 • Больові відчуття в області суглобів
 • Припухлості
 • Скутість та стислість у рухах
 • Діагноз артрозу
 • Артрит
 • Остеохондропатія
 • Вивихи
 • Біль у м’язах
 • Раніше діагностовані проблеми з меніском
 • Ушкодження сухожилля
 • Скупчення рідини в колінному суглобі
 • Остеоартроз та інші дегенеративні стани
 • Зниження обсягу вільних рухів під час занять спортом, ходьби
 • Ускладнення після хірургічних втручань
 • Наявність старих або нових травм
 • Патологічні зміни у стані м’яких тканин та хрящів
 • Онкологічні процеси в галузі суглобів
 • Хрускіт у щелепно-лицьовому, тазостегновому та інших суглобах
 • Захворювання аутоімунної природи
 • Остеомієліт

Якщо ви відзначаєте у себе хоча б один із вищенаведених прикладів, тоді постарайтеся якнайшвидше звернутися до лікаря або відразу записатися на МРТ обстеження. Це дозволить виявити проблему на ранній стадії. Більшість успіху терапії недуги полягає у його своєчасної та раціональної діагностики.

Вартість дослідження

МРТ суглобів вартістю може відрізнятись від МРТ інших систем організму. МРТ суглобів із ціною, яка може приємно здивувати – можна зробити у професійному діагностичному центрі «СДС». Фахівці завжди допоможуть вам необхідною відповіддю, запишуть на процедуру в максимально зручний для вас час, проконсультують та проведуть обстеження швидко та комфортно. Усі деталі можна дізнатися під час особистої зустрічі в центрі або, зателефонувавши за контактними номерами, які вказані на сайті компанії.

Фото: Остеоартроз на знімку МРТ суглобів
Остеоартроз
Фото: Артрит на знімку МРТ суглобів
Артрит
Фото: контраст на знімку МРТ суглобів
МРТ суглобів із контрастом

МРТ суглобів з контрастом

Іноді рішенням та призначенням лікаря може бути не просто МРТ суглобів, а МРТ суглобів з використанням контрастної речовини.

Воно робиться для того, щоб точно виявити ті чи інші патологічні процеси, розглянути ситуацію з високою деталізацією, отримати чіткіші та інформативніші знімки. Проводять обстеження у такому порядку, як і мрт без контрасту. Єдина відмінність полягає в тому, що перед дослідженням пацієнту призначають прийом спеціальної речовини (або вводять внутрішньовенно). Препарат, який використовують, є практично безпечним (не включаючи рідкісні алергічні реакції), не токсичним та легко виведеним їх організму. Використовують цю барвник для того, щоб підсвітити та якісніше візуалізувати ті ділянки, які піддаються обстеженню.

МРТ суглобів вартістю трохи відрізняється від МРТ суглобів з контрастуванням.

Підготовка до дослідження

Зробити МРТ суглобів у Києві – не проблема. Підготовка до процедури не вимагає від пацієнта особливих зусиль, часу та переживань. Перед походом до фахівця варто заздалегідь підготувати свої старі знімки з розшифровкою (якщо такі є), взяти з собою комфортний одноразовий одяг при необхідності, зняти з себе металеві прикраси, декоративні елементи, знімний слуховий апарат. Одяг теж повинен бути легким і не включає металеві деталі. Вони можуть спотворити та зіпсувати результат обстеження. Їда перед процедурою має значення тільки в тому випадку, якщо ви плануєте провести МРТ з контрастною речовиною. Тоді ви заздалегідь попередите, за скільки часу краще утриматися від прийому їжі.

Хід проведення процедури

МРТ-обстеження завжди проводиться за суворим протоколом. Обладнання складається з великої циліндричної трубки, що оточується магнітом. Якщо це МРТ-апарат відкритого типу, тоді магніт відкритий з обох боків. На самому початку процедури фахівець допомагає пацієнту зручно розташуватися на медичному столі, який пересуватиметься всередину томографа. Тіло і голова фіксуються у правильному та зручному положенні. Якщо це процедура дослідження колінного суглоба, тоді буде встановлення спеціальної котушки на нього. Протягом часу роботи обладнання буде чути легкий звук постукування. Він означає те, що апарат працює та проводить діагностування. Під час обстеження необхідно дотримуватись нерухомого стану протягом того часу, який потрібно. В основному це може зайняти від 15 – 40 хвилин. Дослідження з використанням контрастної речовини може тривати трохи довше.

Побічні ефекти

Магнітно-резонансна томографія вже протягом багатьох років завойовує повагу у всьому світі. Цей вид діагностики зарекомендував себе як один із найбільш ефективних та безпечних. Тому, як правило, ніяких побічних ефектів при процедурі не виникає. Рідкісними винятками можуть стати випадки з використанням контрасту, коли людина має схильність до алергічних реакцій на медикаментозні препарати з хімічним складом. Тоді, після прийому речовини для контрасту, у пацієнта може з’явитися набряк у місці локалізації введення (якщо вводиться внутрішньовенно), легка сверблячка, висипання, рідше – анафілактичний шок. Такі індивідуальні ситуації становлять мінімальний відсоток серед усіх статистичних даних. Також варто відзначити той факт, що йодовмісні засоби для проведення рентгенографії – набагато алергенніші, ніж препарати для проведення мрт з контрастом.

Дитяче МРТ суглобів

МРТ суглобів – це безпечний метод дізнатися, у якому стані перебуває суглобова система. Дослідження не протипоказано щодо дітей. Діти та підлітки зазнають травм після спортивних занять, активного відпочинку набагато частіше, ніж дорослі. А тому – проведення обстеження у юному віці – не новина та в деяких випадках – необхідність. Винятком можуть бути діти до 7 років. Тому що вони вкрай активні у своєму віці і не завжди можуть дотримуватися суворої і необхідної нерухомості під час дослідження.

Ціни на МРТ суглобів у Києві

 • МРТ центр «СДС» Лук'янівська
 • МРТ центр «СДС» Голосіївська
 • МРТ центр "СДС" Чернігівська
 • МРТ центр "СДС" Мінська
 • МРТ центр «СДС» Солом'янка
 • МРТ центр «СДС» ДВРЗ

Ціни на МРТ суглобів в Україні

 • МРТ центр «СДС» Ірпінь
 • МРТ центр "СДС" Бровари
 • МРТ центр «СДС» Дрогобич

Часті питання

Скільки часу триватиме МРТ суглобів?

20 хвилин – тривалість процедури

Через скільки готові результати мрт суглобів?

2-3 години

Як часто можна робити мрт суглобів?

За необхідністю при направленні лікарем.

Чи можна пити алкоголь перед мрт суглобів?

Вживати алкоголь перед мрт суглобів не рекомендується.

Чи можна пити курити перед мрт суглобів?

Курити перед мрт суглобів не рекомендується.

Чи можна робити мрт суглобів із зубними імплантами, брекетами металевими коронками?

За погодженням із спеціалістами МРТ центру.

Чи можна пити перед мрт суглобів?

Так

Чи можна вагітним робити мрт суглобів?

Так, за погодженням з лікарем.

З якого віку можна робити МРТ суглобів дитині?

МРТ суглобів для дитини є абсолютно нешкідливим. Якщо дитина під час дослідження зможе лежати нерухомо під час сканування, то обмеження за віком немає.

Де зробити МРТ суглобів у Києві та Україні?

Недорого зробити МРТ суглобів можна у діагностичних центрах «СДС» у Києві та Україні

Адреси МРТ центрів «СДС»

Інші методи дослідження суглобів

У наших центрах ви також можете пройти наступні діагностичні дослідження суглобів

МРТ дослідження у діагностичних центрах СДС у Києві та Україні

Інформація та запис на прийом