Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом квітня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!
Статті

МРТ селезінки

Магнітно-резонансна томографія селезінки - дослідження яке покаже всі патології і захворювання органу на ранніх стадія. Точність результатів не може зрівнятися з іншими методами діагностування.

Магнітно-резонансна томографія селезінки

МРТ селезінки може виконуватися як окремо, так і в комплексі при МРТ ОБП, є нешкідливим, безпечним та безболісним методом, що дозволяє отримувати чіткі та високоточні знімки. Перед дослідженням лікарю-рентгенологу надається медична документація з результатами раніше проведених досліджень.

За допомогою МРТ визначається структура селезінки, наявність у ній осередкових утворень (кист, пухлин). Метод знайшов визнання в онкології, оскільки дозволяє не тільки виявити пухлину, а й чітко визначити її розміри, структуру, наявність метастазів. Патологічно змінені ділянки досліджуються у трьох площинах.

Фото знімок МРТ селезінки здорової людини (норма)
Фото знімок МРТ селезінки здорової людини (норма)

МРТ дозволяє діагностувати і судинні утворення селезінки (гемангіоми), і паразитарне ураження (ехінококоз печінки). У процесі дослідження може застосовуватися внутрішньовенне контрастування, що значно покращує якість діагностики.

МРТ селезінки призначається у таких випадках:

 • Неприродне забарвлення шкірного покриву пацієнта, висипання, синці та синці незрозумілої природи;
 • Спленомегалія;
 • Постійні вірусні захворювання, спричинені зниженням імунітету;
 • Контроль ефективності лікування.
 • Об’ємні освіти;
 • Гемангіоми
 • Кісти

Підготовка до процедури МРТ селезінки

На 3-4 дні перед процедурою призначається дієта: виключаються продукти, що викликають підвищене газоутворення (солодкості, здобу, бобові, капусту, свіжі фрукти та ін.). За 5 год. до дослідження припиняється прийом їжі та рідини. У день дослідження виключають куріння, каву та чай. При схильності до підвищеного утворення газів пацієнту рекомендується приймати Еспумізан або активоване вугілля. Напередодні проведення МРТ призначають очищення кишківника. Безпосередньо перед дослідженням пацієнту вводиться спазмолітик, у нашій клініці ми використовуємо Бускопан (протипоказання для його використання – глаукома, кишкова непрохідність).

Фото: кіста на знімку МРТ селезінки
Кіста
Фото: Спленомегалія на знімку МРТ селезінки
Спленомегалія
Фото: Гемангіома на знімку МРТ селезінки
Гемангіома

Протипоказання до МРТ

З огляду на безпеку, процедура може проводитися неодноразово для визначення динаміки процесу та ефективності лікування. Але є не значні протипоказання до МРТ – наявність кардіостимуляторів, металевих імплантатів, клаустрофобія.

МРТ селезінки з контрастом

У деяких випадках потрібне внутрішньовенне введення контрасту, яке в нашому центрі виконується за допомогою боллюсного інжектора, що дозволяє виконувати сканування в артеріальну, портальну, рівноважну та відстрочену фази. Препарат, який вводиться внутрішньовенно, містить солі гадолінію. Контрастне МРТ селезінки включає нативне сканування і кілька фаз з внутрішньовенним введенням контрасту. Тривалість сканування селезінки із внутрішньовенним введенням контрасту збільшується.

Хід Процедури

Пацієнт одягає одноразовий одяг (або залишається у своєму одязі, що не має металевої фурнітури та дрібниці в кишенях). В окремій кабінці, яка закривається на ключ, пацієнт залишає телефон, кредитні картки, годинник, прикраси, ключі. Під час процедури, яка може тривати до 1 години, пацієнт лежить на столі тунелю томографа закритого типу. Необхідно дотримуватися нерухомості, щоб отримати якісне дослідження та відповідно отримати достовірний результат.

У тунелі є освітлення, засіб зв’язку з лікарем, подача свіжого повітря. Щоб не дратував гучний звук томографа, можна використовувати беруші. Під час проведення обстеження дитині поруч може бути хтось із батьків або довірена супроводжуюча особа.

На МРТ селезінки ціна в Києві залежить від типу – звичайне або з введенням контрасту. В останньому варіанті клієнту на руки, крім ув’язнення та двох плівок зі знімками, видається диск із результатами дослідження.

МРТ селезінки в Києві є в будь-якому з центрів «СДС», зі зручним місцезнаходженням. Зробити Магнітно-резонансну томографію селезінки недорого просто – достатньо заповнити онлайн форму або звернутися за контактними телефонами. Теплий, привітний прийом, спокійна ситуація, висока точність результатів гарантовані.

Ціни на МРТ селезінки у Києві

 • МРТ центр «СДС» Лук'янівська
 • МРТ центр «СДС» Голосіївська
 • МРТ центр "СДС" Чернігівська
 • МРТ центр "СДС" Мінська
 • МРТ центр «СДС» Солом'янка
 • МРТ центр «СДС» ДВРЗ

Ціни на МРТ селезінки в Україні

 • МРТ центр «СДС» Ірпінь
 • МРТ центр "СДС" Бровари
 • МРТ центр «СДС» Дрогобич

Часті питання

Скільки часу триватиме МРТ селезінки?

20 хвилин – тривалість процедури

Через скільки готові результати мрт селезінки?

2-3 години

Як часто можна робити мрт селезінки?

За необхідністю при направленні лікарем.

Чи можна пити алкоголь перед мрт селезінки?

Вживати алкоголь перед мрт селезінки не рекомендується.

Чи можна пити курити перед мрт селезінки?

Курити перед мрт селезінки не рекомендується.

Чи можна робити мрт селезінки із зубними імплантами, брекетами металевими коронками?

За погодженням із спеціалістами МРТ центру.

Чи можна пити перед мрт селезінки?

Так

Чи можна вагітним робити мрт селезінки?

Так, за погодженням з лікарем.

З якого віку можна робити МРТ селезінки дитині?

МРТ селезінки для дитини є абсолютно нешкідливим. Якщо дитина під час дослідження зможе лежати нерухомо під час сканування, то обмеження за віком немає.

Де зробити МРТ селезінки у Києві та Україні?

Недорого зробити МРТ селезінки можна у діагностичних центрах «СДС» у Києві та Україні

Адреси МРТ центрів «СДС»

Інші методи дослідження селезінки

У наших центрах ви також можете пройти наступні діагностичні дослідження селезінки

МРТ дослідження у діагностичних центрах СДС у Києві та Україні

5/5 - (2 votes)

Інформація та запис на прийом