Статьи
Статті

МРТ турецького сідла

МРТ турецького сідла на сьогоднішній день являє собою один з кращих методів детальної візуалізації структури гіпофіза, однією з основних ендокринних залоз людського організму. Гіпофіз синтезує як гормони, які виконують регуляторні функції щодо інших залоз внутрішньої секреції, так і гормони, які надають пряме вплив на функції органів і систем організму.

Клінічні прояви патологій області турецького сідла проявляються різними ендокринними, офтальмологічними та неврологічними порушеннями. Це багато в чому ускладнює проведення діагностики класичними методами.

МРТ турецького сідла, що надає лікареві набагато більшу інформативність, дає можливість точно діагностувати навіть найскладніші патології на ранній стадії. Це в значній мірі сприяє більш правильному вибору тактики лікування та в кінцевому підсумку підвищує його ефективність.

МРТ турецького сідла – також самий швидко розвивається метод в сучасній діагностиці структурних патологій області гіпофіза.

В області турецького сідла розташовується складний комплекс тісно розташованих анатомічних утворень. Найбільше значення з них мають сам гіпофіз і хіазма (зорове перехрещення).

Показання для проведення МРТ турецького сідла – це, перш за все, виявлення в крові аномального рівня гіпофізарних гормонів, підозри на пухлинні утворення (мікроадеми, аденоми) гіпофіза і ін.

МРТ турецького сідла дозволяє виявляти такі патології, як доброякісні та злоякісні пухлини, крім того, клінічними даними підтверджується практично стовідсоткова точність методу у визначенні синдрому ПТС (порожнього турецького сідла).

Також крім основних патологій параселлярной області МРТ турецького сідла надає значну допомогу в діагностиці загальної внутрішньочерепної гіпернезіі, так як дозволяє виявити розширення шлуночків мозку і ликворосодержащих просторів.

У точній діагностиці новоутворень гіпофізу велике значення має проведення МРТ турецького сідла з внутрішньовенним контрастуванням. Контрастування дає можливість більш точно визначати межі поширення патології. А також з її допомогою можна більш детально візуалізувати структуру пухлини, що вже на стадії проведення МРТ дозволяє зробити попередні висновки про те, доброякісна вона чи злоякісна.

Оцените статью

Інформація та запис на прийом