МИ ПРАЦЮЄМО!
Дорогі наші клієнти, у цей важкий для країни час ми продовжуємо нашу роботу для вас.
Слава Україні! Героям Слава!
Вітаємо всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим! Новорічна знижка 10% на всі обстеження МРТ та СКТ з 01.01.2022 по 15.01.2022 рр.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статті

МРТ турецького сідла

МРТ турецького сідла на сьогоднішній день являє собою один з кращих методів детальної візуалізації структури гіпофіза, однією з основних ендокринних залоз людського організму. Гіпофіз синтезує як гормони, які виконують регуляторні функції щодо інших залоз внутрішньої секреції, так і гормони, які надають пряме вплив на функції органів і систем організму.

МРТ турецького сідла – також самий швидко розвивається метод в сучасній діагностиці структурних патологій області гіпофіза.

МРТ надає лікареві набагато більшу інформативність, дає можливість точно діагностувати навіть найскладніші патології на ранній стадії. Це в значній мірі сприяє більш правильному вибору тактики лікування та в кінцевому підсумку підвищує його ефективність.

Клінічні прояви патологій області турецького сідла проявляються різними ендокринними, офтальмологічними та неврологічними порушеннями. Це багато в чому ускладнює проведення діагностики класичними методами.

В головному мозку, в області турецького сідла розташовується складний комплекс тісно розташованих анатомічних утворень. Найбільше значення з них мають сам гіпофіз і хіазма (зорове перехрещення).

Показання для проведення МРТ турецького сідла

Це перш за все:
  • виявлення в крові аномального рівня гіпофізарних гормонів;
  • підозри на пухлинні утворення (мікроадеми, аденоми) гіпофіза.

МРТ дозволяє виявляти такі патології, як доброякісні та злоякісні пухлини, крім того, клінічними даними підтверджується практично стовідсоткова точність методу у визначенні синдрому ПТС (порожнього турецького сідла).

Також крім основних патологій параселлярной області МРТ турецького сідла надає значну допомогу в діагностиці загальної внутрішньочерепної гіпернезіі, так як дозволяє виявити розширення шлуночків мозку і ликворосодержащих просторів.

МРТ турецького сідла з контрастуванням

У точній діагностиці новоутворень гіпофізу велике значення має проведення МРТ турецького сідла з внутрішньовенним контрастуванням. Контрастування дає можливість більш точно визначати межі поширення патології. А також з її допомогою можна більш детально візуалізувати структуру пухлини, що вже на стадії проведення МРТ дозволяє зробити попередні висновки про те, доброякісна вона чи злоякісна.

Інформація та запис на прийом