У зв’язку з Карантином центри працюють за зміненим графіком.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статті

МРТ гіпофізу

МРТ гіпофіза - основний на сьогоднішній день метод діагностики пухлин в області турецького сідла, що забезпечує більшу точність і інформативність в порівнянні з комп'ютерною томографією.

МРТ гіпофіза дозволяє не тільки визначити саму наявність пухлини, то також оцінити розташування її в турецькому сідлі. У лікаря з’являється можливість досліджувати взаємовідношення пухлини з оточуючими її тканинами, зоровими нервами, хиазмой і на ранній стадії побачити інфільтративні процеси, якщо такі мають місце.

Приблизно 10-15% відсотків від всіх внутрішньочерепних пухлинних утворень припадає саме на аденоми гіпофіза. Аденома гіпофіза – це доброякісна пухлина передньої долі залози (аденогіпофіза). Злоякісні пухлини гіпофіза представлені аденокарцинома. Вони зустрічаються набагато рідше, проте можливість їх появи необхідно обов’язково враховувати в клінічній практиці.

Аденоми гіпофіза в залежності від свого розміру підрозділяються на мікроаденоми (<10 мм) і макроаденоми (> 10 мм).

Показаннями до проведення МРТ гіпофіза

Cлужать такі клінічні прояви, нерідко супроводжують аденоми, як:

  • головний біль постійного характеру, в тому числі без чіткої локалізації;
  • порушення полів зору;
  • різке падіння гостроти зору і наростання внутрішньоочного тиску;
  • порушення моторики очей;
  • ендокрінние порушення, зокрема, підвищений рівень пролактину і інших гіпофізарних гормонів.

Магнітно-резонансна томографія гіпофіза – найбільш інформативний з усіх існуючих методів топічної діагностики пухлинних утворень області турецького сідла.

Діагностика мікроаденом досить складна, оскільки необхідно візуалізувати пухлинне утворення, часом не перевищує в розмірі 5-6 мм. У подібних випадках МРТ гіпофіза – єдиний надійний метод діагностики, за допомогою якого можна і виявити наявність мікроаденоми, і визначити її форму, локалізацію, структуру.

Адреси центрів, де можна пройти обстеження

Лук'янівськаГолосіївськаЧернігівськавул. Солом'янська, 17

м. Дрогобич

Адреса центру     Прайс-лист

МРТ гіпофіза з контрастом

У разі підозри на злоякісний характер пухлини проводять додатково МРТ гіпофіза з контрастом. Аденокарциноми гіпофіза характеризуються розмитістю межі з навколишніми тканинами, наявністю неоднорідностей в своїй структурі і неправильною формою.

Знімок МРТ гіпофіза

Так виглядає гіпофіз на знімку магнітно-резонансної томографії.

мрт гіпофіза

Крім високої точності постановки діагнозу МРТ гіпофіза також має такі переваги перед іншими методами дослідження, як повна відсутність променевого навантаження при проведенні діагностики і неінвазивність.

Інформація та запис на прийом