МИ ПРАЦЮЄМО!
Дорогі наші клієнти, у цей важкий для країни час ми продовжуємо нашу роботу для вас.
Слава Україні! Героям Слава!
Вітаємо всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим! Новорічна знижка 10% на всі обстеження МРТ та СКТ з 01.01.2022 по 15.01.2022 рр.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Статті

МРТ гіпофізу

МРТ гіпофіза - основний на сьогоднішній день метод діагностики пухлин в області турецького сідла, що забезпечує більшу точність і інформативність в порівнянні з комп'ютерною томографією.

МРТ гіпофіза – це дуже надійна методика виявлення запалень, пухлин області «турецького сідла». Статистичні медичні дані повідомляють про те, що дуже велика кількість внутрішньочерепних пухлин припадають саме на аденоми гіпофіза. Але тільки частина з них вдається виявити на ранніх стадіях. Своєчасне виявлення проблем – це 90% успіху в їх лікуванні. Всі відхилення вимагають ранньої діагностики, точності і грамотної терапії. Чим довше недуга не діагностується – тим серйозніше його прогрес.

МРТ гіпофіза дозволяє не тільки визначити саму наявність пухлини, то також оцінити розташування її в турецькому сідлі. У лікаря з’являється можливість досліджувати взаємовідношення пухлини з оточуючими її тканинами, зоровими нервами, хиазмой і на ранній стадії побачити інфільтративні процеси, якщо такі мають місце.

Приблизно 10-15% відсотків від всіх внутрішньочерепних пухлинних утворень припадає саме на аденоми гіпофіза. Аденома гіпофіза – це доброякісна пухлина передньої долі залози (аденогіпофіза). Злоякісні пухлини гіпофіза представлені аденокарцинома. Вони зустрічаються набагато рідше, проте можливість їх появи необхідно обов’язково враховувати в клінічній практиці.

Аденоми гіпофіза в залежності від свого розміру підрозділяються на мікроаденоми (<10 мм) і макроаденоми (> 10 мм).

Протипоказання для МРТ гіпофіза

Зробити МРТ гіпофіза в Києві можуть всі ті люди, у кого є абсолютні показання і необхідність в проведенні даної процедури. В основному, на мрт-обстеження гіпофізу дає напрямок лікар, який стежить за станом здоров’я пацієнта і вважає цю процедуру необхідної. Магнітно-резонансна томографія гіпофіза має ряд сильних переваг в порівнянні з іншими методиками. Серед них: висока точність (більш 95%), швидкість (процедура займає максимум 40 хвилин), безпеку і відсутність випромінювання, доступність, можливість проведення для дітей.

Але існує також ряд обмежень, які можуть стати прямими протипоказаннями для даного дослідження. До протипоказань для МРТ гіпофіза відносяться: наявність кардіостимулятора, перший триместр вагітності (іноді обговорюється з лікуючим лікарем), імплантати середнього вуха з металевим складом, хронічна ниркова недостатність, сильна клаустрофобія, кровоспинні кліпси, інсуліновий насос, аортальні кліпси, металеві пластини, феромагнітні сторонні предмети .

Показаннями до проведення МРТ гіпофіза

Cлужать такі клінічні прояви, нерідко супроводжують аденоми, як:

  • головний біль постійного характеру, в тому числі без чіткої локалізації;
  • порушення полів зору;
  • різке падіння гостроти зору і наростання внутрішньоочного тиску;
  • порушення моторики очей;
  • ендокрінние порушення, зокрема, підвищений рівень пролактину і інших гіпофізарних гормонів.

Магнітно-резонансна томографія гіпофіза – найбільш інформативний з усіх існуючих методів топічної діагностики пухлинних утворень області турецького сідла.

Діагностика мікроаденом досить складна, оскільки необхідно візуалізувати пухлинне утворення, часом не перевищує в розмірі 5-6 мм. У подібних випадках МРТ гіпофіза – єдиний надійний метод діагностики, за допомогою якого можна і виявити наявність мікроаденоми, і визначити її форму, локалізацію, структуру.

Ціна на МРТ гіпофіза

Інформативне МРТ гіпофіза з контрастом і МРТ гіпофіза без контрастної речовини можна зробити в професійному діагностичному центрі «СДС», який приємно порадує вас швидкістю і якістю процедури, високими стандартами обслуговування, доступними для всіх цінами. Ціна на обстеження МРТ гіпофіза з препаратом для контрастування може незначно відрізняться в сторону більшого від дослідження МРТ гіпофіза без контрасту. Більш детальну інформацію можна знайти на сайті і, зателефонувавши за вказаними контактними номерами телефонів.

МРТ гіпофіза з контрастом

Суть полягає в особливому використанні радіохвиль. Вони відбиваються від тканинних систем і допомагають швидко побачити будь-які дисфункції, відхилення від норми, вроджені аномалії. Злоякісні утворення іменуються аденокарцинома. Для їх діагностування часто робиться магнітно-резонансна томографія з використанням речовини для контрастування. Це покращує ефективність.

Внутрішньовенно пацієнту вводиться спеціальний склад препарату, який допомагає зробити обстеження більш детальним, а зображення – більш чіткими та ефективними для майбутньої їх розшифровки. Обсяг кількості підбирається індивідуально. Сама процедура МРТ гіпофіза з контрастною речовиною не відрізняються по протоколу і обладнання. МРТ гіпофіза вартістю може трохи різнитися з дослідженням з речовиною. Після проведення МРТ гіпофіза з контрастом – не потрібно обмежень в прийомі їжі і медикаментів, а також не потрібен період відновлення. МРТ гіпофіза з контрастом в Києві можна успішно зробити в діагностичному центрі «СДС», де використовується потужний апарат.

мрт гіпофизу с контрастом

Хід проведення процедури

Протокол процедури МРТ гіпофіза досить простий. Пацієнта просять зняти з себе всі металеві речі, декоративні прикраси, слуховий змінний апарат (якщо такий є), переодягнутися і зручно розташуватися на медичний стіл. Потім фахівець фіксує тіло людини за допомогою спеціальних ремінців, уточнює наявність комфорту або дискомфорту і поміщає його в спеціальний томограф відкритого або закритого типу.

За допомогою спеціальної апаратури комп’ютер швидко обробляє отримані від томографа сигнали, формує їх візуалізацію і створює генерацію чітких знімків гіпофізу, які будуть отримані з різної відстані (різних кутів), різною товщиною і в залежності від їх прямої мети. Розшифровувати все значення і вид знімків буде лікар-рентгенолог.

За часом процедура не є занадто довгостроковою. Вона може займати від 15 – 40 хвилин (в крайніх випадках). Головне правило правильності проведення процедури залежить від пацієнта. Він повинен розуміти, що на час дослідження його тіло повинно бути максимально нерухомим. Будь-які різкі рухи можуть спотворити результат, а це – нікому не потрібно. Тому, краще дотримуватися всіх рекомендацій і вести себе спокійно, нерухомо і спокійно під час роботи томографа.

Побічні ефекти

В основному, лікарі та пацієнти воліють даний вид дослідження, так як воно має ряд прекрасних характеристик, які вивели медицину на новий рівень. Наприклад, магнітно-резонансна томографія гіпофіза вважається кращим, на сьогоднішній день, методом для НЕ инвазионной візуалізації, не використовує іонізуюче випромінювання, дає докладні знімки, які легко читаються фахівцями, дозволяє лікарям дати оцінку структурі гіпофіза, допомагає виявити патологічні стани, аномалії, пухлини на ранніх стадіях.

Не має погану статистику щодо побічних ефектів. Найчастіше – вони не зустрічаються, а рідше – можуть проявитися у вигляді алергічної індивідуальної реакції на склад речовини для контрасту. Але склад введеного засобу викликає такі побічні дії в рази рідше, ніж ті препарати з вмістом йоду, які використовують при діагностиці захворювань за допомогою КТ-апарату або рентгенографії.

Дитяче МРТ гіпофіза

Мрт гіпофіза – це дуже відповідальна, інформативна, а головне – безпечна процедура, яка може проводитися не тільки для дорослих людей, але і для дітей. Головна умова (яке обговорюється індивідуально з фахівцями) – це вік від 7 років. Пов’язано це виключно з тим, що важливе правило проведення обстеження полягає в тимчасовому збереженні нерухомості тіла, чого часто не можуть гарантувати маленькі пацієнти до 7 років. Також дуже важливо, щоб у дитини не було клаустрофобії.

Знімок МРТ гіпофіза

Так виглядає гіпофіз на знімку магнітно-резонансної томографії.

мрт гіпофіза

Крім високої точності постановки діагнозу МРТ гіпофіза також має такі переваги перед іншими методами дослідження, як повна відсутність променевого навантаження при проведенні діагностики і неінвазивність.

Інформація та запис на прийом