Надаємо знижку 10% на безконтрастні обстеження та 5% з контрастуванням МРТ у суботу та неділю. Знижка діє протягом травня 2024 року у Києві, Ірпені, Броварах.
Знижка не сумується з іншими акційними пропозиціями клініки!
Статті

МРТ гіпофізу

МРТ гіпофіза - основний на сьогоднішній день метод діагностики пухлин в області турецького сідла, що забезпечує більшу точність і інформативність в порівнянні з комп'ютерною томографією.

Магнітно-резонансна томографія гіпофіза

МРТ гіпофіза — розшифровується як магнітно-резонансна томографія гіпофіза.

МРТ гіпофіза чи магнітно-резонансна томографія гіпофіза – це найпопулярніший та інформативний метод діагностики систем організму за допомогою апарату-томографа. Гіпофіз – це невелика ендокринна залоза, яка відіграє велику роль у людському стані здоров’я. Розташована заліза в головному мозку в області «турецького сідла».

Відповідає гіпофіз за роботу нервової системи, ендокринної сфери, гормональне тло, молочні залози, нирки та надниркові залози. Складне розташування цього маленького органу ускладнює обстеження іншими методами, тому саме ця процедура вважається найефективнішою та найзручнішою процедурою.

Фото знімок МРТ гіпофіза здорової людини (норма)
Фото знімок МРТ гіпофіза здорової людини (норма)

МРТ гіпофіза – це дуже надійна методика виявлення запалень, пухлин області турецького сідла. Статистичні медичні дані повідомляють, що дуже багато внутрішньочерепних пухлин припадають саме на аденоми гіпофіза. Але лише частина з них вдається виявити на ранніх стадіях. Своєчасне виявлення проблем – це 90% успіху в їхньому лікуванні. Усі відхилення вимагають ранньої діагностики, точності та грамотної терапії. Чим довше недуга не діагностується – тим серйозніший її прогрес.

Протипоказання для МРТ гіпофіза

Зробити МРТ гіпофіза можуть всі ті люди, у кого є абсолютні показання та необхідність у проведенні даної процедури. В основному, на мрт-обстеження дає направлення лікар, який стежить за станом здоров’я пацієнта та вважає цю процедуру необхідною. Магнітно-резонансна томографія має низку сильних переваг у порівнянні з іншими методиками. Серед них: висока точність (понад 95%), швидкість (процедура займає максимум 40 хвилин), безпека та відсутність випромінювання, доступність, можливість проведення для дітей.

Але існує також низка обмежень, які можуть стати прямими протипоказаннями для дослідження. До протипоказань для МРТ гіпофіза відносяться: наявність кардіостимулятора, перший триместр вагітності (іноді обговорюється з лікарем), імплантати середнього вуха з металевим складом, хронічна ниркова недостатність, сильна клаустрофобія, кровоспинні кліпси, інсулінові насос, аортальні кліпси, металеві пластини, феромагнітні сторонні тіла.

Показання до дослідження

Магнітно-резонансна томографія найчастіше використовують як метод визначення пухлин гіпофіза. Ними можуть бути доброякісні та злоякісні утворення. Але не всі люди йдуть на процедуру із чітко поставленим діагнозом. Бувають нерідкі ситуації, коли у лікаря з’явилися підозри з приводу тієї чи іншої недуги, або у людини почали бути якісь неприємні відчуття, які не турбували раніше. До основних показань щодо МРТ гіпофіза відносять таку симптоматику:

 • Порушення обміну речовин (різкі та безпричинні перепади у вазі)
 • Часті головні болі з нез’ясованою першопричиною
 • Порушення зору або очного тиску, різь і біль в очах
 • Проблеми з еректильною функцією у чоловіків
 • Дисгормональні стани у жінок, проблеми з виробленням статевих гормонів, порушення менструального циклу
 • Синдром Іценка-Кушинга
 • Надлишок гормону пролактину
 • підозри на аденому
 • Надмірна активність гормонів
 • Збої в системі функціонування інших желе організму

Що показує МРТ гіпофізу?

Результат розшифровки знімка МРТ гіпофіза може показати наступні захворювання та патологічні зміни

Фото: пухлина на знімку МРТ головного мозку
Пухлина / рак
Фото: інсульт на знімку МРТ головного мозку
Аденома
Фото: розсіяний склероз на знімку МРТ головного мозку
Синдром порожнього турецького сідла
Фото: шизофренія на знімку МРТ головного мозку
Синдром Кушингу
Фото: епілепсія на знімку МРТ головного мозку
Акромегалія
Фото: хвороба Альцгеймера на знімку МРТ головного мозку
Нецукровий діабет

Якщо ви виявили у себе хоча б один із цих симптомів, це привід звернутися до лікаря, а потім – пройти мрт-обстеження гіпофіза, якщо лікар вважатиме симптоматику серйозною та потребує додаткового дослідження для точної постановки діагнозу.

Ціна на МРТ гіпофізу

Інформативне МРТ гіпофіза з контрастом та МРТ гіпофіза без контрастної речовини можна зробити у професійному діагностичному центрі «СДС», який приємно порадує вас швидкістю та якістю процедури, високими стандартами обслуговування, доступними для всіх цінами. Ціна на обстеження мрт гіпофізу з препаратом для контрастування може незначно відрізнятись у бік більшого від дослідження мрт гіпофізу без контрасту. Більш детальну інформацію можна знайти на сайті та зателефонувавши за вказаними контактними номерами телефонів.

МРТ гіпофізу з контрастом

Суть полягає в особливому використанні радіохвиль. Вони відбиваються від тканинних систем і допомагають швидко побачити будь-які дисфункції, відхилення від норми, вроджені аномалії. Злоякісні освіти називаються аденокарциномами. Для їхнього діагностування часто робиться магнітно-резонансна томографія з використанням речовини для контрастування. Це покращує ефективність.

Внутрішньовенно пацієнту вводиться спеціальний склад препарату, який допомагає зробити обстеження більш детальним, а зображення – чіткішими та ефективнішими для майбутнього їх розшифрування. Об’єм кількості підбирається індивідуально. Сама процедура МРТ гіпофізу з контрастною речовиною не відрізняються за протоколом та обладнанням. МРТ гіпофіза вартістю може трохи відрізнятися з дослідженням із речовиною. Після проведення МРТ гіпофізу з контрастом – не потрібно обмежень у прийомі їжі та медикаментів, а також не потрібен період відновлення. МРТ гіпофіза з контрастом у Києві можна успішно зробити у діагностичному центрі «СДС», де використовується потужний апарат.

мрт гіпофіза з контрастом

Хід проведення процедури

Протокол процедури МРТ гіпофізу досить простий. Пацієнта просять зняти з себе всі металеві речі, декоративні прикраси, слуховий змінний апарат (якщо є), переодягнутись і зручно розташуватися на медичний стіл. Потім фахівець фіксує тіло людини за допомогою спеціальних ремінців, уточнює наявність комфорту чи дискомфорту та поміщає його у спеціальний томограф відкритого чи закритого типу.

За допомогою спеціальної апаратури комп’ютер швидко обробляє отримані від томографа сигнали, формує їх візуалізацію та створює генерацію чітких знімків, які будуть отримані з різної відстані (різних кутів), різною товщиною та залежно від їхньої прямої мети. Розшифровуватиме всі значення та вид знімків лікар-рентгенолог.

За часом процедура не є надто довгостроковою. Вона може тривати від 15 – 40 хвилин (у крайніх випадках). Головне правило правильності проведення процедури залежить від пацієнта. Він повинен розуміти, що на час дослідження його тіло має бути максимально нерухомим. Будь-які різкі рухи можуть спотворити результат, а це нікому не потрібно. Тому краще дотримуватися всіх рекомендацій і поводитися спокійно, нерухомо та розслаблено під час роботи томографа.

Побічні ефекти

Здебільшого, лікарі та пацієнти надають перевагу даному виду дослідження, оскільки воно має низку прекрасних характеристик, які вивели медицину на новий рівень. Наприклад, магнітно-резонансна томографія гіпофіза вважається кращим, на сьогоднішній день, методом для не інвазійної візуалізації, не використовує іонізуюче випромінювання, дає докладні знімки, які легко читаються фахівцями, дозволяє лікарям дати оцінку структурі гіпофіза, допомагає виявити патологічні стани, а ранніх стадіях.

Не має поганої статистики щодо побічних ефектів. Найчастіше вони не зустрічаються, а рідше можуть проявитися у вигляді алергічної індивідуальної реакції на склад речовини для контрасту. Але склад введеного засобу викликає такі побічні дії в рази рідше, ніж препарати з вмістом йоду, які використовують при діагностиці захворювань за допомогою КТ-апарату або рентгенографії.

Дитяче МРТ гіпофізу

Мрт гіпофізу – це дуже відповідальна, інформативна, а головне – безпечна процедура, яка може проводитися не тільки для дорослих людей, а й для дітей. Головна умова (яка обговорюється індивідуально з фахівцями) – вік від 7 років. Пов’язано це виключно з тим, що важливе правило проведення обстеження полягає у тимчасовому збереженні нерухомого тіла, чого часто не можуть гарантувати маленькі пацієнти до 7 років. Також дуже важливо, щоб дитина не мала клаустрофобії.

Знімок МРТ гіпофізу

Так виглядає гіпофіз на знімку магнітно-резонансної томографії.

мрт гіпофіза

Ціни на МРТ головного мозку в Києві

 • МРТ центр «СДС» Лук'янівська
 • МРТ центр «СДС» Голосіївська
 • МРТ центр "СДС" Чернігівська
 • МРТ центр "СДС" Мінська
 • МРТ центр «СДС» Солом'янка
 • МРТ центр «СДС» ДВРЗ

Ціни на МРТ головного мозку в Україні

 • МРТ центр «СДС» Ірпінь
 • МРТ центр "СДС" Бровари
 • МРТ центр «СДС» Дрогобич

Часті питання

Скільки за часом триває МРТ гіпофізу?

20 хвилин – тривалість процедури

Через скільки готові результати мрт гіпофізу?

2-3 години

Як часто можна робити мрт гіпофіза?

За необхідністю при направленні лікарем.

Чи можна пити алкоголь перед мрт гіпофізу?

Вживати алкоголь перед мрт гіпофізу не рекомендується.

Чи можна пити курити перед мрт гіпофізу?

Курити перед мрт гіпофізу не рекомендується.

Чи можна робити мрт гіпофіза із зубними імплантами, брекетами металевими коронками?

За погодженням із спеціалістами МРТ центру.

Чи можна пити перед мрт гіпофізу?

Так

Чи можна вагітним робити мрт гіпофіза?

Так, за погодженням з лікарем.

З якого віку можна робити МРТ гіпофізу дитині?

МРТ гіпофіза для дитини абсолютно нешкідливий. Якщо дитина під час дослідження зможе лежати нерухомо під час сканування, то обмеження за віком немає.

Де зробити МРТ гіпофізу в Києві та Україні?

Недорого зробити МРТ гіпофіза можна у діагностичних центрах «СДС» у Києві та Україні

Адреси МРТ центрів «СДС»

Інші методи дослідження гіпофіза

У наших центрах ви також можете пройти такі діагностичні дослідження гіпофіза

МРТ дослідження у діагностичних центрах СДС у Києві та Україні

5/5 - (1 vote)

Інформація та запис на прийом