МИ ПРАЦЮЄМО!
Дорогі наші клієнти, у цей важкий для країни час ми продовжуємо нашу роботу для вас.
Слава Україні! Героям Слава!
Вітаємо всіх з Новим Роком та Різдвом Христовим! Новорічна знижка 10% на всі обстеження МРТ та СКТ з 01.01.2022 по 15.01.2022 рр.
В період з 30.12.2019-06.01.2020 року у всіх діагностичних центрах СДС у Києві надається знижка 100 грн на будь-яке обстеження МРТ чи КТ.
Cтатті

МРТ при вагітності

Поширений метод обстеження стану здоров'я матері та плоду. Однак вагітність - специфічний стан організму жінки, тому деякі обмеження на дослідження такого роду існують

На сьогоднішній день МРТ при вагітності – поширений метод обстеження стану здоров’я матері та плоду. Однак вагітність – специфічний стан організму жінки, тому деякі обмеження на дослідження такого роду існують.

Протипоказання для МРТ при вагітності

Отже, які ж існують протипоказання для жінок «в положенні»? Вони грунтуються, переважно, на тому, що на стартовому етапі розвитку не бажано впливати на середовище, в якому розвивається плід. Під час сканування виділяється теплова енергія, яка нагріває навколоплідні води, що на ранніх стадіях не бажано.

Коли не роблять МРТ при вагітності:

  • Чи не роблять МРТ на ранніх термінах (перший триместр).
  • Чи не роблять МРТ при стандартних обмеженнях (залізні пластини в тілі, клапани, штучні суглоби).
  • Чи не роблять МРТ з контрастом при вагітності (тільки за життєвими показаннями).

З приводу останнього обмеження – дослідження з контрастом – варто зауважити, що його виконують лише по життєвими показаннями. Наприклад, для пошуку ракових пухлин і метастазів, при підозрі на онкологію і тільки після допуску рентгенолога.

Показання для МРТ при вагітності

Для чого ж може знадобитися МРТ плода при вагітності? Таких свідчень кілька, і на другому-третьому триместрі вагітності такі дослідження проводяться.

Коли роблять МРТ вагітним:

  • При патологіях розвитку плода.
  • При проблемах функціонування внутрішніх органів.
  • При загостреннях хронічних хвороб.
  • При підготовці до переривання вагітності.
  • При підготовці до лікування після народження.
  • При деформації суглобів.

Після проведення УЗД для уточнення змін, що відбуваються.

У пацієнтів часто виникає питання: чи шкідливо МРТ при вагітності? Чи може магнітне поле нашкодити плоду? Відповідаємо: ні, не може, за винятком першого триместру. У всіх інших випадках МРТ абсолютно нешкідливо.

Як проходить МРТ при вагітності

Проведення магнітно-резонансного дослідження для вагітних є деякі особливості. Так, після 20-ти тижнів сканування проводиться лежачи на боці, щоб не порушити приплив крові. Крім того, для діагностики вибираються ранкові години, поки ембріон знаходиться в стані спокою. В іншому МРТ-дослідження жінок «в положенні» проходить також як і інших пацієнтів.

Варто особливо відзначити, що саме вагітним бажано для проходження діагностики вибирати наш Центр як створює найбільш комфортні умови, які так важливі для душевного спокою майбутньої мами. У наших діагностичних кабінетах просторо, обладнано декілька роздягалень, чергу йде по запису без зволікання і незапланованого очікування. Зрозуміло, наші консультанти враховують особливості проведення МРТ вагітним і пропонують саме ранкові години для запису на медобстеження. Дбайте про своє здоров’я і здоров’я своєї майбутньої дитини – приходьте на діагностику до нас!

Інформація та запис на прийом