Статьи
Статті

МРТ грудного відділу хребта

У грудному відділі хребта дефекти розвитку зустрічаються рідше, ніж, наприклад, в шийному чи поперековому відділах, проте, пацієнтам з травмами, остеохондрозами, невралгії або підозрами на грижу, призначають МРТ грудного відділу хребта. Це сучасний метод діагностики, який дозволяє дуже точно визначати характер захворювання і ефективно призначати лікування.

Інші методи досліджень внутрішніх органів і тканин, що застосовуються в медицині не дають таких результатів, як магнітно-резонансна томографія. МРТ дозволяє побачити безліч зрізів досліджуваного ділянки, побудувати тривимірну модель органу, досліджувати судини, тобто отримати найбільш повну картину про стан хворого.

МРТ грудного відділу хребта призначається при остеохондрозах, вроджених і набутих дефектах розвитку або будови хребта, протрузіях, міжхребцевих грижах (часто, у професійних спортсменів), травмах і переломах хребта. Також даний метод є ефективним при уточненні міжреберної невралгії.

У випадках, коли діагноз вже визначено і призначена операція, теж проводять магнітно-резонансне дослідження. Отримані дані надають велику допомогу хірурга при операції. У деяких випадках, МРТ призначається і в період реабілітації після операційного втручання для більш точного спостереження за процесом відновлення тканин.

Магнітно-резонансна томографія широко застосовується не тільки в найбільших українських діагностичних центрах, а й у простих міських лікарнях. Цей метод продовжив життя багатьом пацієнтам, які мають тяжкі захворювання.

Такі захворювання як розсіяний склероз, доброякісні та злоякісні пухлини, дистрофія хребта, і інші гострі і хронічні недуги, можуть бути виявлені на ранніх стадіях розвитку, завдяки МРТ грудного відділу хребта.

Сьогодні даний метод визнаний більш ефективним, ніж комп’ютерна томографія або рентгенографічне дослідження. МРТ показує і кісткові і м’які тканини без введення контрастних речовин, дозволяє точно визначити місце утворення дефекту хребта, його розміри і структуру.

МРТ грудного відділу хребта – це складне дослідження, яке проводиться на дорогому сучасному обладнанні, за участю досвідченого фахівця. МРТ може проводитися декількома способами (залежно від можливостей томографа і показань до проведення дослідження). Тому пацієнт повинен бути направлений на МРТ з чіткими письмовими вказівками від лікаря, ознайомленого з анамнезом пацієнта.

Оцените статью

Інформація та запис на прийом